Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post18 kwie 2016, 12:01

Hej!
Dziurawe są antywirusy na tyle, ile zarabiają na omijaniu malware i innych fake. Darmowe i płatne, to przyjmują zlecenia od reklamiarzy, sponsorów malware itp.
Ujmę to tak - jeśli 90% antywirusów na virus total nie wykrywa malware w agencie pobierania, gdzie jest zawsze sponsorowany jakiś porywacz przeglądarek, to wiadomo, że test na rok 2016 - to tylko bujda marketingowa. Jeśli nawet chodzi o tych pilnych av w sprawie agenta, to - gdy skanują keyloggera, wychodzi na to, że wszyscy są przekupieni.
Przykład:
BlueEyeM Keylogger
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Zapora wystarczy. Unchecky wystarczy, żeby się samo coś nie zainstalowało. Sprawdzać na virus total pobrane pliki. Blokować dodatkami przeglądarek - szpiegostwo i malware, przekierowania do wirusów.
Bezpieczniej wyłączyć antywirusy, odinstalować - gdy jest do nich ograniczone zaufanie. To jest tak, jak z przekupionym policjantem. Za pewna opłatą wpuści mordercę windowsów, truciciela, oszusta itp.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post26 kwie 2016, 00:32

Gedo, ja polegam na antywirusie, ale wiem że nie wystarczy... Obok powinien być porządny HIPS, dobra zapora, itp.

No i należy surfować z głową.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post01 maja 2016, 12:39

Obecnie mam tak :D

Windows 7 x64
Ochrona w czasie rzeczywistym: Emsisoft Anti-Malware
Na żądanie: HitmanPro, Shadow Defender, AdwCleaner
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post01 maja 2016, 15:04

Chronić się w sieci przed czym, czy przed kim? Diabłem, politykiem, oszustem?
Na pierwsze, to ułożyć sobie specjalną modlitwę, albo skorzystać z gotowca. Na drugie i trzecie omijać z daleka.
O co chodzi z tą ochroną w sieci? Jeśli zablokuję wszystkie przekierowania, wyskakujące okna, wszelkie szpiegostwo, malware wbudowane w stronach, Jeśli w systemie nic samo się nie zainstaluje, bo takie małe unchecky działa, to co może grozić w sieci? Armaty na muchy, czyli oprogramowanie godne armii Macierewicza, służby specjalne rodem z Rosji (Kaspersky), czy Chin?
Za dużo jest bajdów i strachów, wystarczy do tego systemowa zapora i co może wleźć, grozić?
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post06 maja 2016, 23:22

Eeee tam, niektórzy lubią obcować z tym szczególnym oprogramowaniem i tyle. Mógłbym nie mieć ale mam bo lubię ;D

Wysypał mi się bezpowrotnie po aktualizacji Emsisoft Anti-Malware, był z promocji to i licka poszła. Zmiana na razie na Bitdefender Antivirus Free, i wraca MCShield.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Nekromorf

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2016, 14:30

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post11 maja 2016, 15:06

PC z Windows 10
Ochrona real time: 360 Total Security z doinstalowanymi silnikami Aviry i Bitdefendera + Malwarebytes Anti-Exploit
Skaner na żądanie: Malwarebytes Anti-Malware + Zemana AntiMalware, okresowa także AdwCleaner

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post28 sie 2016, 14:14

Złapałem licke na 3 miechy więc teraz mam Bitdefender Total Security 2016. Fajna sprawa w tych czasach to moduł ochrony przed ransomware, nie wiem jak bardzo jest skuteczny ale zawsze jestem spokojniejszy jak dodam tam swoje ważne foldery.

Na żądanie bez zmian - HitmanPro, Shadow Defender, AdwCleaner

Win 7 x64
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post28 sie 2016, 15:14

Reklamy na YT blokuję tym, oprócz innych zalet, bo mam z automatu jakość 1080p i dużo więcej.
Tu mój własny opis i link Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Cóż - żyję nadal bez antywirusa.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post28 sie 2016, 15:42

Magic Actions używam od około 3 lat, super sprawa.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post28 sie 2016, 15:51

Dzisiaj była aktualizacja, a na serwerach Mozilli tego niet!

Ja jestem pod wrażeniem dodatku.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Tuktoś

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 04 wrz 2016, 00:41

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post04 wrz 2016, 01:01

Nie licząc antywirusa i firewalla o którym inni już pisali...
Ja podczas łączenia się z publiczną siecią WiFi (i nie tylko) łączę się dodatkowo z serwerem VPN od OpenVPN dzięki czemu cały ruch pomiędzy moim komputerem a serwerem jest zaszyfrowany.
Osoba która próbowała by się dowiedzieć co robię w sieci: jakie hasła wprowadzam na stronach niezabezpieczonych protokołem https, na jakie strony wchodzę, jakie pliki pobieram... nic o mnie nie wie nie licząc tego, że widzi cały czas, że łączę się z jednym hostem.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post05 lis 2016, 23:01

Ochrona mojej dziesiątki: Emsisoft AntiMalware beta; Malwarebytes AntiMalware Premium, Spy Shelter Premium, Zemana AntiMalware, Malwarebytes Anti Exploit Free, Unchecky, WinPatrol, MCShield, oraz zapora Xvirus Personal Firewall dobrze działająca z systemową zaporą.

Okazjonalnie skanuję kompa przy pomocy AdwCleaner.

Dodatkowo mam włączone UAC, oraz filtr SmartScreen.

Krótko miałam w systemie SecureAPlus Premium, ale skan porównawczy nie przypadł mi do gustu. :/

Edit: mam jeszcze Adguard Premium, do blokowania reklam. Wyłączyłam w nim filtrowanie https, czy jakoś tak, bo blokowało mi dostęp do bezpiecznych stron.

Edit 2: odinstalowałam Adguard Premium bo zaczęło w widoczny sposób spowalniać otwieranie stron internetowych, na których blokowało reklamy. Może to było epizodyczne, ale mam inne programy do ochrony.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

arsportex

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 08 lut 2017, 11:56

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post08 lut 2017, 12:00

Starczy mi nod32 :p

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post18 mar 2017, 01:14

Obecnie Bitdefender Free + Zemana AntiMalware Premium

------Połączono posty 29 styczen 2018------

Biedak sie znudził a Zamana się skończyła. Także zmiana na Comodo Cloud Antivirus i tyle.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czego ty używasz by chronić się w sieci ?

Post24 lis 2021, 11:16

Ochrona mojej dziesiątki: Comodo Internet Security Premium, edycja darmowa, SpyShelter Premium, Malwarebytes Premium, OSArmor (ostatnia darmowa wersja), Unchecky. (Oraz rozszerzenia do przeglądarek, w tym NoScript, Avira Browser Safety, itp.)

Ochrona XP: darmowy AVG, AppGuard (pełna wersja bez aktualizacji), Kerio Personal Firewall (ostatnia darmowa wersja), KeyScrambler Personal, Unchecky, OSArmor.

Ochrona Zorin OS: clamAv.

Ochrona laptopa mojej Mamy: antywirus Bitdefender, zapora Comodo, Unchecky, OSArmor, oraz Zemana AntiLogger. (To chyba tyle.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości