Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post05 gru 2021, 11:07

Eh, czuję się w miarę bezpiecznie, jako użytkowniczka SpyShelter Premium, oraz w miarę dobrych antywirusów, chociaż wiem, że bezpieczeństwo głównie zależy od użytkownika, od tego na jakie strony wchodzi i czy nie klika na podejrzane linki, w mailach... Trzeba po prostu surfować z głową i stosować właściwe rozszerzenia do przeglądarek, zwiększające bezpieczeństwo. Parę razy w życiu złapałam wirusa, wówczas pomogli mi fachowcy z działu bezpieczeństwo... Pamiętam nawet, że jeden złośliwy wirus wywoływał blue screeny...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post05 gru 2021, 20:53

Mnie ostrożność chroni najbardziej. Potem rozszerzenia przeglądarek, a defender jest na trzecim miejscu zaufania, ale walczyłem z wirusami ostatnio jakich naście lat temu i nie uchroniła avira, ani MS essentials i tam parę innych av.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post07 gru 2021, 10:47

Uważam że, najgorszy antywirus, ze względu na ustawienia, to Panda Dome, bo nie można było przerwać pierwszego skanowania ani go anulować. Miałam go przez parę dni na laptopie mojej Mamy i nic nie mogłam zrobić... Nawet założyłam konto na forum użytkowników owego antywirusa, ale mi nic nie pomogli. Istny koszmar. :sciana:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post07 gru 2021, 17:21

Akurat na takie przypadki mam total unistall 7.2 ma monitorowanie instalacji programów. Ostatecznie, to pobrałbym w takim przypadku panda dome uninstall tool Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Potem w trybie awaryjnym pozbyłbym się wrzodu.
Konto na panda, konto na comodo i może głowa rozboleć. :(
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post09 gru 2021, 10:52

Nie mam konta na Comodo, ale niepotrzebnie utworzyłam konto AVG, na XP, bo darmowa licencja tam automatycznie się przedłuży. :( O wiele częściej używam Zorin OS niż leciwy XP... Gdyby mi ktoś z dwa lata temu powiedział, że będę używać Zorin OS, to bym nie uwierzyła... Lubię używać leciwy komp z poczciwym XP. :) Może aż taki stary nie jest... Tam chyba mam włączone TPM, albo coś podobnego w stylu bezpiecznego rozruchu, coś co sprawdza RAM i dyski twarde, ale nie wiem jak to sprawdzić. Pomyśleć że próbowałam to wyłączyć, ale w końcu dałam sobie z tym spokój. :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post09 gru 2021, 20:10

Bolączką XP jest obsługa certyfikatów. Coraz mniej dostępnego dobra internetowego. No i nie ma obsługi web extension w przeglądarkach.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post11 gru 2021, 11:32

Ok, mam sporo rozszerzeń, w Firefox ESR, miałam ich dużo w MyPal, dzięki pewnemu rozszerzeniu, ale je odinstalowałam bo nie mogłam się zalogować na stronie poczty Microsoft Outlook. Może je ponownie zainstaluję...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post11 gru 2021, 16:56

Outlook? Pogoniłem tą awaryjną pocztę gdzieś 2006 roku. Krótko był hotmail, potem gmail i zostało do dzisiaj. Nie straciłem ani jednej wiadomości przez naście lat.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post13 gru 2021, 09:55

Ok, mam kilka kont na Microsoft Outlook, po jednym, powiązanym ze sklepem Microsoft, na mojej dziesiątce oraz laptopie mojej Mamy, jedno które utworzyłam dla pewnego konkursu i było powiązane z nieudaną platformą dla streamerów, czyli: Mixer, mam też stare konto na hotmail. Ważniejsze maile dochodzą min. na gmail, mniej ważne na wp, a spam głównie na: o2. Odbieram sporo wiadomości, które raczej bez przeszkód dochodzą. Aha, spam też jest i na wp, jednak na o2 miewałam gorszące maile od niegrzecznych panienek, które nie wiem czemu brały mnie za faceta. :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post13 gru 2021, 16:27

Lepiej nie dociekać skojarzeń z nazwami, choć gdy zobaczyłem Twój kapitalny nick - stukot, to do wyobraźni wlazł mi kapitan Flint z drewnianym szczudłem. Tak, tak, - wyglądasz na groźnego pirata! :D
Gdy zacząłem Cię czytać, wylazła z tekstu kobiecość i... należy to tylko uszanować.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post14 gru 2021, 10:13

No tak, pozory mogą mylić... Czasami, mimo mojego podpisu, jestem brana za faceta, zwłaszcza przez nowych użytkowników.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post14 gru 2021, 20:32

Lubiłem kiedyś późno-wieczorne wędrówki po cmentarzu szczególnie, gdy miałem dużo do przemyślenia. Nie zwróciłem uwagi, że miałem jasny płaszcz. O rety! gdy wystraszyłem grupę dzieciaków. Uciekali z krzykiem gubiąc zapalone papierosy. Pewnie zrobili sobie miejsce na palenie papierosów, a ja wyszedłem na ducha. Do tego umiem udawać sowę. Uuuchuchu! - tak parę razy, żeby bardziej bali się i nie zakłócali spokoju umarłym i nie robili śmietnika.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post17 gru 2021, 11:19

To nieźle nastraszyłeś dzieciaki. :) Mój drugi kot, młodszy i silniejszy Simba, panicznie boi się moich kapci z rogami renifera, do tego stopnia, że jak wejdzie nieproszony do mojego pokoju i schowa się pod sofą, to mogę go stamtąd wygonić, ich używając. :) Wieje w popłochu. To kochany kocur, w zasadzie słodziak, ale i wielki szkodnik... Boję się, że może skrzywdzić Mikusia, bo jest przy nim taki wielki. :( Niestety koty powinny być zbliżone wiekiem, oraz najlepiej aby to nie były dwa kocury, jak u mnie... Musimy je ze sobą oswoić, na razie je rozdzielamy...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post17 gru 2021, 16:21

A nie jestem strachliwy.
Kiedyś wiosenną nocą szedłem drogą przy lesie i usłyszałem płacz dziecka. Polazłem w głąb lasu i znalazłem to "dziecko". Był to malusi zajączek, któremu pewnie lis sprzątnął matkę. W domu moczyłem gazę w ciepłym mleku i karmiłem... Płakuś spał ze mą, nawet w tornistrze chodził do szkoły. Po zapachu mnie poznawał, czy jak, bo na każdego obcego piszczał - nie dawał się pogłaskać obcym dzieciom... Oj długo nie mogłem go zostawić
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post18 gru 2021, 12:56

Rodzicie pewnej mojej znajomej znaleźli w sadzie porzuconą sarenkę. Zamiast ją zostawić i poczekać aż ewentualnie jej matka wróci, zabrali ją do domu. Nie oddali jej do azylu dla dzikich zwierząt i próbowali utrzymać ją przy życiu, jednak w końcu umarła. :( Mojej znajomej było strasznie przykro... Ponoć trzeba czekać aż wróci rodzic dzikiego zwierzątka, nim się do niego zbliży, bo może jest w pobliżu, ale ludzie go odstraszają.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości