ESET wykrywa BOTNET'a. Proszę o jak najszybszą pomoc

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
njczyziu

Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:46

ESET wykrywa BOTNET'a. Proszę o jak najszybszą pomoc

Post19 sty 2017, 18:44

Witam,
od kilku godzin, co jakiś czas antywirus (ESET) wysyła mi tego typu powiadomienia:

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

To wyżej, co chwilę. Reszta (poniżej) nieco rzadziej.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Tu jakieś dziwne strony chcą się otwierać, pojawiają się różne adresy..

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Zaczynam się już trochę denerwować, jeżeli to coś jest na moim kompie to masakra.. ponoć to jeden z najgorszych shitów.

Nie wiem czy mam już robić format, czy może jeszcze nie. Ciągle te komunikaty wyskakują, jakby ESET blokował to świństwo, ale nie mam pewności czy ono nie siedzi gdzieś otwarte, robiąc przy okazji rozróbę u mnie na dysku.
Plik ten wywaliłem od razu, jak pojawił się tylko pierwszy komunikat, ale nici z tego, bo widocznie gdzieś to jeszcze jest.
Zrobiłem skan ESET'em, nic nie znalazł..

Ponoć ciężko jest wykryć BOTNET'a, jeżeli gdzieś siedzi, a chciałabym mieć pewność, całkowitego pozbycia się problemu. Często loguję się na konta bankowe, portfele internetowe itd. Teraz jest strach to robić.

Na razie nie wpisuję żadnych haseł (ponoć ten wir może instalować keylogger'y itp.), ale nie wytrzymam w taki sposób za długo..

Od prawie 7 lat nie miałem żadnego wirusa, musiało się to stać akurat teraz, gdy mnóstwo rzeczy mam do zrobienia na kompie. Okazjonalnie było tylko wredne oprogramowanie, dołączane do programów z np. dobreprogramy.pl, instalki{usun}.pl itd.

Proszę o jak najszybszą pomoc.

Pozdrawiam

-- 19 sty 2017, 19:44 --

Problem rozwiązany przez pracownika firmy ESET.

Temat można zamknąć/usunąć.


  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości