Alkomobilajzer

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
kret

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 lis 2013, 17:57

Alkomobilajzer

Post11 gru 2014, 12:50

Zbliżają się święta i pomyślałem , że dobrym prezentem będzie alkomat tylko nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze . Co sądzicie o montowaniu w samochodach alkomobilajzerów czy to coś zmieni ?

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Alkomobilajzer

Post11 gru 2014, 15:08

Nic to nie zmieni, jak ktoś będzie miał jechać po pijaku to i tak pojedzie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Alkomobilajzer

Post11 gru 2014, 15:15

Zabrać kluczyki i nie pojedzie :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22688
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Alkomobilajzer

Post11 gru 2014, 15:19

Zabrać kluczyk, jak jeden pan, ostatnio pokazany w telewizji, a policja i tak odda go pijanemu kierowcy. Bo jego auto nie było w ruchu. :(

A tak poważnie mówiąc, osobom jeżdżącym po pijaku, powinny być zabierane kluczyki i to przez policję, a nie przez rozważnych obywateli.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Alkomobilajzer

Post12 gru 2014, 22:15

Co do zakupu to bym się wstrzymał. Nigdy nie wiadomo jak dana osoba może zareagować. A to że komuś zabierzesz kluczyki nie znaczy że nie pojedzie, bo może z kimś innym wsiąść jako kierowca :) Najlepiej zaproponować mu podwiezienie przez kogoś trzeźwego i tyle.
Alkomobilajzery w samochodach nic nie dadzą. To głupi pomysł.

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Alkomobilajzer

Post12 gru 2014, 22:37

Wyższe kary, zabieranie prawo jazdy, kluczyki itp. jak to jest mentalność i pozwolenie ??
Piłeś, nie jedziesz :|
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Alkomobilajzer

Post12 gru 2014, 22:56

Wyższe kary? Jak spowoduje wypadek to i tak nic mu nie da podwyższenie kary. Piłeś nie jedź, ale wytłumaczysz pijakowi który mówi że się dobrze czuje?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Alkomobilajzer

Post12 gru 2014, 23:34

kret pisze:Zbliżają się święta i pomyślałem , że dobrym prezentem będzie alkomat tylko nie wiem na co zwrócić uwagę przy wyborze .

Przede wszystkim na cenę. Można też za free użyć Wirtualnego Alkomatu w swoim smartfonie :D .A jak już chcesz kupować to parę set zł. trzeba wydać na w miarę dokładny alkomat. Po za tym trzeba go kalibrować co jakiś czas a to kosztuję.

kret pisze:Co sądzicie o montowaniu w samochodach alkomobilajzerów czy to coś zmieni ?

I tak i nie, dotyczy to tylko skazanych przez sąd, ale nawet w śród tego grona część znajdzie sposób na ominięcie blokady prosząc kogoś o dmuchnięcie, ale... po pierwsze nie każdy się zgodzi, po drugie w sytuacji gdzie wszyscy wychodzą pijani z imprezy znajdź kogoś kto dmuchnie jak wszyscy się czołgają :D
Bynajmniej zawsze to jakieś utrudnienie i dodatkowe koszta.
Być może rozpracują urządzenie, ale...na przeglądzie pewnie wyjdzie że było coś grzebane.

Także nawet gdy by się nie przyjęło to warto wprowadzić i przetestować takie rozwiązanie do puki nie wymyślą czegoś skuteczniejszego.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
robiwielki

Ekspert
Posty: 2851
Rejestracja: 25 gru 2013, 18:11
Kontaktowanie:

Alkomobilajzer

Post13 gru 2014, 09:45

Kup jednorazówki na stacjach benzynowych :D . Nigdy nie daczą 100% pewności, ale zawsze coś. Wiadomo kiedy można jechać na pobliski komisariat i zbadać się całkowicie za darmo czy ma się jeszcze w wydychanym powierzy coś nie.
Ktoś musi być „zły”, żeby ktoś był dobry. Równowaga w przyrodzie musi być.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

muzgior

Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:59

Alkomobilajzer

Post15 gru 2014, 14:27

robiwielki pisze:Kup jednorazówki na stacjach benzynowych :D . Nigdy nie daczą 100% pewności, ale zawsze coś. Wiadomo kiedy można jechać na pobliski komisariat i zbadać się całkowicie za darmo czy ma się jeszcze w wydychanym powierzy coś nie.


testowałem kilka razy wypady do komisariatu ale czasem się tam naczekałem na badanie.... łaskę robią...
jednoirazówki stosuje, ale nie kupuje własnie badziewia na stacjach tylko sobie sprowadzam z sieci srednio 10 sztuk jednorazówki i mi starcza.... ten temat też przetestowałem i najlepiej mi się uzywa testów alkohit. mają poza tym duużo atestownego sprzetu róznymi certyfikatami.
a alkomoblilajzer może być dobry, bo sie może cwaniaczki trochę przestrasza, tym bardziuejh jak się okazę że obowiązkowo za ich montaż sami zapłącą, pewnie to może wyjsc nawet parę tysi :))

Awatar użytkownika
kret

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 lis 2013, 17:57

Alkomobilajzer

Post20 gru 2014, 06:55

Kaen1227 pisze:Wyższe kary? Jak spowoduje wypadek to i tak nic mu nie da podwyższenie kary. Piłeś nie jedź, ale wytłumaczysz pijakowi który mówi że się dobrze czuje?

Zazwyczaj nie ma w pobliżu osoby trzeźwej , która zgodzi się aby pijany kierował więc sądzę , że to może być rozwiązanie . A kary swoją drogą powinny być takie , że odstraszą na dzień dobry . Te jednorazówki alkohit widziałem ostatnio u kolegi , z tego co obejrzałem i wyczytałem to jako jedyne posiadają certyfikaty w Polsce a w Europie są bardzo znane i powszachnie używane .



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości