Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post15 gru 2014, 00:39

Gdybyś wiedział co dodają do perfum to byś ich nie stosował :P przynajmniej nie bezpośrednio na ciało :D a najśmieszniejsze jest to, że te najdroższe mają szkodliwych związków najwięcej.



Wydzieliłem --> bez-cenzury/najladniejsze-meskie-perfumy-wedlug-was-t32433.html
LupeR.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post15 gru 2014, 16:18

Naturalnie, w brew instrukcji zawsze stosuję na ubranie i to tylko troszeczkę bo są bardzo wydajne.

Wiadomo wszystko szkodzi, gdyby istniały prawdziwe normy np. żywnościowe to większość produktów z supermarketu miało by napis "Nie do spożycia dla ludzi i zwierząt" nawet powietrze którym oddychamy nie jest już czyste (Chemtrails itp.) Jestem fanem takich teorii spiskowych ale też mam do tego dystans aby nie zwariować :)

Jednakże magia zapachu niektórych perfum jest niesamowita, samopoczucie, pewność siebie, w autobusie można zauważyć bardzo pozytywne nastawienie a nawet zainteresowanie ze strony pań ;) Nie wspominając o tych z feromonami których oczywiście nie stosuję bo i po co.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Najładniejsze męskie perfumy według was ?

Post15 gru 2014, 18:21

@LupeR, święta prawda, żywność z marketów nie jest najwyższej jakości. Banany i inne owoce dodatkowo pryskają preparatami przeciw pleśniowymi, które zawierają substancje kancerogenne.
Podobnie jest praktycznie ze wszystkim, kiedyś pamiętam kupiłem farbę niby antyalergiczną, po niecałych 2 godzinach malowania opary farby spowodowały podrażnienie spojówki oczu - oczy zaczęły mnie potwornie szczypać. Po fakcie okazało się, że farba zawierała związek alergenny o ile dobrze pamiętam izotiazolinon. Niby farba miała być EKO, a i tak użyto w niej świństwa. Także jesteśmy truci na każdym kroku, ale to do nas należy wybór. Szkoda tylko, że producenci nie informują nas o szkodliwości substancji, czasem jedna substancja sama w sobie nie szkodzi, ale w połączeniu z inną już tak - o tym już się nie mówi otwarcie, no bo po co straszyć niepotrzebnie ludzi.

Ps. To nie są teorie spiskowe tylko fakty. Też patrze na docierające informacje z dystansem i je weryfikuje. Nie czarujmy się, teraz nie liczy się dobro człowieka i prawda tylko kasa.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post15 gru 2014, 20:12

Mogą być szkodliwe jeśli kupujemy je z niewiadomego źródła pochodzenia, np. budka z kebabem, budka z chińszczyzną. Po jeszcze jakieś choróbsko się przypałęta.
Tak samo nie jemy produktów na wycieczkach w egzotycznych krajach, bo też możemy się pochorować.
Ale w sklepie, czy w markecie trzeba uważać na daty ważności, bo jak jest po terminie, to też przypomni się nam nasz układ trawienny. Ale czy mogą być szkodliwe? Nie wiem. Teraz wszystko jest naładowane tymi chemikaliami, więc być może.
Co do perfum, to również takie kupione na bazarku mogą być szkodliwe, ale markowe perfumy to pewnie nie.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post15 gru 2014, 20:31

A McDonalds jest sprawdzonym źródłem? to przecież nie budka z kebabem a jednak nie tknął bym tego nawet kijem bo to co tam podają jest niejadalne.
A papierosy których szkodliwość zna każdy, jak mój ojciec mawia "Człowiek jest jedynym stworzeniem na ziemi który wdycha dym dobrowolnie, każde inne stworzenie przed nim ucieka"

Historia ludzka powinna się nazywać "dążąc do samozagłady w między czasie pożyłem sobie trochę" :mrgreen:
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post18 gru 2014, 19:41

W perfumach to jeszcze pół biedy, gorsze są dezodoranty zawierające aluminium. Badania na uniwerku w Reading wykazało, że zachodzi korelacja między zwiększonym zachorowaniem na raka piersi a używaniem dezodorantów przez kobiety. Później potwierdził to między innymi Federalny Instytut Oceny Ryzyka w Niemczech zalecając, aby nie stosować dezodorantów z aluminium (mowa o substancji zawartej w areozolu a nie o opakowaniu). Jak macie jakieś wątpliwości zawsze warto poczytać zagraniczną literaturę bo w PL mało jest konkretów i więcej domysłów człowiek wynosi niż faktów.

@LupeR, widziałeś film Super Size Me, w którym gość przez prawie miesiąc żywił się wyłącznie w McDonalds? Po tym eksperymencie mało co aby nie wyciągnął nóg, takie są zdrowe hamburgery i inne smakołyki. Smaczne są owszem, ale niezdrowe.

Na każdym kroku jesteśmy truci, nawet taka mała kajzerka jest tak nafaszerowana chemią że jakby człowiek tylko na to patrzył, nie zjadłby jej nigdy. Cóż w takich czasach przyszło nam żyć. Grunt to wraz ze szkodliwymi związkami spożywać również i te, które neutralizują działanie toksyn w organizmie.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
Kaen1227

Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: 21 cze 2014, 14:56

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post18 gru 2014, 20:24

Papierosy też szkodzą, tak jak jedzenie w McDonalds. Wszystko szkodzi jak powiedzial rokko. Ale "Co zrobisz? Nic nie zrobisz." Możesz stać i się temu przyglądać, bo przecież nie wyjdziesz na ulicę i nie urządzisz demonstracji.
Przecież mamy demokrację, tutaj nikt nie wychodzi na ulice, bo każdy przytakuje, a co mu wcisną jakiś kit to uwierzą.
"Historia ludzka powinna się nazywać "ludzkość siedząc na gałęzi powoli ją podcina", któregoś dnia w końcu spadnie wraz z tą gałęzią.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post20 gru 2014, 12:33

Mi szkodzi większość dezodorantów, bo swego czasu się na coś uczuliłam. Po prostu nie zachowywałam się zbyt rozsądnie i nabawiłam się skórnej alergii. Mogę używać tylko z dwóch dezodorantów, w formie aerozolu, ale jak je rozpylam to trochę podrażniają mi gardło i wywołują u mnie czasem kaszel. Jednak nie mogę się bez nich obejść. :(

Zwykłe mydło może szkodzić, jak się go używa do pewnej higieny, wówczas wysusza skórę i ją podrażnia.

Co do kremów, to żadnych nie używam, bo wychodzę z założenia, że zatykają pory. Nie wiem, czy mam rację.

Co do żywności, to rzadko jadam tzw. śmieciowe jedzenie, w postaci frytek, oraz gotowanej kukurydzy... Od czasu do czasu kupuję sobie gotową zapiekankę, którą należy odgrzać... Bardzo rzadko pijam Coca Colę, bo wiem, że ma bardzo dużo kalorii i może mi zaszkodzić.

Mam niestety słabość do słodyczy, jednak ze względu na to że są kaloryczne staram się z nimi nie przesadzać. Jednak ponoć mała ilość czekolady poprawia nastrój.

Jako wegetarianka nie jem żywności z koszenilą (to taki naturalny czerwony barwnik, uzyskiwany z robaczków), ani żelatyną, ale miewam słabość do serów. :(

Uważam, że każde jedzenie w nadmiarze może szkodzić. Niestety nawet do zwykłego chleba są dodawane różne ulepszacze, na szczęście można kupić i taki na zakwasie.

Wychodzę z założenia, że od czasu do czasu można jeść niezdrowe przekąski, w postaci frytek, pizzy, oraz słodycze.

Reasumując, na własnej skórze przekonałam się, że kosmetyki mogą szkodzić. A niezdrowa żywność może spowodować tycie, oraz różne problemy gastryczne.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post20 gru 2014, 18:28

Zwykłe mydło może szkodzić

Szczególnie te, które zawierają dodatki przeciwbakteryjne, jakby już samo mydło rumiankowe nie wystarczyło do dezynfekcji skóry :)

Bardzo rzadko pijam Coca Colę

Ja od paru lat w ogóle tego świństwa nie pije.

ale miewam słabość do serów

Ja kiedyś też :D Jak odstawiłem od ręki schudłem kilka kg.
Azotan potasu dają do serów :/

Tak samo koszenila chętnie stosowana w kosmetykach i żywności (jogurtach). Jogurty przyjęło się, że są elementem diety odchudzającej, ja po sobie wiem że to jest guzik prawda, jak chce się schudnąć nie je się jogurtów w ogóle.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Czy perfumy/kosmetyki oraz żywność mogą być szkodliwe?

Post20 gru 2014, 18:59

rokko pisze:@LupeR, widziałeś film Super Size Me, w którym gość przez prawie miesiąc żywił się wyłącznie w McDonalds? Po tym eksperymencie mało co aby nie wyciągnął nóg, takie są zdrowe hamburgery i inne smakołyki. Smaczne są owszem, ale niezdrowe.

Widziałem wczoraj :D genialny film. Najbardziej zaniepokoił mnie wątek o przyciąganiu placami zabaw i zabawkami dzieci do McDonaldsa.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości