AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post09 sie 2017, 14:30

Witam,
Mam zainstalowanego Microsoft Security Essentials oraz Zemana AntiMalware (pełna wersja). Zastanawiam się czy to wystarczająca ochrona komputera z Windowsem 7. Myślę czy dołożenie do powyższych antywirusa SecureAPlus i, np. zapory Comodo byłoby dobrym rozwiązaniem. Czy takie połączenie będzie się gryzło? A może pozytywne efekty takiego połączenia przegrywają z tymi negatywnymi i warto byłoby z czegoś zrezygnować?
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post10 sie 2017, 01:11

Z tego zostawił bym Zemane i dodał AV free na chmurze. Reszta zamulaczy zbędna.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post10 sie 2017, 11:58

Zemana przyjemna, więc zakładałem pozostawienie jej. Zamiast MSE AV w chmurze? Do tej pory próbowałem Kasperskiego Free i dla mnie problematyczny, Bitdefendera i SAPa. Wszystkie jednak bym zignorował. Jakiś sensowny typ AV w chmurze? KF powodował u mnie na przykład mocne spowolnienie działania systemu i problemy z jego zamykaniem, zaś BD zmniejszał prędkość połączeń przez modem i nagrzewał do do b. wysokich temperatur.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post11 sie 2017, 01:11

Może Comodo Cloud?
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post11 sie 2017, 11:03

O, dziękuję bardzo, sprawdzę jak będzie działał. Kiedyś miałem jakiś program sygnowany znakiem Comodo i działał bardzo przyjemnie. Z tego, co czytam to nie obciąża specjalnie systemu. Mam nadzieję, że nie będzie powodował żadnych problemów. Jeszcze pytanie: czy pozwolić mu na działanie razem z MSE, czy zrezygnować z MSE? Traktuję MSE trochę jak Windows Defender w Win8+, a z tego co czytam wielu użytkowników łączy systemowego defendera z AV prywatnych firm.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post14 sie 2017, 00:34

Windows Defender + AV jaki tam sobie wybierzesz i do tego dobry skaner w zupełności wystarczą jak umiesz korzystać z internetu w bezpieczny sposób. Oczywiście kopie bezpieczeństwa co jakiś czas. MSE się podobno poprawił ale chyba nie jest już potrzebny przy tym zestawie. Co więcej można inaczej. Zamiast AV to zostawić tylko Zemane Premium + zapora np Comodo. Konto gość. Można dodać skaner np Eset online.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

Awatar użytkownika
EiderSeek

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 29 lis 2016, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

AV/zapora/AM – co wybrać? czy te programy można połączyć?

Post22 sie 2017, 23:21

Postawiłem na połączenie Zemana AM Premium + Panda Protection. Całkiem sprawnie to działa. Temat do zamknięcia.
Ostatnio zmieniony 23 sie 2017, 22:52 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamek



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości