Problem z optymilizacją w grach

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
CzorSon

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 12:29

Problem z optymilizacją w grach

Post20 sie 2016, 23:11

Witam mam pewien problem z grami. Mianowicie, gdy włączę pewne tytuły ( metro: ll redux/mass effect/binary domain czy też limbo) za pierwszym razem tj. uruchomię je od razu po instalacji wszystko jest normalnie i w ogóle, płynność, stałe klatki, itp. Natomiast kiedy wyłączę komputer i chcę pograć sobie znowu we wszystkie te gry i parę innych one nagle zaczynają "wariować". Cały czas rwą, klatki spadają niemiłosiernie, często pojawia się wartość 0 fpsów, nieważne na jakim settingu gram, czy to "low" czy "high", czy nawet "uber" np., w wieśku 2 i tak mam 60 fps na liczniku, a rwie jak nie wiem. Z kolei w takim Condemned co sekundę jest wymiana: 0 fps - 300fps, 0 fps - 300fps, itd. Natomiast w takich tytułach jak shadow warrior/metro redux/wszystkie bioschok'i/diablo 3 wszystko działa płynnie i bez zarzutów!
Logi:
FSRT:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Addition:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Shortcut:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Problem z optymilizacją w grach

Post20 sie 2016, 23:24

W logach nic nie ma.

CzorSon

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 12:29

Problem z optymilizacją w grach

Post20 sie 2016, 23:56

Rozumiem. A jest jakieś wytłumaczenie mojego problemu? Czy pozostaje liczyć na wgranie nowego win?

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Problem z optymilizacją w grach

Post21 sie 2016, 02:19

Zobacz co się dzieję podczas tych cyrków w Menadżerze zadań. Warto też podać informacje o sprzęcie wraz z zasilaczem. Temperatury (HW Monitor-wstaw screen podczas problemów), Stan dysku (HDTune-Helth-wstaw screen). Czy te gry są na tej samej partycji co działające dobrze.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

CzorSon

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 12:29

Problem z optymilizacją w grach

Post21 sie 2016, 08:38

GTX 260
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5600+ 2.80 ghz
4GB Ram DDR2
WIN 7 64-bit
Zasilacz 500W CHIEFTEC GPS-5
Płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3
Nie wiedziałem gdzie wrzucić zdjęcia, więc :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Mam tylko 2 partycje. Jedna systemowa a druga na wszystkie inne pliki. Dodam też dla pewności, że wszystkie gry są oryginalne na steamie/płytce oraz testowałem na "limbo" żeby mieć pewność, że to nie wina słabego sprzętu, a dodam, że teraz w ogóle gra jest nie grywalna cały czas poniżej 20 fps. Nie wiem też za bardzo czego szukać w menedżerze, zakładka wydajność?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z optymilizacją w grach

Post21 sie 2016, 08:55

Tworzenie screenu (zrzutu) ekranu. Wrzucanie obrazków na hosting.
PicPick - tworzymy zrzuty ekranu.

Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.
Przykładowo na:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
lub: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Nie wiem też za bardzo czego szukać w menedżerze, zakładka wydajność?

Zakładka Procesy.
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


Awatar użytkownika
djkamil09061991

Globalny Moderator
Posty: 8250
Rejestracja: 18 lut 2009, 11:54
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Problem z optymilizacją w grach

Post22 sie 2016, 00:31

Po pierwsze daj autorunsa bo warto coś wyłączyć:
oprogramowanie/optymalizacja-autostartu-z-wykorzystaniem-narzedzia-autoruns-t1340.html

Po drugie twoim problemem może być temperatura. Procek troche ciepły, według info:
Maximum operating temperature ? 55°C - 70°C

Tak więc jak widzisz jest ciepło :) wyczyść go, może zmień paste i zobacz czy problem występuje.

CzorSon

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2016, 12:29

Problem z optymilizacją w grach

Post22 sie 2016, 08:37

Dobra dzięki wielkie. zobaczę!:D Aktualnie nie mam i tak jak tego zrobić, ale przynajmniej będę wiedział od czego zacząć. Swoją drogą... Wyniki z HWmonitors są z gry "limbo" gdzie aktualnie mam stały 1fps ;_;, a grając w takiego bioschoka infinity na najwyższych 1680x1050 miałem te stałe (no prawie) 30fps ! Nie jest to trochę dziwne?



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości