www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
aga3194

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 25 wrz 2012, 17:09

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post25 wrz 2012, 17:36

Witam, dnia dzisiejszego został wysłany list do mojego brata, który zarejestrował się na pobieraczku dn. 18.02.12. Nie wiem co zrobić w tej sprawie. Wprawdzie list został wrzucony do skrzynki , bez żadnego potwierdzenia odbioru. Brat ma 10 lat i przypuszczam, że rejestrując się podał nieprawidłowe dane osobowe, konkretniej mówiąc chodzi mi tu o wiek.
Jest to 'Przedsądowe wezwanie do zapłaty' zlecone (przez spółkę Eller Service) kancelarii Konsens SA. W imieniu ich mocodawcy wzywają mojego brata do zapłaty w ciągu 7 dni 94.80 od daty otrzymania pisma. Została umieszczona także informacja o dodatkowych kosztach, czyli 690 zł jeżeli wkroczą na drogę sądową.

Proszę o szybką odpowiedź.

Gdyby mój brat podał prawidłowy wiek to rozumiem, że to byłoby śmieszne gdyby chcieli od niego wyegzekwować podaną kwotę, ale w tej sprawie nie jestem pewna.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post23 paź 2012, 23:12

Umowa jest całkowicie nieważna. To rodzice by musieli podpisać umowę przez nich nadesłaną.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

misza47

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 17 sty 2013, 18:59

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post17 sty 2013, 22:02

witam
otrzymałem podobny list o zapłatę 94,80zł a jak ie zapłacę to m704,00zł jaki formularz mam wysłać do pobieraczka.pl aby sie odczepili a mało tego dzwoniłem na policję i co i nic jeżeli nie zapłaciłem to nie mam możliwości zgłoszenia przestępstwa.Poproszę o przykładowy formularz odstąpienia od umowy.
Pozdrawiam zdesperowany.

Awatar użytkownika
janpas

Globalny Moderator
Posty: 2118
Rejestracja: 27 mar 2009, 00:13
Lokalizacja: ChełmicaDuża
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post17 sty 2013, 23:57

Poproszę o przykładowy formularz odstąpienia od umowy.
Pozdrawiam zdesperowany.


Witam przerabiałem to w praktyce z dzieciakami szwagra
przysłali to samo ble ble podpis prawnika itd
u nich standardowe pismo
jeżeli przysłali pismo to minął okres 10 dni na odstąpienia od umowy
podejrzewam że już sporo minęło czasu jak jest pismo
dzieci nie mówią o takich rzeczach
dopiero po czasie coś przychodzi i tu zaczynają się schody
i jeżeli zarejestrowała się osoba niepełnoletnia
to jak można podpisać umowę z nieletnim na jakiej podstawie bez pełnomocnika
widzieliście taka umowę
napisz im maila aby przysłali dane kto z nimi podpisał niby tą umowę
bo do tego potrzebny numer PESEL
niech podadzą dane na kogo jest sporządzona umowa
i podeślą ksero tej umowy
bo według ich pisma jest niby jakaś
ja im napisałem na jednym koncie z prośbą o podanie tych danych
i nie odpisali do dzisiaj
drugi przypadek też u mojego znajomego po prostu został zlekceważony zero wpłaty zero odpowiedzi
i do dzisiaj maja spokój minęło już sporo czasu ponad rok

podsumowanie jeżeli osoba niepełnoletnia
nic nie trzeba robić bo oni biorą na strachy pismem
ludzie czytają to pismo nogi im się uginają bo taka kara
i lecą z druczkiem opłacają i stówka w błoto
a jak osoba dorosła już inaczej to wygląda
Grunt to spokój
pomyśl dwa razy zanim zrobisz coś raz

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników Szczęśliwego Nowego Roku

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post18 sty 2013, 08:22

To pobieraczek zamknięty czy nie bo to jakieś jaja?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

brysiu28

Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:21

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post19 sty 2013, 16:36

Ja tam olałem te wszystkie pisemka, groźby itp. i przez 3 lata jakoś mi nic nie zrobili :) . Gdzieś czytałem, że czy pełnoletni czy nie to jeśli nic stamtąd nie pobierałeś to nie masz się czym martwić.

Awatar użytkownika
mint1991

Globalny Moderator
Posty: 758
Rejestracja: 26 lis 2008, 22:37
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post19 sty 2013, 20:58

Pobieraczek został zamknięty, ale zaczął działać pod inną nazwą i jest dużo podlinkowań do niego na zasadzie chcesz plik to zarejestruj się za darmo. Strona wygląda identycznie jak pobieraczek tylko inna nazwa. O szczegółach napisze za kilka dni bo teraz nie ma za bardzo czasu.
Nigdy Nie Patrz Wstecz I Tak Nie Będzie Tak Jak Było Kiedyś...
Obrazek
Otrzymałeś od nas pomoc? Podoba Ci się to forum? - Poleć nas znajomym.

Teoria - wszystko wiemy, ale nic nie działa.
Praktyka - wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
My łączymy teorię z praktyką - nic nie działa i nikt nie wie dlaczego. :D

wlodi_f

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 26 sty 2013, 20:19

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post26 sty 2013, 20:26

Witam serdecznie!
Potrzebuje indywidualnej rady w tej sprawie.. ponad 3 lata temu zaczal sie problem z pobieraczkiem.. otrzymalem jednego maila odnosnie zaplaty.. pozniej drugiego.. i cisza.... przez tyle czasu az do dzisiaj.. otrzyamlem od nich kolejnego maila.. w dalszym ciagu odnosnie zaplaty o takiej tresci:
Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 282,97zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 13.11.2010 o godzinie 11:51:46 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 83.11.228.13 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznała się oraz w całości zaakceptowała postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 21.01.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

PROSZE MI POWIEDZIEC CZY POWINIENEM SIE TYM ZMARTWIC CZY POPROSTU TO ''OLAC'' ?

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post27 sty 2013, 01:00

Nie odpisuje na maila, skasuj konto i nie wysyłaj tylko listu ze swoimi danymi (o ile ich nie podawano).

shiBBy

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 20 kwie 2013, 12:37

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post20 kwie 2013, 12:43

Mam ten sam problem tylko teraz niby dostałem maila od biura windykacji prawnej i nwm co mam zrobić.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post20 kwie 2013, 13:53

Nic nie rób ;)

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post20 kwie 2013, 16:03

shiBBy pisze:Mam ten sam problem tylko teraz niby dostałem maila od biura windykacji prawnej i nwm co mam zrobić.


Nie ma co gadać za dużo.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

ritalato123

Użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: 14 maja 2013, 19:12

www.pobieraczek.pl masz problem z nimi?nie martw się

Post14 maja 2013, 19:21

Najlepiej działa na nich pismo z kilkoma artykułami. Bez problemu znajdziecie odpowiednie w Kodeksie cywilnym bo oni nie mają podstaw żeby żądać od was pieniędzy. Mi takie pismo pomógł sporządzić kolega, który jest prawnikiem. Podziałało bo się odczepili.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości