Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Post18 wrz 2020, 20:25

Wczoraj na laptopie mojej Mamy zainstalowałam cztery gry, w tym Zball i Zball II; problem polega na tym, że: Bitdefender AntiVirus Free wykrył wirusy w grach Zball i Zball2, wykrywał w nich: Gen: Variant.Zbot.17 w pliku: is-PH7DD.temp, oraz innych tymczasowych i instalkach, oraz w plikach wykonywalnych a nawet w skrótach na pulpicie. Na moim kompie przeskanowałam instalki owych gier i zostały wykryte: DrWeb: Adware.Downware.932; a w plikach wykonywalnych były wykryte: Cybereason: Malicious.600fe8 i Malicious.b07592. Ponadto wcześniej na laptopie były wykrywane wirusy, ale nie tak spektakularnie jak teraz i wolałabym się upewnić, że Bitdefender Free jednak daje radę.

Podaję wymagane logi:

FRST: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Addition: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Shortcut: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Aha, system Windows 10 64-bitowy, tzw. majowa aktualizacja. Laptop mulił w czasie skanowania, ale chyba wszystko przebiegło poprawnie.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Post18 wrz 2020, 23:35

Są jakieś dziwne obiekty w folderze TEMP.
Na wszelki wypadek opróżnimy ten folder.
Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Post19 wrz 2020, 14:12

electrolux, bardzo dziękuję, że tak szybko sprawdziłeś logi z laptopa mojej Mamy. Czyli antywirus Bitdefender Free daje radę i czasem wykrywa FP? W nim jest bardzo dobre to, że sam się automatycznie aktualizuje. Nie obciąża zanadto systemu i bardzo rzadko coś wykrywa.

Wykonałam skrypt FRST, oto rezultat naprawy: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Skoro zainstalowałam tamte dwie gry też u siebie, Zball i Zball II, to czy mam z mojej dziesiątki podać wymagane logi i kontynuować w tym temacie? Żaden soft do ochrony nie wykrywa wirusów... Nie wiem czy mam skuteczną ochronę, ale mam zaufanie do gier pobieranych z GGOTD, oraz programów pobieranych z GOTD. Chyba nie muszę każdej instalki od nich sprawdzać na VirusTotal? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Post19 wrz 2020, 18:24

czy mam z mojej dziesiątki podać wymagane logi

Wg mnie - nie ma takiej potrzeby.
Ale u siebie zrób to samo opróżnianie folderu TEMP, które zaleciłem Ci w swoim poprzednim poście.
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z laptopa po wykryciu wirusów.

Post19 wrz 2020, 19:41

Ok, electrolux, skoro według Ciebie nie ma sensu sprawdzać logów z mojej dziesiątki, to pewnie masz rację. :) Komp dobrze działa, na razie Microsoft nic nie zepsuł kolejną aktualizacją- u niektórych nie działa ponoć Menu Start, więc nie narzekam. :)

Usunęłam pliki tymczasowe, przy użyciu FRTS, oto rezultat naprawy: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Aha, Microsoft Edge, której użyłam aby nie pobrać instalki FRST, przy użyciu akceleratora pobierania plików, zdecydowanie nie lubi FRST- uznało go za niebezpieczny soft i musiałam kontynuować jego pobieranie. Z kolei filtr SmartScreen chciał zablokować uruchomienie FRST. Aha, strona gdzie wrzucam logi, jest blokowana przez ochronę sieci w Malwarebytes Premium.

electrolux, jeszcze raz: dziękuję za pomoc. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości