Czy giveaway.su to bezpieczna strona?

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy giveaway.su to bezpieczna strona?

Post24 sie 2019, 22:03

Z dwa dni temu znalazłam stronę z promocjami na Steam. Czasem po wykonaniu wielu zadań, związanych np. z Discord, Twitch, VK, Steam, można otrzymać za darmo klucz do wybranej gry. Jednak jest pewien szkopuł. Otóż owa strona w Google Chrome, oraz Operze karze zainstalować rozszerzenie:

Kod: Zaznacz cały

https://chrome.google.com/webstore/detail/giveawaysu-get-games-for/modkgipgommbdobanfinadelfafeiadk
- dzięki niemu wiedzą czy wypełniliśmy wszystkie ich zalecenia. Ono ma stały dostęp do naszych danych, chyba nie do haseł, ale przecież jak jest nieużywane, to można je wyłączyć. W związku z tym, że tam są całkiem fajne gry, warto zaakceptować to ryzyko?

Strona z promocjami:

Kod: Zaznacz cały

https://giveaway.su/


Wcześniej było gorzej, bo ich rozszerzenie nie było nawet dostępne w sklepie Google.... Mam od nich sporo fajnych gier...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Czy giveaway.su to bezpieczna strona?

Post25 sie 2019, 08:15

Mój Avast nie zgłasza żadnych zastrzeżeń do tej strony.
Ale, wg mnie, każda taka strona jest zagrożeniem prywatności.
.

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22679
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Czy giveaway.su to bezpieczna strona?

Post25 sie 2019, 13:34

Zagrożeniem prywatności jest ich rozszerzenie... Jak nie będę go używać, to je wyłączę... Jakby nie mogli działać na zasadzie gleam.io. Oni nie używają żadnych rozszerzeń...

------Połączono posty------

W związku z tym, że tamto felerne rozszerzenie jest domyślnie włączone na wszystkich stronach, a nie po kliknięciu, uważam że owa strona raczej nie jest bezpieczna. Poza tym oni kazali zrobić tyle rzeczy, że trzeba się zastanowić, czy to było rzeczywiście za darmo...
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości