Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Post21 wrz 2014, 12:30

W przyszłości planuję zakup nowej drukarki. Takiej która będzie miała WiFi lub będzie się mogła do niej podłączyć i będzie drukowała bezprzewodowo z laptopa, smartfona, oraz w ostateczności z mojej komórki. Nie chcę, aby miała wygórowaną cenę, bo jak zapewne wiecie, mam ograniczony budżet. Aha i powinna być w miarę tania w eksploatacji. Na pewno będzie lepsza od mojej obecnej, Lexmark.

Przeglądałam oferty na morele.net i zwróciłam uwagę na kilka drukarek. Niektóre z nich są obecnie niedostępne, ale może poszukam ich w innym sklepie online lub w zwykłym.

Moją faworytką, jak na razie jest ta: Hewlett-Packard OfficeJet Pro 8100 WiFi (CM752A) bo zapewnia automatyczny druk dwustronny, dzięki czemu będzie oszczędność papieru.

Podaję linka:

Kod: Zaznacz cały

http://www.morele.net/hewlett-packard-officejet-pro-8100-wifi-cm752a-433437/


Zwróciłam też uwagę na jedną drukarkę laserową, Hewlett-Packard LaserJet Pro P1102w (CE658A), ale one raczej są drogie w eksploatacji. Mam rację? :mrgreen:

Oto link:

Kod: Zaznacz cały

http://www.morele.net/drukarka-laserowa-hewlett-packard-laserjet-pro-p1102w-ce658a-476967/


Zaciekawiła mnie też najtańsza drukarka: Hewlett-Packard Deskjet 3000 WiFi (CH393B), z WiFi, która może wykonywać nadruk na kopertach, kartach i papierze fotograficznym. Obecnie niedostępna na morele.net.

Oto link:

Kod: Zaznacz cały

http://www.morele.net/hewlett-packard-deskjet-3000-wifi-ch393b-331321/


Aha, czy jest sens kupować specjalną drukarkę, przeznaczoną do drukowania zdjęć, ponoć bardzo małą i dzięki temu przenośną? Zwróciłam uwagę na Canon SELPHY CP900 (5959B014). Ona obecnie nie jest dostępna w sklepie morele.net, ale może jest dostępna w innym sklepie online lub normalnym. Czy ma sens jej kupowanie, jak kupię normalną drukarkę?

Podaję linka:

Kod: Zaznacz cały

http://www.morele.net/canon-selphy-cp900-5959b014-533957/


Nie chcę kupować najdroższej drukarki, jaka jest dostępna, powinna być tania w eksploatacji, mieć WiFi lub opcję podłączenia do niej, dobra byłaby opcja drukowania dwustronnego.

Jaką drukarkę, z WiFi byście mi polecili? :mrgreen: Co sądzicie o tej: Hewlett-Packard OfficeJet Pro 8100 WiFi (CM752A)? Spodobała mi się, ale nie wiem, czy słusznie...

Proszę o Wasze porady, oraz jakieś inne propozycje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Post21 wrz 2014, 20:55

stukot pisze:Takiej która będzie miała WiFi lub będzie się mogła do niej podłączyć i będzie drukowała bezprzewodowo z laptopa, smartfona, oraz w ostateczności z mojej komórki.
Nie wiem po co drukować ze smartfona :D serio :D szybciej i wygodniej podłączyć go po komputer, jak drukujesz zdjęcie to i tak trzeba je obrobić lekko.

Drukarki WiFi mają pełno luk z zabezpieczeniach http://www.hotfix.pl/gra-doom-uruchomio ... -n9942.htm i to nie tylko ta drukarka tak ma...

stukot pisze:Nie chcę kupować najdroższej drukarki, jaka jest dostępna, powinna być tania w eksploatacji, mieć WiFi lub opcję podłączenia do niej, dobra byłaby opcja drukowania dwustronnego.
wybrałaś modele których eksploatacja jest droga ... OfficeJet Pro 8100 WiFi cena tuszy - 267,61, LaserJet Pro P1102w - 448zł

stukot pisze:Aha, czy jest sens kupować specjalną drukarkę, przeznaczoną do drukowania zdjęć
nie ma, obecnie cena wywołania zdjęcia to 39 groszy a wydruku ponad 1 zł.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Post26 wrz 2014, 18:28

Magda, a jaką drukarkę mogłabyś mi polecić? Niekoniecznie z WiFi?

Aha, a co sądzisz o tej:

Kod: Zaznacz cały

http://www.morele.net/drukarka-laserowa-lexmark-drukarka-laserowa-lexmark-ms-310dn-531463/
?

Czy mogłabym ją bezpiecznie podłączyć do mojej WiFi?

Jaką mogłabyś zaproponować mi drukarkę, tanią w eksploatacji, niekoniecznie z WiFi?

Aha, czy starą drukarkę można podłączyć do laptopa, używając odpowiedniej wtyczki? :mrgreen:

Nie mam gwarancji, że ona będzie widziana przez system Windows 7. Można to jakoś sprawdzić?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Post27 wrz 2014, 00:10

Nowe drukarki są gorsze pod względem eksploatacji od starych, niestety. Producenci robią wszystko co się da aby płacić im więcej. Stary HP LJ 1020 jest tani w użyciu. Mam też OfficeJet 8500 no i co? Nie stać mnie na kupowanie do niej ciągle nowych materiałów, ona ciągle testuje się przy uruchamianiu, wypluwając kartridże w ich trakcie. W efekcie znikają kolorowe tusze a ja nic nie drukuję w kolorze. Dodatkowo jest założona blokada, że jak nie ma jakiegoś koloru już to drukarka nie drukuje. Są też blokady, że nie uzupełnisz już tonera a po iluś wydrukach drukarka nagle się psuje.

I jeszcze uruchamianie trwa wieki, bo drukarka musi się przetestować, nie można tego ominąć.

No ale jak uważasz, jak znam życie i tak będziesz tutaj uparcie kupować nową. Ja się przejechałem, za cuda dziękuję, wolę starą 1020, przynajmniej toner do niej kosztuje 50 zł i starcza na 2000 kartek, w 8500 nie starcza na 1000 choć producent podaje, że ma taką samą wydajność. Brednie. Aaa i kupowałem do niej zawsze XL czyli powiększone, teraz drukarka stoi od roku nieużywana.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Stara drukarka i Windows 7, oraz laptop.

Post27 wrz 2014, 13:16

stukot pisze:Aha, czy starą drukarkę można podłączyć do laptopa, używając odpowiedniej wtyczki? :mrgreen:

Nie mam gwarancji, że ona będzie widziana przez system Windows 7. Można to jakoś sprawdzić?


Łukasz, jeżeli chodzi o kupno nowej drukarki, to nie upieram się przy tym...

Czy drukarka Lexmark Z12, machine type: 4102-001 będzie kompatybilna z systemem Windows 7? W necie znalazłam jakieś strony ze sterownikami do niej:

Kod: Zaznacz cały

http://www.driverscape.com/download/lexmark-z12-color-jetprinter


I czy za pomocą jakiejś wtyczki lub przedłużki można ją podłączyć do laptopa, który nie ma portu LPT? :mrgreen: Zdaje się, że tak on się nazywa... :mrgreen:

Aha i co zrobić, by drukarka działała po latach nie używania? Czy trzeba ją jakoś skalibrować, itp?

Edit:

Szukałam, co zrobić, jak nie ma portu LPT i znalazłam to:

Są dwie metody rozwiązania tego problemu:

* zakup konwertera USB-LPT. To rozwiązanie jest co prawda tanie, ale niezbyt optymalne. Konwertery bowiem powodują duże opóźnienie wydruku (wydruk jednej strony może trwać nawet kilkanaście sekund),
* zakup PrintSerwera obsługującego złącze LPT. Urządzenie podłączamy do sieci lokalnej dzięki czemu drukarka staje się dostępna również dla innych użytkowników sieci. Drukarka będzie działała z pełną szybkością.


Źródło:

Kod: Zaznacz cały

http://www.serwiskomputerowy.kalisz.pl/jak-podlaczyc-stara-drukarke-na-lpt-do-nowego-laptopa-bez-zlacza-lpt.html
Ta strona nie została sklasyfikowana jeszcze przez WOT, ale została uznana za bezpieczną przez McAfee Site Advisor i Dr.Web Anti- Virus Link Checker.

Jednak to rozwiązanie nie jest chyba zbyt pomocne?
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Która drukarka z WiFi jest lepsza?

Post28 wrz 2014, 00:00

Mam przejściówkę USB-LPT i nie zauważam dużych opóźnień w porównaniu z wydrukiem na innej drukarce podłączonej do USB.

Co do przygotowań warto na drukarce machnąć stronę testową (większość drukarek nie wymaga podłączenia do komputera by wydrukować stronę testową) i zobaczyć jak drukuje. Zapewne po długim nieużywaniu trzeba tonery wymienić, zamienniki zapewne się jakieś znajdą w rozsądnej cenie.

Windows 7 posiada większość sterników do drukarek więc nie powinno być problemu z jej wykryciem. Ew. można zainstalować oprogramowanie do zarządzania drukarką, o ile takie jest.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości