Zabawa w skojarzenia.

Luźne tematy, gry forumowe, rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post18 gru 2021, 22:35

Z najczystszych domowych zwierzątek i najłatwiejsze w utrzymaniu są - miniaturowe kózki. kilka doniczek kolejno obsianych, troszkę sianka, jakieś resztki zieleniny, no i trzeba dużo serca, żeby cieszyć się razem. A co! Teraz nie wiem jak dostać takie kózki, ale kiedyś zoo sprzedawało.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post19 gru 2021, 10:38

Wolę tradycyjne zwierzaki, zwłaszcza koty, mimo że trzeba o nie dbać a ich posiadanie to głównie obowiązek. Mam nadzieję, że żadne zwierzątko nie skończy jako prezent świąteczny, bo zwierzę nie jest rzeczą, ani zabawką i trzeba się o nie troszczyć, aby zapewnić mu dobrostan.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post19 gru 2021, 17:32

Dobrostan, to już nieobowiązkowo dla ludzi. Jest jak widać, od - Mamo, ja chcę jeść! - do bieda zasiłków i urągających warunków.
Wychodzi na to, że czeka nas rewolucja biednych ludzi.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post19 gru 2021, 18:22

Miałam na myśli, że zwierzęta też zasługują na dobre traktowanie. Ludzie nie są gorsi od zwierząt. Jednak czasami bardzo źle traktują zwierzęta, np. robią z nich prezenty, których potem obdarowane osoby chcą się pozbyć... Gedo, nie bądź aż takim pesymistą...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post22 gru 2021, 20:46

Zwierzęta zasługują, ludzie zasługują i nawet drzewa. Mnie to smuci, że mamy coraz mniejszą przestrzeń, na którą mamy wpływ. Zajadła polityka rządzących nie napawa optymizmem.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post25 gru 2021, 10:24

Ok, nie mówmy o polityce... Trzeba mieć nadzieję, że w przyszłości ludzie zmądrzeją i będzie lepiej... Przyszłość jest w naszych rękach...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post26 gru 2021, 17:03

Przyszłość jest w naszych rękach... jak bardzo gorący czajnik z wrzątkiem. Trzeba uważać, czy zalewać kawę z wysoka, czy z niska, oraz trzeba pilnować, czy akurat psy, albo koty nie mają ochoty akurat przeszkadzać.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post27 gru 2021, 09:27

Trzeba też uważać na dzieci, im trzeba zapewnić dobrą przyszłość... Nie chcę pisać o ponurych sprawach, np. o ekologii, bo ten temat jest w dziale rozrywka... Teraz szczególnie trzeba dbać o zdrowie, żeby nie złapać jakiejś zarazy... Trzymajmy się ciepło i zdrowo. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post28 gru 2021, 17:11

Kiedyś w domu dziecka robiłem coś i zostałem w grupie raczkujących dzieci. Położyłem się i tylko zaśmiałem się i po chwili miałem stertę dzieci na sobie. Po pół godziny był koniec atrakcji, bo karmienie i tam takie sprawy. W życiu nie byłem tak obity i jednocześnie szczęśliwy. I w życiu takie coś się nie powtórzyło.
Jestem szczęściarzem :D
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post29 gru 2021, 09:39

Nie jestem raczej szczęśliwa, tylko zadowolona z życia. Cieszę się, że nie mieszkam sama w dużym mieście i nie jestem sama na świecie. To co teraz się na świecie dzieje, nie napawa optymizmem. Próbuję cieszyć się z małych rzeczy i doceniać każdy dzień. Czasem dla rozrywki oglądam filmy dla dzieci, bo są bez przemocy, a jeśli toczy się tam walka dobra ze złem, to zawsze to pierwsze wygrywa. Zawsze z takiego filmu można wynieść coś nowego i wzbogacić swoje życie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post29 gru 2021, 16:49

A ja mieszkam sam. Mieszkanie przepojone duchem minionych obecności. Do najbliższych mam ok 400km. Zakupy, i domowe czynności, to zawsze 3 godziny opieka MOPS. Co sam mogę zrobić, to robię, a jak pogoda pozwala, to kontrolowany spacer. Jest mi z tym dobrze. Też lubię bajkowo - filmy i wybrane seriale mangi. Wczoraj oglądnąłem film "Dziecię Bestii - Bakemono no Ko (2015) [Napisy PL]" darmowy z CDA. Końcówka chwyta za serce. To film o dziurach nienawiści w sercach ludzi i o wypełnieniu ich.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post31 gru 2021, 09:51

Kiedyś oglądałam takie anime jak: ,,Naruto", ,,One Piece", ,,DragonBall", ale przestałam.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post31 gru 2021, 15:15

Naruto oglądam. One Piece od początku nie strawiłem. Dragon Ball - wszystkie serie.
Teraz mam na nowy rok i dzisiaj ponad 2 godzin film - J0urney to Agarth@ - Hoshi wo Ou Kodomo (2011) [Napisy PL] 720p - CDA
"Asuna wyrusza w podróż do podziemnej krainy, aby odnaleźć tajemniczego przyjaciela. Towarzyszy jej nauczyciel, który chce wskrzesić zmarłą żonę".
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22595
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Zabawa w skojarzenia.

Post01 sty 2022, 12:47

Trochę żałuję, że nie oglądam już Naruto, ani Dragon Ball, może kiedyś wrócę do tych anime. Lata temu, jak mój Tata jeszcze żył, to w porze wiadomości, które codziennie oglądał, puszczali Dragon Ball Z, czy jakoś tak i Tata pozwolił mi oglądać to anime. To były dobre czasy. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

Zabawa w skojarzenia.

Post01 sty 2022, 22:01

We mnie jest dużo z dziecka. Gdybym był zgorzkniałym ramolem, to nie wyobrażam sobie takiej uciążliwej starości. Gdy mój niespełna trzyletni prawnuk tańczył w sylwestra, to aż krzyczał z radości. Moje serce też krzyczało z radości na taki widok. Ano - dostaję filmiki na bieżąco.
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.



  • Reklama

Wróć do „Rozrywka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość