Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post25 lis 2021, 15:42

W ten poniedziałek wszedł pakiet aktualizacji 21h1, we wtorek wszedł 21H2 w jakie 7s. W środę weszła duża paczka aktualizacji do 21h2.
Dzisiaj jest kochany słoneczny czwartek i na razie komputer nic nie chce... jak dziecko, jak dziecko i byłem na mieście :D
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post26 lis 2021, 10:53

Moja dziesiątka na razie nie widzi aktualizacji listopadowej, czyli do: 21H2. Na razie na nią poczekam, zamiast jak zwykle ją wymuszać za pomocą asystenta aktualizacji do systemu Windows 10. Trochę cierpliwości mi nie zaszkodzi.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post26 lis 2021, 15:31

Mnie sama weszła szczęśliwie i wszystko jest dobrze, a myślałem, ze już pewnie w tym roku jej nie zobaczę. W maju użyłem asystenta, a teraz nie miałem zamiaru. 21H1 sam się uzupełni i wejdzie 21H2 sam. To ma sens.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post27 lis 2021, 12:40

Gedo pisze:Wyłączyć w usługach udostępnianie plików i drukarek SMB.


Ok, Gedo, włączyłam wczoraj kompa z XP i powyłączałam większość usług, oprócz powyższego, bo nie umiałam tego znaleźć... Aha, niby wyłączyłam Internet Explorer, ale jak klikam na odnośnik do Windows/Microsoft Update, to ów soft się jednak uruchamia... Swoją drogą już dawno powinnam wyłączyć usługę Windows Update, bo i tak nie ma żadnych aktualizacji, ale wciąż wierzę w cuda... Raz była aktualizacja dla XP, w 2019 roku, czy jakoś tak... Może znów się pojawi? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post27 lis 2021, 15:36

Po prostu wyłączyć usługę Serwer. No i ta reszta: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Doradziłbym wyłączenie wyszukiwarki systemowej, bo też jest powiązana z wyszukiwaniem z sieci. Piorunem działa programik everything, nawet portable.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post28 lis 2021, 11:15

Eh, nie mogę wejść na tamtą stronę do której podałeś linka, bo zarówno Malwarebytes Premium jak i sam Firefox wykrywają w niej zagrożenie...

Jeśli chodzi o wyszukiwarkę, w systemie XP, to użyłam jej ostatnio zaledwie parę razy, w ciągu wielu lat i rzeczywiście powinnam ją wyłączyć... Mam tam zainstalowane Everything.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post28 lis 2021, 16:10

Proszę - oto obrazek strony Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jest czysta jak łza, tylko http.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post30 lis 2021, 10:16

Ok, dzięki za linka. :) O mały włos nie zalogowałam się dziś na forum hotfix, używając Zorin OS... Strasznie mnie korciło... Skoro tam jest clam.av i on zapewnia min. bezpieczne surfowanie, to czy mogę używać tego kompa do logowania się na forum i innych stronach? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post30 lis 2021, 16:54

Nasze forum, to wciąż http. Clam może nie pozwolić, a i nowe przeglądarki trzeba specjalnie ustawiać, żeby nie była kurza twarz, albo wielkie nic.
Co do innych stron https - myślę, że nie ma zastrzeżeń żeby się logować na zorinos. To dodatki przeglądarek chronią lepiej, niż av.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post01 gru 2021, 11:03

Ok, to na razie nie będę logować się na forum hotfix, używając Zorin OS... A tak mnie korciło... Aha, nigdy na XP i na innych systemach nie udostępniałam plików i drukarek...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post01 gru 2021, 17:27

Mojego numeru telefonu nie ma na kontach gmail, nawet na FB. FB nawet przyzwyczaił się do tego i mnie już nie monituje. Nigdzie nie udostępniłem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post02 gru 2021, 11:27

Uważam, że weryfikacja dwuetapowa ma sens. Poza tym gdzieś czytałam, że Google będzie ją wymuszać np. dla użytkowników Gmaila. Jak z przymusu, to troszkę bez sensu... Prawda? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post02 gru 2021, 16:47

Prawda - "upierdliwości" to.
Zwykle, to łamacz haseł łamie się, gdy w ciągu wyrazów logicznych znajduje się dwie literki nielogiczne bez związku, czyli - takie słowo nie istnieje, a każdy algorytm logicznego wykrywania głupieje. Czyli pierwsze litery wymuszają wykrywanie ciągu logicznego ukrytego hasła, a ciąg logiczny nie istnieje. Lepsze to, niż wstawki cyfr i dużych/małych liter.
Przykład - hasło "holoqpam" - litery gr zastąpione przez qp. Miliardy kombinacji liter + cyfry - nie znajdzie logicznego wyrazu po "holo" - to pułapka na wykrywacza/łamacza haseł.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post03 gru 2021, 11:31

W hasłach używam zawsze dużych i małych liter, znaków specjalnych, staram się aby były różnorodne i one wszędzie są inne. Moje hasła są długie, kiedyś były krótkie i proste. Nie rozumiem jak ktoś do różnych serwisów może używać te same lub lekko zmodyfikowane hasła. Moje hasła są tylko zapisane w Mozilli Thunderbird, nie zapisuję ich w żadnych przeglądarkach.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post04 gru 2021, 19:39

Należy odróżnić hasła szczególnej troski, czyli bank, poczta, od tych na fora. Mozilla TB - może to i dobre, ale przeglądarki i tak śledzą mimo, że zapisują danych logowania. Dodatkowo, gdy w systemie w roaming są profile przeglądarek, to wszystko, co skanuje system, od ccleanera, do antywirusa - ma podane dane na tacy. Tylko przeglądarka portable, która ma profil w folderze przeglądarki - uruchamiana wyłącznie na hasło - tylko taka nadaje się na sekretne dane bez względu na to, czy uruchamiana z pendrive, czy z drugiego dysku.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości