Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post07 gru 2010, 23:10

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Proponuję temat w którym sobie trochę ponarzekamy na nasze kompy- mam na myśli zarówno software, jak i hardware. I ogólnie napiszecie, co Was denerwuje, jak używacie kompów. Czasem trzeba trochę ponarzekać. Jak Wam źle działa jakiś program, to napiszcie na jakim działa systemie, bo komuś innemu może dobrze działać.

Jako użytkowniczka systemu Windows 7 powinnam być zadowolona, ale denerwuje mnie kilka rzeczy:

1. Jeżeli nieopatrznie wyłączę ochronę systemu, to kompletnie psuje się przywracanie systemu.
2. Nie mogę zainstalować gry Trackmania Nations ESWC, która była kompatybilna z systemem XP, bo jakiś sterownik jest niepodpisany i jak będę kontynuować instalację tej gry, to położę system na amen- już raz tak miałam i pomogła reinstalacja systemu. :(
3. Nie mogę utworzyć wstecznego punktu przywracania systemu, na kompie z systemem XP to było możliwe i wiele razy mi pomogło.
4. Nie mogę uruchomić, ani zainstalować pewnych programów, bo pojawia się komunikat, że są niezgodne z systemem. Ja nie wyłączam tego zabezpieczenia, bo jak znam życie, to mogłoby położyć system.
'5. Nie mogę zainstalować pełnej wersji Tune Up Utilities 2009, bo jest niezgodna z tym systemem, a ja nie chcę nic uszkodzić.
6. Zawsze po reinstalacji systemu powstaje wielki folder windows.old, który regularnie wyrzucam. Mi wydaje się niepotrzebny.
7. Mam tylko dwa bezpieczne tryby odświeżania ekranu 60 Hz i 75 Hz. Po reinstalacji ustawia się automatycznie 60 Hz, a wtedy monitor źle pokazuje obraz lub nagle się wyłącza- to jest strasznie denerwujące.
8. Bardzo denerwujące jest UAC, trzeba potwierdzać każdą decyzję, a ona nie jest zapamiętywana. I nie można użyć Norton UAC firmy Symantec, bo jest kompatybilny z Vistą. Dlatego wyłączam UAC.
9. Po reinstalacji systemu trzeba go od nowa indywidualizować. (W przypadku Windows 7 jest sporo kompozycji, które zawsze można skopiować na inny dysk, po zainstalowaniu.)
10. Programy do optymalizacji kompa muszą być zgodne z moim systemem, bo inaczej coś uszkodzę. (Więcej już nie użyję Reg Cleanera, którego tak niefortunnie użyłam, że dźwięk u mnie przestał działać w niektórych programach i na youtube i megavideo. Pomogło dopiero zainstalowanie kodeków K Lite Mega Codec Pack- a ściślej mówiąc, ich instalka wykryła jakieś błędy w rejestrze, które spowodowały, że dźwięki źle działały i je naprawiła.)
11. Denerwująca jest też kopia zapasowa, kiedyś ją robiłam, ale teraz ją dezaktywuję, bo ani razu nie uchroniła mnie przed reinstalacją systemu. :( Zresztą ona powinna być na innym dysku lub na innym nośniku, więc nie ma sensu trzymanie jej na dysku systemowym.
12. Denerwuje też to, że jest jakaś gra, kompatybilna z systemem XP, uruchamia się na Windows 7, ale są problemy z jej wyłączeniem. Tak to śmiga.


W kompie denerwująca jest także konieczność regularnego skanowania systemu: antywirusem, antyspyware i antymalware. Wkurza też to, że mimo bezpiecznego korzystania z internetu (nie używam p2p, nie ściągam nielegalnych programów i nie odwiedzam stron tylko dla dorosłych) i tak mogę złapać jakąś infekcję.

Denerwujący jest też domyślny defragmentator i Windows Defender, którego na szczęście udało mi się zdezaktywować, po tym, jak pomógł mi jakiś forumowicz. Ten program ani razu nie wszczął żadnego alarmu i nie wykrył żadnej infekcji.

Ogólnie z tym systemem muszę obchodzić się jak z jajkiem. Muszę regularnie tworzyć punkty przywracania systemu, zwłaszcza jak chcę przetestować jakiś program.


Jakie rzeczy Was najbardziej denerwują w Waszych kompach? Mam na myśli zarówno hardware, jak i software. Ponarzekajcie na swoje kompy, zamiast np. walić pięścią w monitor lub popsuć klawiaturę. ;) (W tym ostatnim to ja się specjalizuję. :oops: )
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post07 gru 2010, 23:16

1. Jak mi się net tnie tak jak teraz
2. Jak po aktualizacji systemu nagle moje hasło nie pasuje
3. Jak klawiatura na lapku startuje z NumLockiem, więc hasła nie pasują
4. Jak się nagle na jakimś kompie przełączy język z Polskiego na Angielski
5. Jak wpada spamer na forum, jak np tego co przed chwilą zbanowałem
6. Jak komp muli za długo dyskiem, że nie idzie nic robić
7. Jak pliki długo się przegrywają bo są małe, ale jest ich tyle, że wszystko się muli
8. Jak coś urwę, wyrwę, bo kabelek się zaplątał pod nogą
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post07 gru 2010, 23:47

W kompie denerwuje mnie też to, że jak korzystam z Firefoxa (jest moją domyślną przeglądarką) to nagle znikają wszystkie zakładki i ulubione. Dlatego, aby mieć ulubione, muszę je importować z IE- przy użyciu IE też je aktualizuję. A nie cierpię tej przeglądarki.

Wkurza też, jak zamiast Firefoxa włącza się inna przeglądarka.

Oraz to, że jak korzystam z Lunascape i importuję ulubione, to nie dość że muszę je nadpisać, inaczej będą podwójne, to zawsze muszę odhaczyć opcję, żeby ustawić Lunascape jako domyślną przeglądarkę- lubię ją, ale nie do tego stopnia.

No i jak dotąd nie znalazłam programu, który chroniłby Firefoxa przed zmianą strony startowej, zmianą dostawcy wyszukiwania lub instalacją jakiegoś niechcianego toolbara. :/ IE ma zapewnioną przed tym ochronę- chroni go Win Patrol. Szkoda, że nie ma takiego programu lub wtyczki do ochrony Firefoxa.

Denerwuje też mnie, że czasem instaluję jakiś przydatny program, a on instaluje jakiegoś toolbara i zmienia stronę startową w przeglądarce i muszę to odkręcać.

A w skanowaniu kompa jest denerwujące to, że jakiś program, gorszy od mbam, np. Super Anti Spyware Free wykryje jakieś wirusy, w jakimś przydatnym programie, a wtedy nie wiadomo co z tym fantem zrobić. Np. ostatnio SAS wykrył wirusy w Ultimate Player, ale w końcu zainstalowałam ponownie ten program, bo doszłam do wniosku, że skoro antywirus, mbam, ani spyware doctor z modułem anti wirus nic tam nie wykryły, to SAS wszczął fałszywy alarm.Więc zainstalowałam go ponownie i zamierzam go używać, bo się sprawdza.

Najbardziej denerwuje skanowanie kompa dr web cure it free, zwłaszcza jak nieopatrznie nie odhaczy się opcji, aby uruchomił się specjalny tryb skanowania, to wtedy komp praktycznie jest nie do użytku.

Miałam kiedyś threat fire (pełną wersję dodaną do jakiejś gazety) i je usunęłam, bo nic nie robiło i po każdej aktualizacji domagało się ponownego uruchomienia systemu. Wpierw wyłączyłam automatyczne aktualizacje tego programu, a potem się z nim pożegnałam. Aha, nie polecam darmowej wersji tego programu, bo on stanowczo oferuje za mało opcji. I to też wkurza.

A w korzystaniu z poczty na wp.pl wkurza to, że żaden dodatek nie może zablokować pewnej denerwującej reklamy, nawet no script nie daje sobie z nią rady, chyba że zablokuję wszystkie skrypty, a wtedy nie mogę sprawdzić poczty. :@
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 00:14 przez stukot, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post08 gru 2010, 00:03

1. Jak nagle jakiś program przestaje działać.
2. Jak zamula mi internet.
3. Jak nagle przestaje działać moja kamerka internetowa i muszę się z nią męczyć :D
4. Jak zacina mi się Firefox podczas wyszukiwania czegoś.
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post08 gru 2010, 00:19

9. Nie toleruję jak mi się Firefox wiesza bo nagle zaczyna zjadać cały RAM.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post08 gru 2010, 01:13

Nie cierpię też jak nagle komp przestaje reagować na monitor i trzeba zresetować bios, inaczej nie ruszy.

A potem nagle się okazuje, że nie działa bootowanie z płyty CD.

To sknociło mi się ostatnio i miałam problem z reinstalacją systemu.

W kompie stacjonarnym denerwujące jest też to, że jest ciężki. Ostatnio ledwo go dotaszczyłam do sklepu komputerowego, gdzie mi zainstalowali system. Za stówkę. Na szczęście reinstalację zrobiłam już sama.

Denerwuje też to, że czasem modem przestaje działać, a wtedy trzeba go odinstalować i zainstalować ponownie.

Muszę też pilnować, aby wtyczka nie wypadła od modemu, bo coś tam jest sknocone- prawdopodobnie u neo kupiłam wyrobiony modem. :@

A najbardziej denerwowała mnie instalacja modemu od neo. Co z tego, że wybrałam właściwą wtyczkę, wszystko dobrze podłączyłam, a nie mogłam tego sfinalizować, bo wszystko zaczynało się od początku?! Musiałam zadzwonić do punktu obsługi klienta i tam utworzyli mi nazwę użytkownika i hasło. Na szczęście po reinstalacji systemu musiałam tylko zainstalować modem ponownie.

A i denerwuje mnie też to, że modem czasami nie chce połączyć mnie z internetem. Oraz to, że nagle po aktualizacji systemu Neostrada nagle się rozłącza. Zupełnie bez powodu.

A system od czasu do czasu trzeba zrestartować, jak się zaktualizuje- na szczęście to aż tak bardzo mnie nie denerwuje, bo mój komp dość szybko się uruchamia.

-- 08 gru 2010, 01:13 --

A jeszcze denerwuje mnie to, że jest jakiś program kompatybilny z moim systemem, a nie chce się w ogóle uruchomić i trzeba go odinstalować.

A co Was denerwuje w Waszych kompach? Co Was bardziej denerwuje: software czy hardware? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

ichigats

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 gru 2010, 09:01

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 09:07

...windows media player i Avast, który mam nadzieję wkrótce przestanie mi zapychać miejsce - ostatnio chybia coraz częściej.

Awatar użytkownika
qooblu1996

VIP
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:04

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 09:55

1. Że mi się komp zacina i zostaje restart
2. Że wentylatorek obudowy nie zawsze się włącza i muszę resetować kompa
3. Że w/w wentylatorek jest przyklejony na taśme dwustronną, bo nie mam do niego śrubek i czasem odpada.
4. Że w moim kompie można piec naleśniki
5. Że Win7 64 bit nie lubi moich sterowników od karty sieciowej
6. Że mi się włączają jakieś aktualizacje i mi zużywają cenne CPU.
7. Że gdy chce coś sprawdzić muszę odkręcać obudowę
8. Że mój dysk miał 12 bad sektorów :D
To chyba wszystko...
Chcesz nagrać wideo-poradnik dla hotfix? Zgłoś się do mnie!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 10:53

A mnie jeszcze denerwuje, że SubEdit na Windows 7 działa *****, a do tego jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia :P
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 11:50

Ooo mam
10. Nie znoszę jak mi komputer hałasuje, nie lubię głośnych komputerów, ja chcę ciszę :o
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 12:13

Jak wyżej, nie lubię jak komputer zaczyna buczeć :)
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post09 gru 2010, 20:39

Mnie wkurza, jak jest jakiś program, który wcześniej działał, instaluję go ponownie no i klops. Komp świruje.

Nie lubię, jak mój komp zaczyna głośno chodzić, zwłaszcza jak wiatraczki głośno chodzą, wtedy trzeba zdjąć obudowę i usunąć kurz.

W modemie z kolei jeszcze wkurza mnie to, że moja Mama często zawadzi nogą o kabel i go wyrwie.

W internecie wkurza mnie to, że jedna strona z adwentowym kalendarzem chipa w ogóle mi się teraz nie wczytuje, a jest tam teraz czas promocji. :@

-- 09 gru 2010, 20:39 --

Denerwujące jest też to, że w czasie adwentowych promocji nie mogę wejść na stronę: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników . Zmieniłam adresy dns, opróżniłam pamięć podręczną dns i nic. Inne strony wchodzą. Raczej nie mam żadnej infekcji. Komp nie świruje. Świrował trochę, jak zmieniłam zaporę na Online Armor Free, ale mogło dojść do konfliktu, bo mam Mamutu. Nie podejrzewam żadnej infekcji. Z innymi stronami nie mam problemu. Tak już po prostu bywa. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
qooblu1996

VIP
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:04

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post11 gru 2010, 22:18

Stukot, jak ja patrze na twoje posty, to się załamuję... Podziwiam cię... Gdybym miał tyle problemów z komputerem, to chyba bym... Bym nie miał komputera! :D
Chcesz nagrać wideo-poradnik dla hotfix? Zgłoś się do mnie!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post11 gru 2010, 23:15

Qooblu1996, lubię mój komputer, mimo że muszę się z nim obchodzić jak z jajkiem. Zwłaszcza z tym z systemem Windows 7, ale nic na to nie poradzę. :(

Qooblu1996, a Ty nie masz żadnych problemów z kompem, nic Cię w nim nie wkurza? :clever:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
qooblu1996

VIP
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:04

Co Was najbardziej denerwuje w Waszych kompach?

Post11 gru 2010, 23:19

Napisałem wyżej, ale są to takie małe błahostki... Mogę powiedzieć to że wkurza mnie że po prostu mam słaby zasilacz i nie mam na niego kasy, że klawisze w klawiaturze nie chcą się wciskać, że myszka ciągle spada, ale tak to nie mam nic do niego :)
Chcesz nagrać wideo-poradnik dla hotfix? Zgłoś się do mnie!

Pozdrawiam



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości