Poczta-spam

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
malgoska_891

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 08 paź 2018, 16:17

Poczta-spam

Post08 paź 2018, 16:34

Witam
Przepraszam że tutaj piszę ale nie wiem jak utworzyć posta a potrzebuje pomocy. Dziś chcąc wysłać wiadomość ze swojej poczty na interii otrzymałam taki komunikat
Z tego konta pocztowego wysłana została duża ilość wiadomości w krótkim czasie – wysyłanie wiadomości zostało automatycznie zablokowane w celu ochrony Twojego konta.

Takie zachowanie jest typowe dla kont wysyłających spam. Możliwe, że Twój komputer został zarażony wirusem, który wysyła spam bez Twojej wiedzy.

Taki wirus może być zainstalowany na urządzeniach, na których logujesz się do konta pocztowego czyli np. na komputerze, telefonie lub tablecie.

Aby odblokować wysyłanie wiadomości prosimy:
1) Pobrać najnowszą wersję bazy wirusów dla swojego programu antywirusowego - jeśli nie posiadasz takiego programu zainstaluj go najpierw na swoim komputerze/telefonie/tablecie
2) Sprawdzić dokładnie komputer/telefon/tablet programem antywirusowym
3) Zmienić hasło do konta pocztowego – w tym celu przejdź do ustawień konta lub kliknij tutaj
4) Prosimy nigdy nie powracać do poprzedniego hasła, ponieważ spowoduje to blokadę konta

#1014.61fb9c5164d05d70.7e40b1b72a6a5963

CO MAM ROBIĆ, SKANUJE TERAZ KOMPA AVASTEM, ALE NIE SĄDZĘ ŻEBY TO POMOGŁO. ZNALAZŁAM TUTAJ TEMAT NA PAŃSTWA STRONIE ALE I TAK NIE ZNAM SIĘ NA ANALIZIE PO SKANACH PRZEZ TE PROGRAMY. BARDZO PROSZĘ O POMOC
Ostatnio zmieniony 09 paź 2018, 06:54 przez LupeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wydzieliłem

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

PRZYSPIESZ.PL

Post08 paź 2018, 17:29

Po skończeniu skanowania Avastem zrób jeszcze logi z FRST, i oczywiście daj je tu.
.

wlisik

Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 27 kwie 2013, 13:55

Poczta-spam

Post04 gru 2018, 15:22

electrolux pisze:Po skończeniu skanowania Avastem zrób jeszcze logi z FRST, i oczywiście daj je tu.
.

Serio polecasz Avasta?? Znaczy że masz zerową wiedzę z zakresu A/V

electrolux

Ekspert
Posty: 319
Rejestracja: 06 lut 2017, 00:26

Poczta-spam

Post04 gru 2018, 16:47

Serio polecasz Avasta?

CChyba nawet nie przejrzałeś tematu, bo autor tematu już na samym początku napisał:
SKANUJE TERAZ KOMPA AVASTEM

Ja napisałem o Avaście tylko po to, by autor tematu nie musiał przerywać skanowania.
Nie miało to nic wspólnego z polecaniem Avasta.

A swoją drogą: ja od wielu lat mam Avasta, i nie zamierzam z niego rezygnować, chwalę go sobie.
Jeszcze nigdy, przez kilkanaście lat, nie dopuścił infekcji do mojego komputera.
Poza tym widzę na różnych forach, że nawet płatne antywirusy bardzo często nie wykrywają infekcji.
.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości