Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
jadzia11021997

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2013, 15:51

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post02 kwie 2013, 16:01

czy osoba niepełnoletnia może wyjść np na wesele bez zgody rodziców i ni eponiesie żadnych konsekwencji prawnych albo jeśli jedno z rodziców sie zgadza? prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2013, 16:01 przez me@djohnsc, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: zmieniłem tytuł oraz przeniosłem z działu problemy

Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post02 kwie 2013, 16:07

Witaj

To jest forum komputerowe, nie zajmujemy się takimi sprawami dlatego przeniosłem do tego działu.
Do 18 roku życia jesteś prawnie pod opieką rodziców z tego co wiem, o ile teoretycznie prawnych konsekwencji chyba nie ma to o tyle będziesz miała przechlapane u rodziców...
W każdym razie zapytaj bardziej na forum prawnym.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post02 kwie 2013, 18:14

Może możesz ;)
Po pierwsze ile masz latek ?
Po drugie czy otrzymałaś oficjalne zaproszenie na swoje imię oraz nazwisko ?
Do tego się liczy czy bliska rodzina...
Jeżeli jedno z rodziców się zgadza to możesz być na weselu z tym że ten rodzic ponosi pełną odpowiedzialność
za Ciebie.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post02 kwie 2013, 18:37

XMan pisze:Jeżeli jedno z rodziców się zgadza to możesz być na weselu z tym że ten rodzic ponosi pełną odpowiedzialność
za Ciebie.

No i chyba powinien wyznaczyć opiekuna który będzie cię że tak powiem doglądał(musi to być osoba pełnoletnia).W końcu nie jest to impreza bezalkoholowa ;)
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post02 kwie 2013, 21:31

jadzia11021997 pisze:czy osoba niepełnoletnia może wyjść np na wesele bez zgody rodziców i ni eponiesie żadnych konsekwencji prawnych albo jeśli jedno z rodziców sie zgadza? prosze o pomoc


Prawnych konsekwencji nie poniesiesz, aczkolwiek nie będziesz mieć łatwego życia w domku ;) .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
Hannah

Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 11 lis 2012, 12:50
Lokalizacja: Wrocław

Czy mogę iść na wesele bez zgody rodziców?

Post08 kwie 2013, 08:57

jadzia11021997 pisze:czy osoba niepełnoletnia może wyjść np na wesele bez zgody rodziców

nie może
i ni eponiesie żadnych konsekwencji prawnych

poniesie - w zależności od konsekwencji i determinacji rodziców
albo jeśli jedno z rodziców sie zgadza?

dogadaj się z nimi; kompromis jest sztuką porozumiewania się ludzi; ugoda jest zawsze lepsza niż walka; rodzice nie są Twoimi wrogami - kochają Cię i otaczają Cię opieką - to ich przywilej i obowiązek zarazem; nie ma nic gorszego niż piekło w domu, które nawzajem możecie sobie zrobić
Dziękuję i pozdrawiam Was bardzo serdecznie :)
Aneczka



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości