Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post17 lis 2021, 11:08

W jednej z przeglądarek, na systemie Windows, zainstalowałam z ciekawości rozszerzenie Privacy Badger, które automatycznie uczy się blokować niewidzialne trackery, jak któryś raz pod rząd będą aktywne, to zaczyna je blokować. Chyba go użyłam w jednym z Firefox portable, pozbawionym większości rozszerzeń, aby niektóre strony lepiej się wczytywały. :think:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post17 lis 2021, 17:20

Pewnie nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, skoro popieram wątpliwość zawarte w opinii DP:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post18 lis 2021, 11:12

Ok, więc Privacy Badger nic nie robi... Więc się go pozbędę.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post18 lis 2021, 20:59

Nie ma dużego wyboru rozszerzeń do przeglądarek w XP. Mnie wystarcza parę, co mam. Nie mam reklam na onecie, na interia i wszędzie. Jednak większość, to moje filtry, zablokowane skrypty i wiele innych. Piszę o mypal.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post20 lis 2021, 10:52

Szkoda, że nie ma już od bardzo dawna aktualizacji Firefox esr, na systemie Windows XP. :( Szkoda, że mypal nie będzie już aktualizowane. I tak moją domyślną przeglądarką, na XP, jest Firefox. Pomyśleć że używam tak leciwy system, raczej hobbystycznie; jednak coraz częściej na starszym kompie uruchamiam Zorin OS. XP to pierwszy system, który nie bez problemów kiedyś nauczyłam się reinstalować. Pamiętam że nie użyłam jakiejś płytki i nie było dźwięku, a ja niewiele myśląc reinstalowałam system i było to samo... Potem pomógł mi kolega i dźwięk się pojawił... Teraz sama nie umiałabym reinstalować XP... Obym nie musiała tego robić.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post20 lis 2021, 19:33

Z wielkim żalem wyrzuciłem komputer z XP. Komputer z win7 leży w szafie. Tak naprawdę, to wystarcza win 10 pro. Jeśli chodzą w nim czyste programy z 2003 roku, z 2007 roku, to mam namiastkę normalności. Mam grę z XP - the rise of atlantis i gram z 13 lat. Prawie 180 milionów punktów. Nie gram stale, ale już z 700 razy przeszedłem grę. Lubię co parę dni oderwać się.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post21 lis 2021, 11:02

W MyPal tymczasowo odinstalowałam parę przydatnych rozszerzeń, w tym no script, bo nie mogłam się zalogować do poczty Microsoft, a chciałam na XP utworzyć konto AVG, bo byłam przekonana, że muszę aktywować darmową subskrypcję, aby używać tego antywirusa i okazało się, że tylko zmarnowałam mój czas, bo ona automatycznie się przedłuży. :sciana: Antywirus AVG może jest mniej znany, ale nie wchodzi w konflikt z pozostałym oprogramowaniem zabezpieczającym, jak było w przypadku Avasta i zapory Kerio Personal, ostatniej jej darmowej wersji.... Teraz nie muszę się obawiać, że jak uruchomi się skanowanie w AVG, to zaliczę blue screena. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post21 lis 2021, 17:22

A po co skanować? Gdy wchodzą programy wybrane jako bezpieczne i avg nie ma zastrzeżeń, to przy wątpliwościach prędzej wyrzuciłbym avg, niż skanowałbym system.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post22 lis 2021, 10:37

Eh, na razie parę razy uruchomiło się tzw. szybkie skanowanie i nic nie wykryło. Ponoć system XP jest zabezpieczony... Wolę AVG od Avasta, chociaż Avast wykupił AVG... Czytałam gdzieś że Avast chce wykupić inna firma antywirusowa... Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka... Na XP raczej nie ma wirusów, chyba że jakieś mega stare, bo wcześniej tam razem z Comodo był SecureAPlus Premium, a króciutko darmowy Kaspersky. Dobrze, że tam już nie ma żadnego konfliktu pomiędzy oprogramowaniem zabezpieczającym.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post22 lis 2021, 19:45

No tak - norton chce wykupić avasta. A norton, to przewinąć stronę w dół i czytać opinie - strach Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Trzeba zapomnieć o dobrych antywirusach, bo to sprzedajny rynek.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post23 lis 2021, 10:36

Kiszka, jechali po Nortonie jak po łysej kobyle... Na szczęście AVG na XP nie będzie już aktualizowany, ale mam nadzieję, że nadal będzie pobierał aktualizacje baz danych... Oby z tego się nie wycofali... Bo inaczej byłabym zmuszona zainstalować na XP 360 Security Lite, który używa obecnie tylko autorskich silników, czyli zrezygnował z Aviry i Bitdefendera. Bitdefender to dobry antywirus, a darmowej Aviry nie znoszę, bo po wykryciu wirusów i ,,wirusów" przenosi je automatycznie do kwarantanny, nie wchodząc w interakcję z użytkownikiem, z której nie można przywrócić większości plików.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post23 lis 2021, 12:19

Nadal uważam, że XP z zaporą i wysokim poziomem zabezpieczeń, bez antywirusa, jest lepszy, niż wyższe windowsy z antywirusami. Co się nie wpuści przez przeglądarki, to nie wlezie.
Ważne jest, żeby wyłączyć w składnikach XP WMP i internet explorer, tam messenger stary i pocztę. Chodzi o to, żeby te systemowe oprogramowanie nie udostępniało nic w internecie. W usługach też musowo wyłączyć udostępnianie WMP. Wyłączyć w usługach udostępnianie plików i drukarek SMB. Drugie udostępnianie plików i drukarek jest do odznaczenia w właściwościach sterownika LAN. W tym była luka wpuszczająca wirusa szyfrującego wannacry.
Super sprawa, to mpc-hc dla XP i odtworzy nawet filmy 4k. Ma kodeki i wszystko, co trzeba.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post24 lis 2021, 11:05

Eh, jestem przyzwyczajona do obecności antywirusa w systemie Windows, oraz od niedawna w Zorin OS (Linux). XP zabezpieczam min. bardzo dobrą zaporą, oraz anty-exe, czyli: AppGuard, którego dożywotnią licencję, bez aktualizacji wygrałam swego czasu. Ok, później poprzeglądam na XP usługi, które według Ciebie powinnam wyłączyć, na razie częściej używam Zorin OS.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post24 lis 2021, 16:19

Ja zastanawiam się na kupnem komputera z winows 11, choć niewykluczone, że MS zaniży wymagania jedenastki.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post25 lis 2021, 09:58

Uważam, że wymagania jedenastki są kosmiczne... Na razie nie planuję modernizacji mojego komputera, z dziesiątką, więc jestem na razie skazana na ten system. I dobrze. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości