Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 14:44

Witam, Ja rozumiem że nie powinienem poruszać tematu piractwa, ale myślę że pogawędka o prawie nie zniszczalnym systemie antypirackim Denuvo możemy pogadać.
No właśnie czy wg was jest to początek końca dla piratów, koniec szarej strefy torretów?
Ponieważ w sieci coraz więcej krąży plotek, że to prawie nie zniszczalne zabezpieczenie przed modyfikacjami tzw Anti-Tamper, wykorzystujący 64bitowy system szyfrujący.
Lista gier z Denuvo coraz to większa, więc można powoli dochodzić do wniosku że coś w tym jest takiego, że producenci gier, softu, ebooków wybierają Denuvo. Zapraszam do dyskusji :)
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 16:53

Będzie więcej gier z tym zabezpieczeniem bo zachłanni producenci wyczuli hajs, gry drogie, dem nie ma, jak żyć?
3DM walczy ale to za długo trwa, a jak już coś zaświta to następna wersja zabezpieczenia wychodzi.
Zawsze słyszałem że piraci zabierają zarobek producentom, no dobra no to teraz jest okazja na sprawdzenie tej teorii, czekamy na statystyki wzrostu sprzedaży gier ;D
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 17:36

Plotki o 3DM są takie, że się poddało przy łamaniu V5 Denuvo. Jedynie Rosjanie mają haka na Denuvo, ale to stare wątki z wcześniejszych wersji, CPY twierdzi, że znalazło wpisy odpowiadające CPU ID, które szyfruje denuvo, ale nie jest to potwierdzone.
Teoretycznie jest to prawdą, że zabierają ale nigdzie nie widać było jaki jest to realny %.
No właśnie same klasyki, ROTTR, JC3, FIFA15,16 teraz nadchodzące premiery. Jakoś taki Wiedźmin 3 nie miał DRMa, czy Denuvo a pokazali nasi że dobry projekt popłaca.
Ehh gdybym znał zasadę działania Denuvo, assemblera, miał jakieś debbugery x64, prawdopodobnie próbował bym łamać to zabezpieczenie, bo przyznam się szczerze interesuje mnie tego typu zabawa :D Poważnie!!
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 18:59

Pewnie, nawet złodziej, to co ukradnie, "swoje" chciałby zabezpieczyć. A zaczęły tworzyć się międzynarodowe mafie "rodem pobieraczka" - egzekwowania praw.
Kilka dni temu zabierałem głos w dyskusji Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A zabezpieczenia? Mnie tam wiele zabezpieczonych treści nie korci. Ani mi niepotrzebne pomijanie blokad regionalnych. Kiedyś mi pisało - Film niedostępny dla polaczków. Jeszcze z małej litery. To niech sobie wsadzą te filmy w ruskie ego.
Ja jestem przeciwny dobierania się do treści zabezpieczonych. "zabawa :D Poważnie!!" - to paranoja, świerzb, jakiś nałóg.

Dodam, że prędzej pokaże się łamacz drnuvo, niż to denuvo się rozpowszechni.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 19:29

Spokojnie kolego. Owszem łamanie zabezpieczeń jest swoistym przestępstwem. Ale, jasne mając na uwadze tego typu " mafie" uważam, że próba łamania denuvo nie jest upośledzeniem, ani paranoja. Pożyjemy zobaczymy.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post21 maja 2016, 20:24

Nie chodzi o to, czy coś jest swoistym przestępstwem. Ludzie powinni pozostać uczciwi. Jednak chodzi o narzędzia rodem z piekła, z kartoteką kodu wirusa. Oczywiście - zabezpieczony towar ma zalać rynek. Trzeba liczyć na to, że wpierw reklamy tego towaru zniszczą sens internetu. Albo oni zniszczą komputery, czy wyślą komorników, albo ktoś zniszczy takie próby monopolistyczne. Wojna dawno się zaczęła. Sony nie wygrało, bo tacy sprytni masowo przerobili konsole. Poszło o te zabezpieczenia gier. A historia dzisiaj powtarza się.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post22 maja 2016, 13:21

Czy tylko ja nie rozumiem o czym Gedo czasami piszę :D

Zasady wymyślone przez korporację nie są zgodne z moją buntowniczą filozofią życia. Żeby tarcza miała sens musi istnieć miecz. Jak Yin i yang. No to popłynąłem teraz ;D

Skoro Denuvo nie pozwala ingerować w grę to co z trainerami albo fanowskimi modami? Słowo rozrywka ma coraz mniejsze znaczenie przy grach komputerowych.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post22 maja 2016, 13:48

Cóż, napisałem pokrętnie, że pikus_09 może mieć wiele powodów do łamania niektórych zabezpieczeń i jestem nawet za, bo często zabezpieczenia, to zło, jeśli chodzi o praktyki monopolistyczne rożnych korporacji.
Nie mogłem pochwalić praktyk hackerskich, ale sam porozbierałem zegary dziadkom, w rodzinie. Nie chwalę się, ile razy we wczesnej młodości spuchł tyłek, ale czegoś się uczyłem. Smykałka, to motor postępu i światopogląd utrwalają...
Za łamanie zabezpieczeń MS płaci, inni też sypią groszem...
Intencja + inteligencja, a świat przyspiesza.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
KrólHDD

Globalny Moderator
Posty: 676
Rejestracja: 24 sty 2014, 14:41
Lokalizacja: Twardogóra
Kontaktowanie:

Denuvo V5 - Początkiem końca piratów?

Post13 lip 2016, 12:47

DA, Aktualnie Denuvo teoretycznie zostało złamane. Szumu w necie tyle co niemiara. Jak zwykle Rosyjscy przyjaciele spisali się na medal.
Z dyskiem jestem w stanie zrobić prawie wszystko, Król HDD.

W sprawach Dyskowych pisać na GG: 68554272 (prawie zawsze dostępny)

Gdyby ktoś miał ochotę wspomóc, Zapraszam!



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości