2 Antywirusy na jednym kompie?

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

2 Antywirusy na jednym kompie?

Post09 mar 2017, 16:39

Witam - mam zainstalowanego Noda ale chcę jeszcze dorzucić wersję portable Dr.WEB CureIt! 11.1 ze stronki portable.info.pl. Czy można?
Ostatnio zmieniony 10 mar 2017, 15:08 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Problemy --> Bezpieczeństwo

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

2 Antywirusy na jednym kompie?

Post10 mar 2017, 15:09

Oczywiście śmiało można. Dr.WEB CureIt! to tylko taki skaner na żądanie, nie chroni systemu w czasie rzeczywistym jak antywirus. Raczej do leczenia się przydaję.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
Gedo

Ekspert
Posty: 680
Rejestracja: 10 sie 2014, 10:34

2 Antywirusy na jednym kompie?

Post12 mar 2017, 10:53

A miałem i z ciekawości sprawdziłem. Nic nie znalazł, wobec tego usunąłem. Pisało jak byk:
Po zakończeniu skanowania wystarczy usunąć plik Dr.Web CureIt! z komputera.


A nie wszystko się usunie, nie wszystko. Pozostaną w systemie doctorweb.dll, drweb.dll i zakładka doctor web w podglądzie zdarzeń.

Support drweb radzi:
„Proszę pobrać z naszej strony i spróbować użyć programu Dr.Web Remover.

Pozdrawiam.
Piotr Tyborowski
Doctor Web”


To nie dla mnie. MAX Delete usunął pliki podczas ponownego uruchomienia komputera, a w rejestrze w znalazłem pozycję drweba w eventlog i usunąłem klucz. Znikł problem. Nigdy więcej drweb!

Żeby mi to siedziało w podglądzie zdarzeń i żeby nie można było usunąć dll? To przecież sterowniki drweba i zabezpieczone w jakimś celu, żeby zwykły Kowalski nie mógł tego usuwać?
Świadomość nikła, a naiwność zwykła.

koper

Stały bywalec
Posty: 638
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:41

2 Antywirusy na jednym kompie?

Post12 mar 2017, 11:45

Dzięki za pomoc.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości