Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
ikerofot

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:28

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post05 lis 2014, 10:31

Witam mam pytanie,
potrzebuję aparatu. Przedział cenowy to 1800 zł max.
Aparat ma być głównie przeznaczony do nagrywania wywiadów na ulicy i innych filmów na zewnątrz. W grę nie wchodzi za bardzo kamera, lustrzanki mają podobną rozdzielczość i są bardziej funkcyjne w tym przedziale cenowym. Chcę żeby była możliwość podłączenia mikrofonu.

Znajomi polecili mi Canona 600D - czy aparat będzie się dobrze nadawał do tej czynności? Czy może polecacie coś innego? Może Canona 700D? Jaka jest różnica w nagrywaniu. Wiem tylko, że coś z AF.

Jeśli już Canon 600D to pytanie. Filmy kręcone będą i rano i wieczorem - czy do filmów kręconych wieczorem muszę dokupić obiektyw? Czy do uzyskania naprawdę super jakości też polecacie jakiś inny obiektyw? Jak tak to prosiłbym o informacje jaki, w czym ten obiektyw pomoże i mniej więcej jaka cena.

Czy obiektyw Canona 50 f/1.8 nada się czy to bubel?

No i pytanie... kupić nowy czy można używany aparat? To znaczy czy te używane sprzedawane czasem mi nie padną po 2 miesiącach?

Proszę o poradę. Dziękuje i pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post05 lis 2014, 12:12

Kod: Zaznacz cały

http://www.fotomaniak.pl/75544/canon-700d-vs-600d/
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
ikerofot

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:28

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post05 lis 2014, 19:42

Nie za bardzo mi to pomogło w wyborze.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post05 lis 2014, 20:28

heh, ciekawe, fotograf ze Środy Wlk, z linkiem w profilu do foto-bruno pyta się o podstawy typu czy ma kupić dodatkowy obiektyw. No bez jaj, zajeżdża mi tu nadchodzącym spamem, bo wątpię, aby fotograf zadawał takie pytania.

Awatar użytkownika
ikerofot

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:28

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post05 lis 2014, 20:41

To jest tylko link - nie znaczy że jestem fotografem. To nie jest spam tylko poważne pytanie i nadal proszę o poradę. :)

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post06 lis 2014, 09:35

Kreatywność Panów od szeptania "nadzwyczaj wysoka". Na ostatnim szkoleniu w Sosnowcu wałkowałem ludziom z jednej z firm (nie o fotografów chodzi), by nie popełniać tak lamerskich błędów.
@ikerofot, jak już chcesz szeptać to zadbaj o wartość dodaną dla danego forum, wtedy każdy będzie zadowolony i admin forum i użytkownicy, Ty również. Ale cóż... każdy chciałby "zarobić" i się przy tym zbytnio nie narobić, a te czasy już dawno minęły.
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
ikerofot

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:28

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post06 lis 2014, 09:52

Dobrze, ale nie rozumiem o czym mówisz? To pomoże ktoś?

Myślę że z lustrzanką może być problem na początku. Jakościowo racja, nie tak super ale ta ostrość mnie przeraża. Nie moge sobie na to pozwolić.
Myślałem o Panasonic HC-V750? Albo inną w podobnej cenie? Liczy się dla mnie dobra jakość obrazu w jasności i ciemności, stabilizacja, podłączenie mikrofonu. Reszta to zbędne bajery. Nie wiem czy się ktoś mi tutaj doradzi? :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post06 lis 2014, 23:30

Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
ikerofot

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:28

Jaka Cyfrówka do nagrywania?

Post07 lis 2014, 15:05

Dzieki :)



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości