Problem z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarkach

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
platorin

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2011, 21:03

Problem z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarkach

Post25 wrz 2011, 22:23

Cześć,


mam modem WI-FI w TPSA, model W300. Trzy komputery korzystają z sieci za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego. Wszędzie wszystko działa bardzo ładnie, poza jednym laptopem, gdzie w żadnej z przeglądarek (IE. FF, Chrome) nie wczytują się strony internetowe. Sieć jest wykrywana i internet działa, ponieważ Windows jest w stanie połączyć się z serwerem aktualizacji, a testowanie pingów również daje pozytywny efekt. Wychodzi jednak na to, że port 80 i 21 są zamknięte i nie można ich otworzyć. Nie wiem, co mogłoby to powodować, ponieważ nie ma tam żadnego antywirusa, firewalla (poza windowsową zaporą, w której zaznaczyłem korzystanie z tych portów), a wszystkie programy, które potencjalnie mogły powodować blokadę tych dwóch portów - wykasowałem.


Czy ktoś z Was miałby jakiś pomóc jak to naprawić?

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarkach

Post26 wrz 2011, 10:27

Nie wiem, co mogłoby to powodować, ponieważ nie ma tam żadnego antywirusa, firewalla (poza windowsową zaporą, w której zaznaczyłem korzystanie z tych portów)

Dlaczego nie masz antywirusa ?
Mogą być wirusy :(
Przeskanuj komputer Malwarebytes Anti-Malware
Pełne skanowanie.
Obsługa programu Malwarebytes' Anti-Malware.
Wrzuć z niego logi na forum.
Dodatkowo wrzuć logi wg. tego regulaminu :
bezpieczenstwo/nowy-regulamin-dzialu-bezpiecze-stwo-t1887.html
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

platorin

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 25 wrz 2011, 21:03

Problem z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarkach

Post26 wrz 2011, 20:19

Przeskanowałem komputer avastem i adawarem. Wykasowało kilka podejrzanych plików i wirusy. Niestety nie miało to najmniejszego efektu na działanie stron internetowych.
Informacja z FF i IE mówi o niemożności wyświetlenia strony internetowej.
Jestem przekonany, że port 80 i 21 są zablokowane, nie wiem jednak dlaczego tak się dzieje i nie mam zielonego pojęcia jak to naprawić.
Protokół tcp/ip v6 i v4 są zainstalowane.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Problem z przeglądaniem stron internetowych w przeglądarkach

Post26 wrz 2011, 20:45

Przeskanowałem komputer avastem i adawarem. Wykasowało kilka podejrzanych plików i wirusy.

Infekcja :(
Przenoszę temat z działu Sieci komputerowe :arrow: Bezpieczeństwo
.
Nie wiem, co mogłoby to powodować, ponieważ nie ma tam żadnego antywirusa, firewalla (poza windowsową zaporą, w której zaznaczyłem korzystanie z tych portów)

Prosiłem o wrzucenie logów z Malwarebytes' Anti-Malware oraz z regulaminu :
bezpieczenstwo/nowy-regulamin-dzialu-bezpiecze-stwo-t1887.html
Gdzie są ?
Po wrzuceniu p/w logów czekaj za odpowiedzią fachowców z tego działu a później w razie dalszych problemów
pomyślimy resztę ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości