Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post12 mar 2013, 22:06

Maciak Plock pisze:mianowicie będę miał prawdopodobnie w maju powołanie do wojska

O co konkretnie chodzi ?
Pytam z ciekawości.
Chodzi o powołania dla osób z rocznika '89 - '94 nie mających przydziału wojskowego ?
To szkolenie trwa aż 4 miesiące ? W miejscu zamieszkania czy jak ?

Żeby nie zaśmiecać wątku możesz mi odpowiedzieć na PW jak chcesz.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2013, 22:21 przez seba86mu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wydzielono z innego tematu.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Zlot HotFix.pl

Post16 mar 2013, 22:58

seba86mu pisze:Chodzi o powołania dla osób z rocznika '89 - '94 nie mających przydziału wojskowego ?
To szkolenie trwa aż 4 miesiące ? W miejscu zamieszkania czy jak ?

Myślę, że administracja i reszta nie obrazi się, jeśli odpowiem tutaj. Tak dokładnie o to chodzi, nie wiem gdzie będę miał powołanie, pewnie w jakiejś jednostce wojskowej.
Więcej tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Ja też bym bardzo chciał przyjechać na zlot, jeśli będę tylko mógł, zjawię się na 100%

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Zlot HotFix.pl

Post18 mar 2013, 19:13

@Maciak Plock, przecież do armii już nie biorą, chyba że się zgłosiłeś? Odbębnić rejestrację czy jak to tam się nazywa i tyle. To jak to z tym teraz jest?
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Zlot HotFix.pl

Post18 mar 2013, 19:49

rokko pisze:To jak to z tym teraz jest?

O stycznia tego roku podobno rozsyłają wezwania dla około 200 tys. osób z rocznika 89' - 94', które nie miały przydziału wojskowego celem odbycia kwalifikacji w ramach Narodowych Sił Rezerwowych.
Sam myślałem i takie też chyba krążyły informacje, że to kilka tygodni, a teraz okazuje się (jak napisał Maciak_Płock), że to aż 4 miesiące, czyli prawie połowa starej zasadniczej służby wojskowej, tylko że to szkolenie będzie płatne i to bardziej obficie niż klasyczny żołd.

Tak więc każdy z tego przedziału wiekowego może czuć się niepewnie. Armia może wezwać :D

Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Zlot HotFix.pl

Post19 mar 2013, 21:36

seba86mu pisze:Tak więc każdy z tego przedziału wiekowego może czuć się niepewnie. Armia może wezwać :D

Cwaniak bo się nie łapie :P

Jak jest z osobami które mają pieczątkę "przeniesiony do rezerwy"? Ja bym chętnie wyjechał na te 4 miesiące na jakiś poligon, najlepiej na Hawajach. :D A gdyby mnie jeszcze wysłali na zimę, byłoby świetnie.

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post19 mar 2013, 22:20

Przemyslaw pisze:Cwaniak bo się nie łapie :P

Ja już swoją zasadniczą służbę mam za sobą :D

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 02:59

Maciak Plock pisze:Więcej tutaj: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tutaj nic o przymusowym szkoleniu rezerwistów nie piszę.Tylko zakontraktowani mają szkolenia.Wyjaśnię co nalazłem na ten temat niżej:

O tym aby brali przymusowo zaprzecza między innymi ten artykuł:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Czy ktoś może mi w ogóle udowodnić gdzie jest napisane że biorą do woja na przymusowe szkolenia,bo z tego co wiem to zaczęła się kwalifikacja,to znaczy:
Czym jest kwalifikacja wojskowa?
Jest to nic innego jak zebranie informacji o stanie zdrowia młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji do służby w wojsku. Od 2009 roku zastąpiła ona pobór. Podczas kwalifikacji wojskowej może być przyznana jedna z następujących kategorii:
- "A", czyli orzeczenie o zdolności do czynnej służby wojskowej. Oznacza ono pełną przydatność do każdej formy czynnej służby wojskowej lub służby w obronie cywilnej. W związku z tym wszystkie osoby z kategorią "A", jeżeli nie zgłaszają się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, są przenoszone do rezerwy,
- "B", czyli orzeczenie o czasowej niezdolności do czynnej służby wojskowej. Oznacza to, że aktualny stan zdrowia nie pozwala na pełną zdolność do czynnej służby wojskowej. Osoby takie zostaną ponownie wezwane do kwalifikacji wojskowej.
- "D", czyli orzeczenie o niezdolności do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, oznacza, że osoba jest przenoszona do rezerwy.
- "E", czyli trwała i całkowita niezdolność do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju, w trakcie mobilizacji i w czasie wojny. Osoba taka nie podlega w ogóle obowiązkowi wojskowemu.


Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Do tego rozwinę punk "A"
Osoby, wobec których orzeczona zostanie kategoria zdolności A, B lub D do czynnej służby wojskowej, po uprawomocnieniu się orzeczenia powiatowej komisji lekarskiej (co następuje po 14 dniach od wydania orzeczenia) zostaną przeniesione z urzędu do rezerwy, co oznacza, że tym samym będą miały uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Tylko ochotnicy którym nadano przydział kryzysowy dostaną wezwanie na szkolenia jako Narodowe Siły Rezerwowe (NSR).A żeby dostać przydział kryzysowy konieczne jest zawarcie kontraktu,dotyczy to tylko ochotników dlatego że muszą podpisać "umowę o pracę"(kontrakt)
Narodowe Siły Rezerwowe – wyselekcjonowany ochotniczy zasób żołnierzy rezerwy,
posiadających przydziały kryzysowe na określone stanowiska służbowe w jednostkach
wojskowych, nadane w wyniku ochotniczo zawartych kontraktów na pełnienie służby
wojskowej w rezerwie i pozostających w dyspozycji do wykorzystania w przypadku
zagrożeń militarnych i niemilitarnych, zarówno w kraju, jak i za granicą

Z tego wynika że każdy zostanie tylko oznakowany kategorią przydatności militarnej i zostanie mu wydany dokument o nazwie Książeczka Wojskowa,bo z konstytucji wynika że każdy powinien przejść kwalifikację dla zwiększenia bezpieczeństwa i porządku w kraju,aby w razie jakiegoś zagrożenia(kataklizm,wojna itp.) wiadomo było kto i do czego się nadaję.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2013, 03:10 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Misiek1212

Globalny Moderator
Posty: 223
Rejestracja: 13 lis 2008, 20:37
Kontaktowanie:

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 03:00

seba86mu pomyliło ci się coś już nie biorą na siłę do wojska ;) jedynie szkolenia mają Ci którzy się dostali do NSR i Zawodowi żołnierze. A wszyscy inni mogą spać spokojnie,przecież po co jest stworzona zawodowa armia żeby wojsku byli Ci co chcą a nie na siłę wszystkich brać,bo z tych co na siłę biorą to mały pożytek jest ;] przecież Zawodowa Armia powstała w wyniku wielu analiz i stwierdzono że nie ma sensu poboru obowiązkowego tych co nie chcą. I głównym czynnikiem dlaczego powstała zawodowa armia to KOSZTY lepiej utrzymać 80tyś Wyszkolonych,zmotywowanych i Ci którzy chcą być wojsku tacy są najlepsi niż utrzymać rocznie ponad 100tyś osób którzy mają w D*** szkolenia itd.. co za tym idzie trzeba zapłacić za Jedzenie dla nich,Prąd,Woda,Mundury,Amunicja itd....
Największą katastrofą programistów było stworzenie AQQ :jupi:

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 11:26

Czyli wgląda na to, że Maciak Plock zgłosił się na ochotnika.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 14:08

seba86mu pisze:Czyli wgląda na to, że Maciak Plock zgłosił się na ochotnika.

Trzeba uważać co się podpisuję ;)
A na poważnie.Może niech Maciak Plock wyjaśni czy dostał wezwanie? I skąd wie że zostanie powołany do służby?

Tym tematem zainteresował mnie kuzyn który mieści się w przedziale wiekowym do kwalifikacji,obiecałem mu że sprawdzę o co w tym chodzi bo on sam nie ma zielonego pojęcia o tych sprawach,a nam rezerwistą łatwiej się w tym obeznać.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 20:57

seba86mu pisze:Czyli wgląda na to, że Maciak Plock zgłosił się na ochotnika.

Dokładnie tak.
LupeR pisze:I skąd wie że zostanie powołany do służby?
Byłem się dowiedzieć, papiery złożyłem rok temu w lutym, nie dawno byłem donieść świadectwo ukończenia szkoły policealnej, i dostałem skierowanie na badania czy mam przeciwwskazania psychiczne :)
Zamierzam umieścić na swoim blogu co i jak z wojskiem, jak zdać testy psychologiczne, i jak to wszystko się u mnie zaczeło.
To, że mają być jakieś powołania - nic mi na ten temat nie wiadomo, ja idę na ochotnika, chciałem na podoficera, no ale dostałem się na szeregowego... a na oficera trzeba być po studiach i dostaje się sama 'elita' :)
Za podesłanie tematu specjalne podziękowania dla Cosik_Ktosik.

Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 21:11

Misiek1212 pisze:seba86mu pomyliło ci się coś już nie biorą na siłę do wojska ;) jedynie szkolenia mają Ci którzy się dostali do NSR i Zawodowi żołnierze. A wszyscy inni mogą spać spokojnie,[...]


Już myślałem że znowu przepisy zmienili. Tak się zastanawiam nad NSR.

Awatar użytkownika
Maciak Plock

VIP
Posty: 787
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:48
Lokalizacja: Płock!
Kontaktowanie:

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 21:22

750pln miesięcznie, wyżywienie, zakwaterowanie (poligon) za darmo ^^ . Mi głównie zależy z tego wzlędu, że po wojsku (odbytej służbie) łatwiej dostać się do służb mundurowych.

Przemyslaw pisze:Tak się zastanawiam nad NSR.
+/- Co najmniej rok czasu trzeba czekać, po złożeniu papierów, to wolno dość schodzi... do tego zdać testy psychologiczne - jak zdać, na czym to polega, co i jak już nie długo na moim blogu więc zapraszam.


Pytanie do moderatorów, administracji: Ze względu na duże zainteresowanie tematem, mógł bym prosić o przeniesienie go do działu 'dla wszystkich' ?

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post20 mar 2013, 23:44

Czyli sprawa się wyjaśniła, jesteś ochotnikiem.
Ja myślałem, że dostałeś przymusowy przydział i dziwnie powiązałem to z tą kwalifikacją wojskową ;)

Maciak Plock pisze:Pytanie do moderatorów, administracji: Ze względu na duże zainteresowanie tematem, mógł bym prosić o przeniesienie go do działu 'dla wszystkich' ?

Temat przeniesiony.

Awatar użytkownika
Maverick

Stały bywalec
Posty: 394
Rejestracja: 30 kwie 2009, 19:05

Szkolenie wojskowe do Narodowych Sił Rezerwowych

Post21 mar 2013, 06:24

Maciak Plock pisze:+/- Co najmniej rok czasu trzeba czekać, po złożeniu papierów, to wolno dość schodzi... do tego zdać testy psychologiczne - jak zdać, na czym to polega, co i jak już nie długo na moim blogu więc zapraszam.


Spoko, mój brat zdawał. Obecnie ma kontrakt, chyba na 1,5 roku. Na szkolenie czekał jakieś 6 miesięcy.
Znajomy niedawno dostał telefon, podobno chwilowo nie mają kasy ale za kilka miesięcy już powinni go wziąć na szkolenie.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości