jak usunąć trojana tinba.cb

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
justyna803

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2016, 16:31

jak usunąć trojana tinba.cb

Post05 gru 2016, 09:43

Witam,

mam problem - otwierając maila z prywatnej poczty zawirusowałam służbowy komputer trojanem tinba.CB
Jak mogę go usunąć bez wzywania informatyków? Nie za bardzo znam sie na komputerach. Może jest jakiś dobry program?
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję

-- 05 gru 2016, 09:43 --

czy jest ktoś, kto mi pomoże?
jak skanuję komputer antywirusem, to otrzymuję nasętpujący wynik:
Pamięć operacyjna » explorer.exe(2064) - odmiana zagrożenia Win32/Tinba.CB koń trojański - wyleczony przez usunięcie [1]
Pamięć operacyjna » mobsync.exe(3464) - odmiana zagrożenia Win32/Tinba.CB koń trojański - wyleczony przez usunięcie [1]

Jak mam usunąć to dziadostwo?
Pomocy, proszę

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22628
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

jak usunąć trojana tinba.cb

Post05 gru 2016, 20:01

Droga Justyno803, potrzebne są logi z FRST, w celu wykazania infekcji, której później sprawdzi djarta, nasz fachowiec.

Tu masz temat dotyczący jak użyć FRST: bezpieczenstwo/korzystanie-z-frst-t28530.html

Nie zapomnij zaznaczyć: Shortcut i Addition, wówczas powstaną trzy logi, które należy pojedynczo wrzucić na: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i na forum podać linki do nich.

Napisz też jaki system masz na komputerze służbowym, ilu bitowy i nie zapomnij pobrać właściwe FRST.

Djarta powinien Ci pomóc, jak będzie miał czas.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 16 gości