Historia waszych systemów

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
qooblu1996

VIP
Posty: 155
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:04

Historia waszych systemów

Post08 gru 2010, 13:39

Jeśli to zły dział, proszę o przeniesienie .

Witam!

Dzisiaj sprzątając półki natknąłem się na windows 95 i IE 4.0... Aż się łezka w oku kręci :cry:

Pamiętacie te systemy? Mój windows 95 został kupiony wraz z komputerem Optimus (dzisiaj została sama obudowa) w 98 roku mojemu bratu... Zbytnio tego nie pamiętam, miałem z jakieś 2 lata... Później się mój brat przesiadł na Win 98.
To pamiętam! Miałem chyba jakieś narzędzie (program) do zmiany tapety, dźwięków itd. Grałem w jakieś pikselowe skoki narciarskie. Nie interesowałem się zbytnio systemami (nic dziwnego, miałem 6 lat). Kiedyś u chłopaka siostry, zobaczyłem Windows xp... Cóż to było za zaskoczenie! Wszystko takie ładne, nowe, zupełnie jak dzisiaj win 7. Jeszcze wtedy nie wszystko na nim działało i pewniejszy był Windows 98. Niedługo później przerzuciłem się na XP. Wtedy i tak był nowy... Trwało to tak do 2010 roku... A dzisiaj używam Win 7 :mrgreen:


A wy? Jak to było z waszymi systemami?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 13:41 przez Andziorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przenoszę
Chcesz nagrać wideo-poradnik dla hotfix? Zgłoś się do mnie!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andziorka

VIP+
Posty: 594
Rejestracja: 06 kwie 2009, 17:50
Kontaktowanie:

Windows 95, 98, Me - pamiętacie?

Post08 gru 2010, 13:40

Do tej pory mam jeszcze Windowsa 95,98, 2000 na płycie :)
'Oto dzień zwycięstwa nad rozumem, głupiej wrażliwości Twej..'

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Historia waszych systemów

Post08 gru 2010, 15:16

Pierwszy mój system to był Windows 95, drugi 98SE, trzeci Millennium Edition PL.
Mam wszystkie oryginalne płytki do tych systemów.
Obecnie mam Windows XP Professional SP3.
Moim zdaniem najlepszy był Millennium Edition PL, po przywracaniu systemu jest dużo lepszy od Windows XP.
Windows XP pozostawia nowsze programy tzw. (1)... (2)... natomiast Millenium tego nie ma :)
Naprawiałem kilka razy komputery z systemem Windows Vista oraz Windows 7 i jakoś nie przypadły mi do gustu, różnią się tylko wyglądem /ładniejszy/ ale za to więcej obciążają komputer :(
Wystarczy "delikatna" skórka/nakładka na Windows XP i mam to samo...
Dlaczego na ostatnich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Kanadzie używano wyłącznie komputery z systemem Windows XP ?
Będę mieć więcej kasy to jedynie kupię i zainstaluję Windows 7 ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Historia waszych systemów

Post08 gru 2010, 19:14

Na moim przedpotopowym laptopie mam system Win 95. Czego to ja z tym kompem nie wyprawiałam? Na początku byłam całkowicie zielona (teraz mam trochę większą wiedzę na temat komputerów, ale nie znam się na wielu rzeczach), raz włączyłam opcję szukaj i poprzenosiłam różne rzeczy, bo myślałam, że się zgubiły i potem komp źle działał. Jak korzystałam z internetu to wpierw nie miałam żadnego antywirusa i zapory. Serfowałam w ciemno, nie używając żadnych programów, chroniących przed niebezpiecznymi stronami i phishingiem. Pierwszym antywirusem, jakiego w życiu użyłam, był avast- zainstalował mi go w kompie mój kolega informatyk. Czasami jeszcze uruchamiam tego laptopa, ale raczej już nie będę go podłączać do internetu. Na laptopie napisałam moją pracę licencjacką.

Drugim moim kompem jest komp stacjonarny z systemem Windows XP home edition. Też mam na nim avasta. Od czasu, jak używałam laptopa, mam lekkiego fioła na punkcie zabezpieczenia kompa przed różnymi infekcjami. Miałam w tym kompie multum programów do ochrony, ale jakoś nie odmawiał mi posłuszeństwa. Jego minusem jest to, że dysk systemowy ma bardzo małą pojemność, a ja nie cierpię domyślnej kompozycji. Więc zainstalowałam program Styler, który może wczytywać kompozycje wizualne, znajdujące się na dysku D. System XP na tym starym PC rzadko wymagał reinstalacji. Teraz nie wiem, czy ten komp w ogóle się uruchomi i chcę do niego kupić monitor, bo poprzedni zostawiłam w starym domu, bo był zbyt krowiasty.

Na trzecim moim kompie wpierw miałam system XP home edition, ale całkowicie popsuło się przywracanie systemu, nie mogłam zrobić jego reinstalacji, bo mój brat powyrzucał prawie wszystkie płytki, poszłam więc do sklepu komputerowego, by kupić system XP, ale sprzedawca namówił mnie na zakup systemu Windows 7 i mam go teraz w tym kompie. Ten system nie sprawia specjalnych problemów, ale muszę obchodzić się z nim, jak z jajkiem- jeżeli jakiś sterownik jest niepodpisany, to nie mogę kontynuować instalacji felernego programu, bo położę system na amen; nie mogę wyłączyć ochrony systemu, bo wtedy psuje się przywracanie systemu. Lubię system Windows 7, ale nie mogę się doczekać, aż w końcu włączę kompa z systemem Windows XP home edition i powspominam stare czasy.

Na pewno nie wyrzucę mojego starego laptopa z systemem Win 95, bo mam do niego sentyment. To mój pierwszy w życiu komp. A stary sprzęt zasługuje na szacunek, zwłaszcza że dobrze mi służył przez lata. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Historia waszych systemów

Post09 gru 2010, 01:34

Pierwszy komputer i magiczny Windows 95 - jaka to była radość system okienkowy, na którym śmigały kilku bitowe gierki i dało się coś napisać. Pamiętam liczne próby instalacji tego system kończące się niepowodzeniem (człowiek był młodziutki nie myślał nawet o informatyce). Potem przesiadka na Windows 98SE i Milenium posiadający tak jak pisze XMan swoje zalety :). I przyszła pora na XP - system od którego nie mogę odejść: prosty i przejrzysty, system na którym w końcu wszystko działało :). W moim komputerze gościła też Vista, ale na krótko bo zatęskniłem za XP, a co do Windows 7 to na chwile obecną za słaby komputer i brak funduszy na komputer jak i system.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Historia waszych systemów

Post09 gru 2010, 01:58

Mój pierwszy komputer to ZX Spectrum z interpreterem języka Basic. Potem krótko jeszcze ZX81 Sinclaira.

Czasy PC to komputer Acer Zao 6, którego mam do dzisiaj. Jest to maszyna z procesorem 286 i kartą graficzną CGA czyli znana kiedyś CeGlA. Oczywiście tam był tylko DOS, program Norton Navigator (to od niego jest np Windows Navigator).
Potem miałem i mam do dzisiaj 486 DX2, 12MB ramu, dysk 120MB, grafika Traident 512KB. Na nim dalej był bios ale już i Windows 3.1 (nie miałem nigdy jego następny 3.11).
Potem był laptop Acer Extesna 355 (pentium 150 MMX) tam był Windows 95 dokładnie w wersji OSR2
Potem mój Celeron 633MHz, tam był windows 98 SE, po zmianie procka WinMe, a że już studiowałem to z uczelni za free też Win2000. Potem XP.
Na Athlonie 2500 miałem XP z SP2.
Na obecnym kompie miałem długo Vistę i jest ona nadal zainstalowana na drugim dysku. Ale z racji, że z 400GB zostało wolnego 200MB, zmieniłem dysk i od miesiąca używam na nim Windows 7.

Tak, więc moje systemy to chyba cała historia PC ;)

-- Cz, 9 gru 2010, 01:58 --

aha, PS Wszystkie komputery za wyjątkiem lapka Acera posiadam do dzisiaj i są na chodzie ;)
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości