Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
scarface

Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:01

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 16:06

Tak jak w temacie mój rekord to 4 Miesiące bez formata :D!

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 18:39

Słabiutko, bardzo słabiutko. Moja Vista istnieje od momentu kupienia komputera, a zatem od marca 2008.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 18:47

Na starym kompie rok temu, mój xp miał 3 lata bez formata, gdyby nie problemy sprzętowe pewnie do tej pory by śmigał :P

Awatar użytkownika
scarface

Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:01

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 19:47

cosik_ktosik pisze:Słabiutko, bardzo słabiutko. Moja Vista istnieje od momentu kupienia komputera, a zatem od marca 2008.


Przepis na sukces? :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 19:52

Nie chodzić po paskudnych stronkach i nie instalować badziewia.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
Luk@sz_root

Ekspert
Posty: 350
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:51
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 19:54

Chymm, ja nigdy nie wytrzymuję dłużej niż 2-3 miesiące.

Taka to dola :D
We are Anonymous. We are Legion. We do not forgive. We do not forget.
Obrazek

Awatar użytkownika
scarface

Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:01

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 20:02

cosik_ktosik pisze:Nie chodzić po paskudnych stronkach i nie instalować badziewia.


Ja to nie mógłbym jak ty żeby nic nie instalować,zawsze mnie coś korci późnej zainstaluje i spierd* cały system :P.

Awatar użytkownika
hevet

Ekspert
Posty: 199
Rejestracja: 21 cze 2009, 17:46

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 20:55

Ja z reguły wykonuję formatowanie co kilka miesięcy, nawet jak system działa poprawnie, tak ot sobie żeby odświeżyć system.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 22:24

jak można co 3 miesiące robić formata <szok> ja nie znoszę formatować potem instaluj to wszystko :(

ten system mam prawie od nowości zmieniałam z 32 bitowego, który był na lapku na 64 bitowy i od tamtej pory dobrze się nam żyje

dla lubiących eksperymenty z oprogramowaniem polecam virtual box albo inny emulator zainstalować tam windowsa i można eksperymentować do bólu :D

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 22:46

6 lat bez formatowania :jupi:

Recepta:
Taka jak powyżej nie zaglądam na brzydkie strony, a co do instalacji i eksperymentów to tak jak Lenka napisała windows na virtual boxie i jest fajnie :)
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post31 paź 2010, 23:19

Ja najdłużej 1.5 roku :)
No gdybym nie zaglądał wcześniej na ***** to może więcej ;)
Później zmądrzałem po tym jak zostałem zarażony przez te dziewczyny wiele razy i musiałem się leczyć formatem.
Ale co z tego jak siedzę na forum, ściągam różne pliki aby zrobić screena i zaśmiecam komputer...
Niedawno robiłem format i chyba niedługo będę robić następny aby wyczyścić śmieci lub kogoś nie zarazić :lol:
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22700
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post01 lis 2010, 00:14

Na tym kompie, na którym teraz pracuję, wytrzymałam pięć miesięcy. Od kiedy mam system Windows 7 mam za sobą dwie reinstalacje systemu. Pierwsza była spowodowana tym, że zainstalowałam grę TrackMania Nations ESWC, mimo ostrzeżenia, że jakiś sterownik jest niepodpisany. To całkowicie położyło system.

Ostatnio sformatowałam partycję systemową, bo z ciekawości zainstalowałam sobie Internet Explorer beta i straciłam dostęp do Mój Komputer, jakichkolwiek folderów, kosza i - w normalnym trybie- do przywracania systemu. Zamiast odinstalować IE, zrobiłam format i zainstalowałam system od nowa. Poza tym miałam popsute przywracanie systemu, więc reinstalacja systemu była w zasadzie koniecznością.

Z drugim, starszym kompem mam więcej szczęścia. Tam mam system XP home edition i około pół roku lub dłużej nie robiłam reinstalacji. (Z tym, że teraz nie używam tamtego kompa, bo muszę do niego kupić monitor.)

Nie rozumiem, jak można często reinstalować system. Ja tego nienawidzę. Trzeba potem tyle programów instalować od nowa, usuwać całą masę błędów w rejestrze, kompresować dysk C, aby zaoszczędzić miejsce na dysku i usuwać windos.old- ja uważam, że ten wielki folder jest zbędny i zawsze go kasuję.

Ostatnio robię mini kopię, np. kopię folderu Themes z App Data\Microsoft\Windows i nie muszę od nowa instalować stylów wizualnych.

(Zawsze reinstalacja była wywołana moim błędem. Jeszcze nigdy systemu mi nie położył wirus- oby to się nie zmieniło. Nie odwiedzam stron z nielegalnym oprogramowaniem, stronek tylko dla dorosłych i nie używam p2p, więc raczej wirus nie położy mi systemu. Ostatnio uważam, co instaluję. Używam tylko sprawdzonych programów.)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post01 lis 2010, 10:15

Kurcze to ja jakiś weteran jestem :D
Jak tak czytam Wasze wypowiedzi to zastanawiam się czy sobie formatu nie zrobić.
Jak na razie komp śmiga mi elegancko, ale może jak by mu system odświeżył chodził by szybciej :P
Nie - za dużo danych do kopiowania. Zaczekam jak ślimak zacznie wyprzedzać mój system :P
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post01 lis 2010, 22:23

Ale w sumie ciekawa rzecz. Mam Vistę a nawet jej nie optymalizuję ciągle, żadnych CCleanerów itp. Raz ją pamiętam po swojemu zoptymalizowałem na samym początku i ona do dzisiaj super chodzi. Mało tego, na dysku C może mam z 400MB wolnego i ona nie muli. Kupiłem sobie dysk 1TB i tam mam Windows 7 z MSDN AA i do dzisiaj nie przesiadłem się na niego mimo, że od jego instalacji minęło kilka miesięcy.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
scarface

Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:01

Jak najdłuzej wytrzymales/as bez formatowania komputera

Post01 lis 2010, 22:31

cosik_ktosik pisze:Ale w sumie ciekawa rzecz. Mam Vistę a nawet jej nie optymalizuję ciągle, żadnych CCleanerów itp. Raz ją pamiętam po swojemu zoptymalizowałem na samym początku i ona do dzisiaj super chodzi. Mało tego, na dysku C może mam z 400MB wolnego i ona nie muli. Kupiłem sobie dysk 1TB i tam mam Windows 7 z MSDN AA i do dzisiaj nie przesiadłem się na niego mimo, że od jego instalacji minęło kilka miesięcy.



Czym ją optymalizujesz , ja mam TuneUp Utilites czy jakoś tak :P, CCleaner ,Eusing Free Registry Cleaner i to wszystko jeszcze coś jest ? co warto zainstalować do czyszczenia bądź optymalizacji ?



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości