Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post20 wrz 2021, 11:26

Dlatego często na tym forum pytam czy dany program jest bezpieczny. Założyłam np. temat dotyczący przeglądarki Vivaldi, w dziale oprogramowanie... Muszę uważać co testuję, zwłaszcza na laptopie mojej Mamy, gdzie jest raczej słabszy HIPS, od mojego, czyli Zemana Anti-Logger. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post20 wrz 2021, 15:42

Każde rozszerzenia opery, czy chrome otwiera porty i tworzy odrębne procesy. W Firefoxie procesów jest kilka, mniej portów otwiera mimo wielokrotnie więcej rozszerzeń. Co jest do basi?
Wyłączam widevine i hula firefox, YT i prawie wszystko. Gdy gdzieś mi trzeba, to włączę DRM (widevine).
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post22 wrz 2021, 13:59

Instaluję głównie rozszerzenia dbające o moją prywatność i bezpieczeństwo, blokujące min. trackery i reklamy, których nie cierpię, oraz różne skrypty. Moje ulubione rozszerzenie, do blokowania różnych skryptów, to NoScript, on w przeciwieństwie do ScriptSafe, raczej nie zapomina na jakich stronach i co ma blokować. Chyba że to się zmieniło. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post22 wrz 2021, 15:58

Dodatek do blikowania skryptów - nie u mnie. Takie skrypty - google tag manager, czy google syndycation i wiele innych dodaję do listy moich filtrów.
Taki onet - bez reklam, leciutki Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post24 wrz 2021, 15:02

W Operze na Linux, dzięki rozszerzeniu Classic Archive Extensions, czy jakoś tak, zainstalowałam sobie NoScript i od razu poczułam się bezpieczniej. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post24 wrz 2021, 17:11

Czy nosript nie psuje funkcjonalności wielu stron?
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post25 wrz 2021, 11:27

Eh, na stronach, do których mam zaufanie, np. na tym forum, wyłączam blokowanie większości skryptów. Z włączonym no script wiele stron się źle ładuje, ale niektóre odwiedzam tylko na chwilę, by sprawdzić czy są bezpieczne. Czasami no script zablokuje na stronie coś pożytecznego jak np. captcha, więc trzeba ją kilka razy odświeżyć, to bywa kłopotliwe, jak chce się gdzieś zalogować. No script raczej nie zapomina preferencji co do blokowania stron, w przeciwieństwie do ScriptSafe. Lepiej blokować skrypty, na nieznanych, rzadko odwiedzonych stronach; jak okaże się że są bezpieczne, to można je odblokować.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post25 wrz 2021, 16:37

Gdy już blokuję googlesyndication script wszędzie, to nie będę wybiórczo omijał to forum. To jest malware google pozycjonujące reklamy.

Już nie ma dzikich plaż, ani reklam zwyczajnych... :(
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post26 wrz 2021, 11:47

Używam często internetu na systemie Android i jest tragicznie, bo ich Google Chrome nie blokuje reklam. Nie ma rozszerzeń dla tej przeglądarki, na system Android. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post26 wrz 2021, 14:38

Nie znam się na androidzie, ale jeśli można pobrać firedoxa Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - to i można mieć uBO i więcej dodatków Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post28 wrz 2021, 17:55

Ok, na razie nie chcę instalować Firefox na moim smartfonie z systemem Android. Myślałam by tam zainstalować Microsoft Edge, ale nie wiem czy obsługuje rozszerzenia. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post29 wrz 2021, 19:26

Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post30 wrz 2021, 12:42

Eh, Gedo, jeżeli chodzi o ilość rozszerzeń do przeglądarek, to w porównaniu ze mną jesteś minimalistą. Nie cierpię reklam i blokuję je nie tylko za pomocą uBlock Origin. Mam też te sprawdzające reputację danej strony. Na razie nic nie zmieniam na Androidzie. Jeżeli chodzi o Windowsa, to wziąwszy pod uwagę że niektóre rozszerzenia mogą powodować problemy z daną stroną, pobrałam sobie Firefox portable i zainstalowałam w nim tylko jedno, przydatne rozszerzenie, czyli: I don't care about cookies. :D I na stronie wyszukiwarek Google oraz Yahoo, nie muszę klikać, że akceptuję ich ciasteczka. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post30 wrz 2021, 16:25

Ojoj! Ależ jestem skromny ;)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
To na FF 93.0 - Gdyby na przeglądarce chrome, edge chromium tyle dał, to by krowa stękała. A tak - leciutki firefox i jest cacy.
To filtry uBO Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Same Kad Przekręty - to lista ponad 73 tys.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post01 paź 2021, 11:51

U mnie, mimo wielu rozszerzeń do przeglądarek, niezależnie od systemu, wszystkie śmigają. :D
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości