www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
tipp-ex

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 28 lis 2011, 10:44

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post28 lis 2011, 10:49

WItam . Podałem na pobieraczku falszywe dane przy rejstracji i strasza ze odnajda po ip...Co mam robic narazie minely 2 miesiace i dostalem jakis glupi mail niby przedsadowe z 28.10.2011 Na zadnego maila nie odpisalem nic nie placilem bo nawet nie widzialem ze mam taki mail bo mialem 5.5tys wiadomosci;p bo to mail taki od czapy:) Co mam robic cos wypowiadac, odpisywac ....Jakies kroki powinienem zrobic dopoki nie mineły te 3 miesiace?

lassa_2

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 28 lis 2011, 17:50

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post28 lis 2011, 17:57

Przeglądałam wiele stron poświęconych dyskusji na temat pobieraczka i udało mi się dowiedzieć, że z powodu braku pisemnego potwierdzenia zawarcia umowy, mamy prawo do odstąpienia od niej w ciągu 3 miesięcy. W związku z tym wysłałam wypowiedzenie umowy i oto co otrzymałam w odpowiedzi:

"Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.

Wobec powyższego podnoszony przez Panią argument dotyczący obowiązku potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje uzasadnienia.
(...)
Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.

Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała korekty wykładni gramatycznej art. 9, gdyż zgodnie z argumentem a fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera, w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.

Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.

Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w audycji radiowej dostępnej pod adresem:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Panią w tym zakresie oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Panią skutków prawnych."

Kto ma rację w końcu???
PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC!!

Agness

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 30 lis 2011, 08:17

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post30 lis 2011, 08:22

spojrzcie na to inaczej czy pobieraczek dziala do konca legalnie
Mam na mysli wszystko to co mozna sciagnac...chyba nie

Druga sprawa pytalam sedziego akurat tak sie sklada ze znam ( cale szczescie bo mialam sie kogo poradzic ) i odpisal mi ze:

"nie ma zawartej umowy wbrew ich pismom. Wszyscy powidzieli, że maile jako spam, nie potwierdzać ich odbioru, do czasu aż dostanie Pani wezwanie listem poleconym to w kosz każdy list. Nie patrząc na to kto pisze.
Zresztą nawet żeby wnieść sprawę duo sądu muszą najpierw poleconym wezwać do zapłaty. Inaczej sąd nie uzna za prawidłowe wezwanie" a jesli juz wysylaja to listem zwyklym ktory w tym przypadku jest niewazny bo musi byc potwierdzenie odbioru

Ja niestety podalam prawdziwe dane wiec moge spodziewac sie ze list przyjdzie mialam ze zaplace ale po sugestiach i opiniach a takze konsultacji z osobami ktore maja doczynienia z prawem nie zaplace.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post23 gru 2011, 22:10

Wątpię szczerze aby pobieraczek próbował dalej coś działać do osoby, która złoży ostrzeżenia do pobieraczka o zamiarach wszczęcie postępowania sądowego. Pobieraczek nie działa legalnie i tyle.

-- Pt, 23 gru 2011, 23:10 --

Witam ponownie, dla wszystkich przygotowaliśmy specjalny artykuł, zapraszam -> pobieraczek.pl odstąpienie od umowy. Płacić czy nie?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post24 gru 2011, 16:17

Nikogo nie straszę, ale zdarza im się, że ganiają ludzi za to. Jednak tylko kiedy kwota jest duża.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post25 gru 2011, 00:28

Tzn oni wysyłają listy, to prawda ale nie poszli do sądu z jednego prostego powodu, sami by musieli odpowiedzieć za inne czyny.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post25 gru 2011, 18:33

cosik_ktosik pisze:Tzn oni wysyłają listy, to prawda ale nie poszli do sądu z jednego prostego powodu, sami by musieli odpowiedzieć za inne czyny.


Oczywiście i myślę, że wcześniej, czy później odpowiedzą. Jednak myślę, że jeszcze jednym ważnym czynnikiem są po prostu duże koszty procesu.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

lukasz5463

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 11 kwie 2012, 15:58

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post11 kwie 2012, 16:04

witam dostalem dzis list z poleceniem do zaplaty od pobieraczka ze Sopotu do zaplaty 100 zl informacje o wciagnieciu mnie na rejest dlugow i przedsadowe wezwanie do zaplaty bo weszlem na ich strone 11.12.2010r. co mam robic placic czy olac??

Awatar użytkownika
seba86mu

VIP+
Posty: 9744
Rejestracja: 13 lis 2008, 18:07
Lokalizacja: Sosnowiec

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post11 kwie 2012, 17:59


sent

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2012, 11:57

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post03 maja 2012, 07:42

Pobieraczek porusza również ważną kwestię - mało osób czyta regulamin przed akceptacją.
W każdym razie najwyraźniej wysyłają takie e-maile żeby użytkownik przestraszył się i zapłacił

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post07 maja 2012, 21:55

Ciekawe info na temat pobieraczka i jego właściciela ->

Kod: Zaznacz cały

http://www.press.pl/newsy/internet/pokaz/28879,Wlasciciel-serwisu-Pobieraczek_pl-ukarany-przez-UOKiK
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

POLAND.

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 23 cze 2012, 12:16

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post23 cze 2012, 12:25

Witam moja sprawa wygląda tak, że dnia 24-05-2011 roku zarejestrowałem się na pobieraczku no bo wiadomo, że jest napisane, że za darmo. Nic nie pobierałem. Poczty nie sprawdzałem bo ogólnie nie sprawdzam tej poczty już ze 2 lata. Dzisiaj mi przyszło zawiadomienie, że mam zapłacić 94,80zł w ciągu 7 dni bo inaczej pójdzie sprawa do sądu.
No i tak, co mam zrobić? Nie mam im zamiaru płacić, ale jednak przeraża myśl o sprawie w sądzie.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post23 cze 2012, 15:48

Punkt 5 zwłaszcza b o ile im dane podałeś, a jak nie to jeszcze lepiej http://www.hotfix.pl/pobieraczek-pl-ods ... --a372.htm

A tak ogólnie to można ich olać.

nataszka59

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 12 lip 2012, 16:31

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post12 lip 2012, 16:53

Witam! ja również mam z nimi problem, gdy się rejestrowałam nic nie bylo napomniane o kwocie 94,80zł więc z jakiej racji ja mam im tyle zapłacić... Wczoraj dostałam od nich e-mail z wezwaniem do zapłaty.... Co mam robić z tym teraz pomóżcie?

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post12 lip 2012, 21:17

Taka mała informacja. Jako, że niedawno miałem okazję pomagać przy tworzeniu listy dłużników Miejskiej I Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu, chciałbym Was poinformować, przynajmniej co po niektórych, że wpis do KRD możliwy jest dopiero od kwoty 200 zł. ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości