Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
frykas

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 15:57

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post27 maja 2012, 16:10

Taki problem jak w temacie. Na poczatku była błyskawica 1-2 sek, a teraz czekam nawet 15-20. Oczywiście wszystką historię, pliki tymczasowe wyczyściłem i bez poprawy.
Mam tu windowsa xp, jakaś odchudzana wersja, bo ten komp ma mi służyć wyłącznie do grania + sporadycznie przeglądanie www.

Spróbuję wrzucić tu log z programu OTL ale nie wiem jak wyjdzie, bo jeszcze tego nie testowałem ;) Ogólnie to tn programik dla mnie trochę enigmatyczny jest ale może ktoś tutaj pomoże.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Prosiłbym o jakąkolwiek pomoc

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post27 maja 2012, 18:26

TuneUp Utilities.


To zbędne oprogramowanie. TuneUp w tej chwili zwalnia komputer, a nie go przyśpiesza.

SRV - [2012-03-01 01:58:00 | 002,348,352 | ---- | M] (NVIDIA Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NVIDIA Update Core\daemonu.exe -- (nvUpdatusService)
O4 - HKLM..\Run: [NvCplDaemon] C:\WINDOWS\System32\NvCpl.dll (NVIDIA Corporation)


To zbędne wpisy w autostarcie. Wejdź w START -> URUCHOM -> Msconfig -> Usługi -> odznacz usługę -> NVIDIA Display Driver Service (NVSVC) i NVIDIA Update. Resztę usunę skryptem.

Logi.


Uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

:OTL

DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- -- (mv64xx)
DRV - File not found [Kernel | Boot | Stopped] -- -- (mv61xx)
IE - HKLM\..\SearchScopes,DefaultScope = {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}
IE - HKLM\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników{searchTerms}&src={referrer:source?}
IE - HKCU\..\SearchScopes,DefaultScope = {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}
IE - HKCU\..\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}: "URL" = Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników{searchTerms}&src=IE-SearchBox&Form=IE8SRC
FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=3: C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)
FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=9: C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)
O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (WUWebControl Class)

:Files
C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update
C:\32788R22FWJFW
C:\TMP
C:\WINDOWS\tasks\*.job

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
"NvCplDaemon"=-

:Commands
[emptyflash]
[clearallrestorepoints]
[emptytemp]


Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania. Następnie podajesz nowe logi z OTL (oba!) -> http://hotfix.pl/articles.php?article_id=143 + log z TDSSKiller -> http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi ... r-a341.htm.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

frykas

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 15:57

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post27 maja 2012, 21:09

O rany, prawie jak w szkole zadania.. ale dzięki za odpowiedź ;)
To jest chyba ten log po usuwaniu
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tu drugi log
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A tu trzeci z pliku extras, tylko że on mi się nie utworzył teraz po tych zmianach ani nie zmodyfikował, jest to pierwsza wersja gdy zrobiłem pierwszy skan, zresztą to widać po godzinie
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

TDSkiller
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

ufffffffff

-- 27 maja 2012, 21:09 --

Jeśli chodzi o usługi NVIDIA to już usunąłem.
Natomiast TuneUp miałem już od początku, był zintegrowany z tą modyfikacją windowsa która mam (windows JG x32), że niby przyśpiesza i tego nie ruszać... :?

Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post27 maja 2012, 21:16

frykas pisze:windows JG x32


a ta wersja to legalna?

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post28 maja 2012, 09:43

"{D3742F82-1C1A-4DCC-ABBD-0E7C3C0185CC}" = TuneUp Utilities
"Driver Cleaner" = Driver Cleaner 3
"TuneUp Utilities" = TuneUp Utilities


To zbędne oprogramowanie. Jak mówiłem TuneUp źle się rozrasta i zwalnia system. Odinstaluj Go (zaufaj Nam ;) ). Driver Cleaner jest zbędny.

Logi.


Uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

:OTL

CHR - Extension: Hidden FLV Links = C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\efbgjfpadfohojcjfdejolfaeicmkmgf\2.2_0\~

:Reg
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\GloballyOpenPorts\List]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\DomainProfile\GloballyOpenPorts\List]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\GloballyOpenPorts\List]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\GloballyOpenPorts\List]
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\SharedAccess\Parameters\FirewallPolicy\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]

:Commands
[emptyflash]
[clearallrestorepoints]
[emptytemp]


Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania. Następnie podajesz nowe logi z OTL.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

frykas

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 15:57

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post29 maja 2012, 22:11

Witam. Zrobiłem i daje loga
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tu jest drugi
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

a ten trzeci plik extras sie nie zmienil.

Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post30 maja 2012, 17:59

Logi.


Uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

:OTL

FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=3: C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)
FF - HKCU\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=9: C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll (Google Inc.)

:Files
C:\D & S\Administrator\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Google\Update
C:\TMP
C:\WINDOWS\tasks\*.job
C:\Program Files\Common Files\dx.reg

:Commands
[emptyflash]
[clearallrestorepoints]
[emptytemp]


Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania. Następnie w OTL -> Sprzątanie.

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216031FF}" = Java(TM) 6 Update 31


Odinstaluj i zainstaluj najnowszą wersję -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A95000000001}" = Adobe Reader 9.5.1 - Polish
"Foxit Reader_is1" = Foxit Reader


Odinstaluj i zainstaluj najnowszą wersję -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

"KLiteCodecPack_is1" = K-Lite Codec Pack 8.0.0 (Standard)


Odinstaluj i zainstaluj najnowszą wersję -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Kroki Finalizujące.


Przeczyść dysk i rejestr CCleaner`em -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników.
Wykonaj pełne skanowanie Malwarebytes`em Anti-Malware (nie gódź się na wersję testową) -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników, jeśli coś znajdzie usuń i daj raport.
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.


Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post31 maja 2012, 17:15

OTL.


OK.

Malwarebytes.


Możesz opróżnić kwarantannę Malwarebytees`a (Usuń Wszystko).
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

frykas

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2012, 15:57

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post01 cze 2012, 16:34

Dzięki. Chrome uruchamia się trochę szybciej, jakieś 2-3 sek. Tylko ciekawe jak długo potrwa taki stan..

Awatar użytkownika
greh

Globalny Moderator
Posty: 2879
Rejestracja: 24 sty 2009, 17:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Długie uruchamianie przeglądarki Chrome

Post01 cze 2012, 17:56

Lena pisze:
frykas pisze:windows JG x32


a ta wersja to legalna?


Zdecydowanie nie, tak więc CLOSE the topic. :)
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zignorowanie PW od moda powoduje chorobę, zwaną żółtaczką.
Ludzie! Piszcie po polsku. Jest różnica czy robisz komuś ŁASKĘ, czy LASKE.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości