Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Post29 maja 2020, 14:55

Jakiś czas temu kliknęłam na podejrzany link w mailu, który rzekomo dostałam od Netflix. Mail był od oszustów. Jedyna rzecz jaka mnie niepokoiła, to to że włącza się automatycznie tzw. skupienie, kiedy powiadomienia nie są wyświetlane w systemie Windows 10. Mam Windows 10, 64-bitowy, od wczoraj mam jego najnowszą wersję, tzw. majową aktualizację 2020. Dziś moja zapora poinformowała o podłączeniu się do nowej sieci, na co nie zareagowałam prawidłowo, a ów soft się zawiesił, więc zdecydowałam się na kolejny dziś restart. Używam adaptera WiFi do łączenia się z moją siecią WiFi. Dzisiaj mój komp po prostu fiksował, wpierw zawiesił się Firefox, potem nie mogłam go uruchomić ponownie, nawet po tym jak się wylogowałam, w ogóle po ponownym zalogowaniu się mój komp działał jak jakiś staruszek, dopiero po trzecim restarcie mogłam na nim normalnie pracować. Może nie ma żadnej infekcji, ale pozostały mi tzw. śmietki po odinstalowaniu pewnej nakładki na zaporę i programu, który miał aktualizować sterowniki Intela, pozostały jakieś usługi... Poza tym czekam teraz na aktualizację pewnego softu, bo teraz jego ochrona nie działa, bo nie jest kompatybilny z najnowszą wersją Windows 10. Aha, nie chcę usuwać żadnych programów do ochrony, bo jak wyłączę HIPS w Comodo Internet Security, to nie ma żadnego konfliktu, a Malwarebytes Premium jest za słabe na bycie samodzielnym antywirusem. Nie chcę wracać do poprzedniej wersji systemu, wczoraj moja dziesiątka działała w zasadzie bez zarzutu. Może po prostu Firefox dziś źle działał? :mrgreen:

Podaję wymagane logi:

FRST: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Addition: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Shortcut: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

------Połączono posty------

Edit: na razie wstrzymajcie się z instalacją tzw. majowej aktualizacji 2020, bo uruchamianie kompa jest jak jakaś loteria: albo będzie się mega wolno uruchamiał, aż potrzebny będzie restart, albo będzie dobrze działał. Na szczęście mój ulubiony soft do ochrony, czyli SpyShelter Premium jest znów kompatybilny z Windows 10. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Post31 maja 2020, 07:32

W logach nie widzę niczego podejrzanego.

Tylko kosmetyka:
Uruchom FRST. Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:
Powershell: wevtutil el | Foreach-Object {wevtutil cl "$_"}
GroupPolicy: Ograniczenia ? <==== UWAGA
2020-05-28 19:41 - 2019-01-21 15:52 - 000000000 __SHD C:\WINDOWS\SysWOW64\AI_RecycleBin
EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Post31 maja 2020, 12:35

electrolux, bardzo dziękuję, że tak szybko sprawdziłeś moje logi. Postaram się więcej nie klikać na podejrzane linki. Aha, wykonałam Twój skrypt, ale chyba nie do końca to się udało, bo nie powróciło nielubiane przeze mnie rozmyte tło na ekranie logowania.

Podaję fixlog: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dziękuję, że nie zalecasz mi usuwać programy do ochrony... Aha, nie warto za wcześnie instalować tzw. majowej aktualizacji 2020, bo komp tak jak mój może się tak długo uruchamiać, że konieczny może być restart. Jednak nie powrócę do poprzedniej wersji systemu... U mojej Mamy system zaktualizuję w czerwcu, bo nie ma sensu się śpieszyć.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
leon1956

Ekspert
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2009, 13:47
Lokalizacja: Stamtąd

Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Post01 cze 2020, 22:42

Witam. Ja jak zwyle lubię się "".czepiać"
stukot pisze:Aha, nie warto za wcześnie instalować tzw. majowej aktualizacji 2020, bo komp tak jak mój może się tak długo uruchamiać, że konieczny może być restart.

1. Jest aktualizacja to ją instalujemy ( ponoć bywały takie przypadki że po aktualizacji bywały problemy z kompem)
Ja osobiście nigdy z tym problemem nie miałem problemu. Wszystkie aktualizacje Microsoftu nie powodowały u mnie żadnego problemu.
2. To że Twój komp się długo uruchamia to może być spowodowane przez kilka powodów np. czy masz dysk SSD i kilka innych.
3.Po każdej aktualizacji systemu jet wymagany restart. to chyba oczywiste.

Bywało jak to opisywano na różnych forach ,że po aktualizacji sypał się system i komp. Nawet sam Microsoft o tym ostrzegał i wycofywał aktualizację ale to nie dotyczyło wszystkich użytkowników systemu Microsoftu.. Ja się z tym nigdy nie spotkałem .
Aktulizację 05/2020 zainstalowałem bez żadnych problemów. Około 20 min. Jest parę zmian . Jednym mogą się podobać innym nie ale wygląd systemu i jego funkcje działają .

Pozdrawiam
Złośliwość jest podstawą wszelkiej znajomości i przyjaźni z osobnikami rodzaju ludzkiego . Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą .

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Awaryjne logi z mojej dziesiątki, po kliknięciu na link.

Post02 cze 2020, 12:05

Ok, leon1956, napisałam że nie warto za wcześnie instalować tzw. majowej aktualizacji, mając na myśli, że nie należy jej wymuszać, np. za pomocą asystenta aktualizacji do systemu Windows. Chyba że komuś ona jest wyszukiwana automatycznie, a Microsoft nie informuje o jej zablokowaniu, to raczej warto ją zainstalować. Do tej pory nigdy nie miałam problemów z większymi aktualizacjami, mój komp dopiero wczoraj zaczął się normalnie uruchamiać, nie wiem z czym to jest związane. Mam zwykły dysk twardy HDD. W czasie ręcznej instalacji tzw. majowej aktualizacji 2020 nie uświadczyłam żadnego blue screena, problemem była tylko loteria polegająca na tym, że albo mój komp wolno działał, albo normalnie. Aha, są realne problemy ze zbyt starymi sterownikami nVidia, od wersji 358, w dół*, wówczas instalacja owej aktualizacji powoduje blue screeny.

* Obecnie Microsoft wstrzymuje instalację majowej aktualizacji 2020, podaję link:

Kod: Zaznacz cały

https://www.spidersweb.pl/2020/06/windows-10-2004-problemy-aktualizacja.html


Wracając do tematu: nie wiem jak usunąć wpisy od nakładki od zapory, z menu kontekstowego i które usługi Intel pozostały po odinstalowaniu softu do ich aktualizacji, która nigdy nie została odnaleziona.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości