2 równoległe systemy.Usunięcie jednego konsolą odzyskiwania.

Wszystko co dotyczy systemów operacyjnych Windows, Unix, Mac OS i innych
elephant_ml

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:55

2 równoległe systemy.Usunięcie jednego konsolą odzyskiwania.

Post08 paź 2015, 15:29

Przy próbie reanimacji karty SD jednym z moich posunięć było odpalenie DISKPART. Nie zauwałyłem jeszcze wtedy że można to zrobić w win 7 z poziomu systemu w oknie.
Niestety przy próbie wejścia w opcje instalatora system od razu się zainstalował z płyty, a nie widziałem nigdzie po drodze opcji "wyboru akcji" typu : instalacja systemu , naprawa systemu, edytor tekstowy/ wiersz poleceń (o który mi chodziło) itp.
Skutkiem tego mam 2 systemy win 7 na 2 różnych partycjach. Chcę się pozbyć tego ostatnio wgranego. Na razie sunąłem go w msconfig i nie widzi opcji wyboru systemu. Teraz chciałbym usunąć całą resztę. Odpada format partycji nie mam gdzie przerzucać wszystkiego z niej. Wiem że mogę usunąć katalogi utworzone przez system i to teoretycznie powinno załatwić sprawę, ale...
Zauważyłem że utworzył się jakiś nowy dysk o wielkości około 100MB (teraz jestem w pracy, więc tak trochę piszę wszystko z pamięci). Strach go na razie ruszać. Ja żadnych nowych partycji nie tworzyłem, więc nie wiem co to za twór i do czego się utworzył. Zawsze mogę go skasować, a pustą przestrzeń scalić z innym dyskiem/partycją.

Interesuje mnie coś co pamiętam z dawnych lat a nie wiem czy nadal jest aktualne. O ile dobrze pamiętam, jeśli na dysku były co najmniej dwa systemy to instalator informował o tym i była możliwość skasowania zbędnego systemu z poziomu konsoli odzyskiwania (czy jak tam to się nazywało).
Czy nadal takie narzędzie jest dostępne w instalatorze? Tamto chyba było w XP i po wstępnej analizie systemu przez instalator wyskakiwały opcje i wybierało się prawdopodobnie "R".

Bardziej wierzyłbym w taką formę deinstalacji zbędnego systemu.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

2 równoległe systemy.Usunięcie jednego konsolą odzyskiwania.

Post08 paź 2015, 18:18

Witam .
Jak w msconfig usunąłeś wybór zbędnego systemu to możesz bez zbędnych kombinacji np. sformatować tą partycję z system lub usunąć pliki i foldery . Jeżeli chodzi o partycję 100MB to windows ją zawsze tworzy ale nie jest widoczna z poziomu eksploratora plików . Widoczna jest w różnych programach do zarządzania partycjami . Więc jej nie usuwaj .
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

elephant_ml

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 07 paź 2015, 17:55

Re: 2 równoległe systemy.Usunięcie jednego konsolą odzyskiwa

Post08 paź 2015, 19:03

O to chodzi że ja tą partycję widzę wchodząc w Mój Komputer, a nie żadne programy do zarządzania dyskami. Ukryta partycja recovery oczywiście od początku też jest.
Prosiłbym o odpowiedź czy nadal jest opcja "odinstalowania" niechcianego systemu przez konsolę, czyli to o czym pisałem poprzednio.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

2 równoległe systemy.Usunięcie jednego konsolą odzyskiwania.

Post08 paź 2015, 21:30

Zmień temu Windowsowi nazwę folderu. Jak po restarcie Twój system nie będzie miał problemu to usuń ten folder.
W razie problemów z konsoli przywrócisz nazwę. Jak dla mnie nie trzeba szukać deinstalatora, zwykłe usunięcie wystarczy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Systemy operacyjne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości