avast! VS Avira AntiVir Personal

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Xpik

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:29

avast! VS Avira AntiVir Personal

Post04 lip 2009, 16:32

Cześć.
Mam pytanie - który program jest lepszy avast czy Avira AntiVir Personal ? Z góry dziękuję za Wasze opinie.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: avast! VS Avira AntiVir Personal

Post04 lip 2009, 16:47

Avira AntiVir Personal jest dużo ,,młodsza" od Avasta, nie skanuje poczty i nie jest w j. polskim.
Są problemy z aktualizacją bazy wirusów.
Jest niby dobra i skuteczna ale jej jeszcze trochę brakuje do Avasta. :)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Xpik

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:29

Re: avast! VS Avira AntiVir Personal

Post04 lip 2009, 16:51

W taki razie nadal będę używał avasta.

Awatar użytkownika
Areecki

VIP
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2008, 21:53
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: avast! VS Avira AntiVir Personal

Post04 lip 2009, 16:59

Moim zdaniem avira jednak jest lepsza.
Mimo iż są problemy z bazą wirusów to jednak jest to spowodowane iż
czasami serwery aviry są "zapchanę" .Właśnie miałem taki przypadek.
Ale po chwili wszystko się zaktualizowało.
Ja od pół roku jestem z avirą i mam mniej problemów z wirusami
niż jak miałem avasta.
Chcesz podziękować użytkownikom za pomoc na forum ?
Zaproś znajomych do korzystania z serwisu... www.forum.hotfix.pl
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: avast! VS Avira AntiVir Personal

Post04 lip 2009, 17:02

Nigdy nie należy ufać tylko jednemu programowi antywirusowemu.
Moje zabezpieczenia : /viewtopic.php?p=16358#16358
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
mateusXz

Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 22 lut 2009, 20:32
Lokalizacja: Wyszków

avast! VS Avira AntiVir Personal

Post06 lip 2009, 12:01

Ok... Ale Arecki zauważ, że Avira to jest okrojony antyvirus, który jest tak na prawdę jedynie skanerem plików z dobrą heurystyką. A avast! to pełnoprawny antyvirus, mimo że jest darmowy, posiada wszystkie funkcje antyvirusa w wersji płatnej. Z aktualizacjami nie ma problemu, możesz sobie w nim stawić, że wysyłał zapytanie o nie co min. 5 minut. Ma osłonę sieciową, która skutecznie chroni przed atakami i już bardzo często podczas testów wykazaliśmy z forum antyvirusowym, że Osłona jest bardzo dobra, blokuje wiele stron zawirusowanych. Skanuje każdą pocztę na komputerze. Nie tylko Outlook, ale również Poczta systemu Windows, Poczta usługi Windows Live itp. Mam ustawione, że odrzuca od razu wiadomości z wirusami, co prawda nie ma antyspamu, ale jest on mi zbędny :-) Aktualizacje pobierają się zawsze, a jeszcze zauważ, że avast! ma wykrywalność bardzo wysoką, co prawda pojawiają się czasem FP, ale nie jest to aż tak częste. I dodaj jeszcze do tego to, że avast! zajmuje takie wysokie miejsca, na samych sygnaturkach, gdyż heurystyka będzie dopiero w wersji 5.0, która pojawi się Jesienią 2009.

Kolego XPix zostań przy avast!, ale mam do Ciebie jedno pytanie. Czy skonfigurowałeś avast! tak jak trzeba, żeby miał jeszcze lepsze wyniki ? Bo avast! po odpowiednim skonfigurowaniu staje się skuteczniejszy i jest lepszy od aviry.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników - pod spodem masz odnośniki do dalszej konfiguracji, więc na pewno sobie poradzisz.

Pozdrawiam
Mac OS X Snow Leopard :)

Xpik

Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 17 sty 2009, 19:29

Re: avast! VS Avira AntiVir Personal

Post07 lip 2009, 10:29

Na pewno w najbliższym czasie nie zmienię programu antywirusowego na inny. Program avast! jest skonfigurowany jak należy. Jak dotąd nie zdarzyło się żeby avast! nie unie chciał usunąć mi jakiegoś wirusa.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

avast! VS Avira AntiVir Personal

Post07 lip 2009, 10:41

Avast to bardzo dobry AV, wg mnie - pod wykrywalnością bije nie jednego AV, jest tylko jedna wada - złe mechanizmy usuwania, usuwa tylko plik zainfekowane, a klucze w rejestrze zostają, tak u mojego brata jest, zainstalował Avasta powywalał wszystkie wiry, a w sekcji Run zostały dalsze wpisy po wirusach...
Inne AV usuwają też klucze... Jeżeli Alwi Software poprawi mechanizmy usuwania = Avast stanie się jednym z najlepszych AV na rynku.


==========
K.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 20 gości