Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post03 lis 2021, 17:32

Ja, to spryciarz. Pobrałem spakowane czcionki do libre office Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - potem wypakowałem i znalazłem LiberationSansNarrow-Regular.tff i zainstalowałem. Potem w win 10 użyłem programiku:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

To nawet domyślny font w przeglądarkach.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post05 lis 2021, 11:29

Nigdy nie zmieniałam czcionek systemowych. Jedyne co zmieniam to poszczególne ikony, na systemie Windows 10 lub całe ich zestawy na Windows XP. Ostatnio na XP zamieniłam antywirusa Comodo na Avasta. Nie wiem jak długo będzie użyteczny... Ponoć można pobierać aktualizacje jego baz danych, a nie jego aktualizacje.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post05 lis 2021, 17:19

Przez 13 lat na XP nie miałem antywirusa. Wystarczała zapora i dodatki w przeglądarkach, żeby nic nie wlazło. Nigdy też nie właziło nic. Ledwie toleruję defendera na win 10, ale dużo więcej blokuję w przeglądarkach i nic samo nie wlezie, czuję się bezpiecznie. A avasta chorobliwie nie cierpię, nawet ccleanera, który otwiera port na avast.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post07 lis 2021, 08:54

Stwierdziłam, że lepszy Avast niż żaden antywirus, mimo że on kiedyś mi się przejadł, do tego stopnia, że jak mam wybór to korzystam z innych rozwiązań, na nowszych systemach. Wiem, że wykrywa FP, skanowanie nim trwa długo, ale raczej zapewnia dobrą ochronę w czasie rzeczywistym. Nie instalowałam zbędnych rzeczy, niepotrzebnie tylko zainstalowałam ochronę poczty, bo nie używam na XP żadnego programu pocztowego. On od razu wykrył wirusa w Background Buddy i dodałam go do wykluczeń. Chyba na XP mam zainstalowaną ostatnią wersję owego softu, dla tego systemu. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post07 lis 2021, 22:38

W sumie, to XP jest najbezpieczniejszym systemem. Nawet wannacry zaatakowała wyższe windowsy, ale ne XP.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post09 lis 2021, 09:01

XP nie użyję do logowania się na stronach banków, nie zrobię za jego pomocą zakupów online, ale dzięki Key scrambler Personal mogę chyba logować się na różnych forach. Swoją drogą mam wrażenie że projekt MyPal, czyli ostatniej przeglądarki internetowej, aktualizowanej dla XP, padł albo ma przestój. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post09 lis 2021, 16:14

Do XP jest tego więcej, choć spolszczyć trudno
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A mypal to jest już ostatni.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post11 lis 2021, 10:37

I tak na XP moją domyślną przeglądarką jest Firefox. Czyli MyPal już się nie będzie aktualizować? :( Ok, później sprawdzę inne projekty, forki Firefoxa... Gedo, dzięki za linka. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post11 lis 2021, 16:41

Na msfn forum jestem od lat. Używam QTranslate Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Co zaznaczę, to tłumaczy w przeglądarkach, w systemie. Domyślne tłumaczenie google. Tylko wersja instalacyjna, bo portable ma w ustawieniach nieaktywny przycisk startowania z systemem. Nawet takie miszmasz tłumaczy z profilu iceveasel:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post13 lis 2021, 10:31

Okazało się, że AVG też oferuje ochronę dla XP, na tej samej zasadzie co Avast, czyli aktualizacja baz danych, ale nie samego antywirusa, przez co nie będzie dodatkowych funkcji. Kiedyś miałam AVG na nowszym kompie, potem zamieniłam go na inny antywirus, który nie wykrył jakoś w systemie wielu wirusów. Nie przepadam za Avastem, ale na razie dam mu szansę, w ostateczności zamienię go na AVG. Dobrze że jest jakaś alternatywa dla Avast. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post13 lis 2021, 16:00

Co za czasy - Więcej teraz czuję się bezpieczny z dodatkami chroniącymi w przeglądarkach, niż z antywirusem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post14 lis 2021, 09:58

Mam taką konfigurację, na kompie z XP, że teoretycznie mogłabym obejść się bez antywirusa, jednak nie chciałam z niego rezygnować. Chyba odinstaluję rozszerzenie od Avast, do przeglądarki Firefox, bo czytałam gdzieś, że służyło do szpiegowania, bo przekazywało dalej historię przeglądania internetu przez swoich użytkowników. Nie wiem czy to prawda. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post14 lis 2021, 16:14

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie widzę, żeby ruch wzrósł AVG Do Not Track w Mypal.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post15 lis 2021, 12:00

O, czyli AVG oferuje rozszerzenie Do Not Track... Nie wiedziałam o tym... Też polegam na rozszerzeniach do przeglądarek, prawie tak jak na antywirusie. One są potrzebne i dzięki nim można w miarę bezpiecznie surfować.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post15 lis 2021, 16:04

Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości