Przymiarka do kupna nowego komputera.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
loczek16-1990

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:00

Przymiarka do kupna nowego komputera.

Post11 lis 2009, 14:28

Witam, jeszcze nie teraz ale pod koniec roku szkolnego przymierzam się do kupna nowego komputera. Pisze o tym teraz ponieważ nawet jeśli coś ulegnie zmianie (nowe karty NVidi) to chciałbym wiedzieć ile mniej więcej zaoszczędzę kupując go później. Część kasy mam już teraz, miałem ulepszać obecnego ale sytuacja się nieco zmieniła i obecny zostaje z mamą :) a ja sobie muszę kupić nowego. Najważniejsze to aby był lepszy od obecnego: Quad Q6600, 3 GB ram, GF 8800GTS 320mb, asus p5b, 250Gb dysk. Wydaje mi się że najlepszym wyborem w tym przypadku będzie i7. Teraz mam około 2 tysięcy PLN. Do wakacji suma się na pewno podwoi. Komputer muszę kupić kompletny tj. monitor, mysz, klawiatura, oprócz głośników.
System obecnie posiadam Viste Ultimate 32/64 bitową wersje BOX więc nie muszę kupować. (Mama zaopatrzyła się w XP'ka.)
Vista z SP2 jest całkiem dobra i mi nie przeszkadza. Wracając do konkretów, ram- 6 GB minimum ? Płyta główna przydałaby się z obsługą CF i SLI, bo jeszcze nie jestem do końca zdecydowany. Pewnie większość jest zdania że jest to teraz bez sensu ale mam swoje powody (chyba pisałem wcześniej). Oczywiście mile widziane konkretne zestawy wraz z cenami.
Za pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2009, 13:22 przez Misiek1212, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem błędy ortograficzne

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Przymiarka do kupna nowego komputera.

Post11 lis 2009, 19:51

Zaoszczędzisz w ten sposób, że ceny utrzymują się mniej więcej na stałym poziomie, z tym, że cały czas przybywa nowego sprzętu. Dziś wychodzi załóżmy nowa karta graficzna w cenie 1,200 zł., a za pół roku jej cena będzie równa ok. 500 zł., ponieważ przez te pół roku wyjdą prawdopodobnie nowe układy, które będą wtedy w cenie tej karty, która dziś kosztuje 1,200 zł.

Trudno dziś prorokować czego możemy spodziewać się po sprzęcie za pół roku, natomiast ceny najdroższego za pół roku będą identyczne, jak te najdroższego sprzętu w dniu dzisiejszym, z tym, że sprzęt za pół roku będzie zapewne wydajniejszy od obecnego, co jest oczywiste ;) Takie koło zataczane jest od lat i tak będzie zawsze.

loczek16-1990

Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2009, 20:00

Przymiarka do kupna nowego komputera.

Post12 lis 2009, 19:13

A jakiś konkretny zestaw za tą cenę na w obecnej chwili ?

Awatar użytkownika
Everest

Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:55

Przymiarka do kupna nowego komputera.

Post20 gru 2009, 15:18

Może nie zestaw rozważałeś kupno po części i zbudowanie maszyny prawie od podstaw
Nie polecam i7 wszędzie się mówi że fabrycznie podkręcany Quad Q9405 mu dorównuje a jest o wiele tańszy lub Core 2 Extreme QX9650 nie wymagają kupna drogiej nowej płyty z podstawką dla i7
Z kart polecam jak chcesz ostro grać Zotaca 250 AMP! ostatno staniał widziałem albo ATi Radeon HD4850 X2 Crosfire świetna wydajność przy cenie Zawsze polecam składanie poszczególnie bo uważam to za najlepszy sposób na mocną maszynę szczególnie do gier



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości