[Rozwiązane]Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

[Rozwiązane]Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Post21 wrz 2016, 14:22

Dzień dobry.
Od dłuższego czasu myślę nad skonfigurowaniem wyżej wymienionej drukarki do drukowania po Wi-Fi.
Nie wiem jednak, czy do tego koniecznie potrzebny jest router? Mam jedynie modem Cisco EPC3925 od mojego providera internetowego, w którym jest opcja Wi-Fi, ale nie wiem, czy to zadziała. System, to Antergos. Co doinstalować, albo jak skonfigurować system, by drukowało bez kabelka?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Post21 wrz 2016, 23:08

Może da radę bez, na Cisco włącz WiFi, tryb sieciowy: mieszany, pasmo 2.4 GHz, kanał auto, nazwa sieci dowolna, zaznacz rozgłaszanie SSID, zakładka zabezpieczenie daj tryb WPA2 personal, szyfrowanie AES lub TKIP+AES, podaj hasełko.

W zasadzie to wszystko, teraz drukarka musi znaleźć to WiFi: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
nie wiem jak na linuksie z tym softem.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Post22 wrz 2016, 14:47

No to już zrobiłem... Niestety nie mam możliwości konfiguracji urządzenia Cisco. Wi-Fi owszem, mam włączone, ale więcej nic zmieniać nie mogę. Zablokowane przez Vectrę. Czyli już podrukowałem bez kabla?
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Post22 wrz 2016, 23:57

Witam .
Po prostu skontktuj się z Vectrą i dowiedz się jak możesz się dostać do panelu ustawień WiFi Cisco . Przecież musisz mieć możliwość konfiguracji sieci WiFi .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Drukarka Samsung ML-2165W a drukowanie Wi-Fi

Post23 wrz 2016, 17:35

Wydaje się, że sytuacja opanowana bez kontaktowania z Vectrą. Udało się połączyć, drukuje. Choć martwi mnie jedynie to, czemu przy połączeniu via Wi-Fi zgłasza brak tonera (choć drukuje normalnie), a w aplikacji Mobile Print Samsunga na smartfonie widnieje 52%.

Na innym lapku z Windows 10 skonfigurowałem połączenie w ciągu 3 minut. Potem zabrałem się za to u siebie, używając danych, które wyświetliło mi SetIP uruchomione pod Wine. I... zadziałało.

Dla potomnych z tym samym problemem, służę pomocą. Temat zamykam.
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości