Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Wszelkie problemy komputerowe, których nie można jednoznacznie sklasyfikować do wybranego działu
Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Post02 gru 2016, 06:54

Witam, mam laptopa Acer Aspire V3-772G, który około miesiąca temu był formatowany, a 2-3 miesiące temu czyszczony. Wgrałem na nowo sterowniki z płyty dołączonej do niego i było wszystko ok. Po zainstalowaniu programów ostatnio zauważyłem, że chłodzenie nawet przy minimalnym obciążeniu działa na średnich/wysokich obrotach, co jest dosyć irytujące, i dzieje sięto praktycznie stale. Temperatury, które odnotowywane są w laptopie też wydają się dosyć wysokie jak na obciążenie komputera (HWMonitor w załączniku dla integry, dla karty GeForce temperatury są na tyle wysokie, że raz "odcięło go i się wyłączył przy grze).
Przywróciłem ustawienia BIOS-u do domyślnych, ale nie pomogło. Czy możliwe jest, że powodem są stare sterowniki? Czy to może być wina procesów w autostarcie? (log z Autostarts) Czy może powodem jest coś innego?
Dzięki za wszystkie sugestie

P.S. Dodam, że w rogach laptopa umieściłem podstawki dla swobodniejszego przepływu powietrza i chłodzenia. Załączam jeszcze screeny z procesami dla wszystkich użytkowników z menadżera zadań.

Załączniki:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Post02 gru 2016, 11:38

Pytanie jest tylko - jak czyściłeś laptopa 2-3 miesiące temu. Dokładne czyszczenie i wymiana pasty na chipsecie i procku? Z dokładnym dociśnięciem i dokręceniem nie powstał problem?
Czyszczenie laptopa, to bardzo delikatne zajęcie. Wystarczy jeden błąd i masz temperatury jak w piecyku. Byle obciążenie, to może być w takim przypadku stres chłodzenia procesora i chipsetu. Dedykowane sterowniki od acera do tego modelu i systemu - nie powinno cokolwiek zmienić na złe, chyba, że niektóre stery są nie od acera, tylko aktualizacje od producenta grafiki chociażby... bo ludzie na silę chcieliby pograć, tylko, że laptopy są słabe (oprócz modeli z wyższej półki przeznaczonych do gier).
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Post02 gru 2016, 17:47

Nie ja go oddawałem, ale z tego, co wiem było to profesjonalne czyszczenie w serwisie. Czy, przyjmując, że problem leży po stronie brudu wewnątrz, przedmuchanie go sprężonym powietrzem może coś poprawić? Czy warto to robić samemu, czy lepiej oddać gdzieś, gdzie się zajmują takimi rzeczami?

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Post02 gru 2016, 22:35

Wiadomo, że serwis daje gwarancję na usługi. Też mogli zrobić fuszerkę. Była wymiana pasty termoizolacyjnej? Czy zachowany jakiś świstek usługi? Po profesjonalnym czyszczeniu laptop się nie grzeje, jest mu lekko. Chyba, że jest konflikt sterowników. Pytałem już o sterowniki.
Poprzeglądaj w necie poradniki czyszczenia i wymiany pasty w laptopach acer. Jeśli potrafisz je ogarnąć, to kup dobrą pastę i starannie sam zrobisz czyszczenie, a po zmontowaniu nie będzie przykrych niespodzianek.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Acer Aspire V3 - chłodzenie pracujące ciągle

Post04 gru 2016, 16:30

Dzięki za pomoc, okazało się, że faktycznie czyszczenie wykonane było nieprofesjonalnie. Już samo przedmuchanie sprężonym powietrzem mocno obniżyło temperatury, także temat rozwiązany.



  • Reklama

Wróć do „Problemy”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości