Przejęcie maila i powiązanych z nim kont

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Kamil20

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2019, 21:10

Przejęcie maila i powiązanych z nim kont

Post25 paź 2019, 21:27

Witam,
spotkała mnie nieciekawa sytuacja. Nie logowałem się przez jakiś czas do kont typu steam, itp. Dziś przy próbie zalogowania, zobaczyłem, że mimo wpisywania dobrego hasła, nie mogę się zalogować. Tak samo na wielu innych platformach, które były założone na tym mailu. Skrzynka pocztowa założona była w interii, stary mail, do którego rzadko zaglądam, ale niedawno zmieniałem do niego hasło, gdyż widniało na stronce haveibeenpwned.
Piszę wszystko na szybko, gdyż nie wiem, do czego hacker ma aktualnie dostęp. Wydawało mi się, że te słynne zapora + windows defender na windows 10 w zupełności sobie radzą. Dopiero po pobraniu malwarebytes okazało się, że trochę podejrzanych pliczków jest na moim komputerze. Teraz pojawia się pytanie, nie wiem czy to jakiś wirus (szukałem stronek różnych do obejrzenia pewnego serialu i nie wiem czy w ten sposób ktoś uzyskał dostęp do mojego konta), czy to w skutek wycieku danych. Nie wiem zbytnio, co robić, bo to konto mailowe mam od wielu wielu lat i nie wiem do jakich kont było przypisane i czy gdzieś przy okazji nie miałem podpiętych jakichś płatności. Jest możliwość żeby to sprawdzić?
Wklejam logi z malwarebytes i adwcleanera, nic jeszcze nie usuwałem, jeśli potrzeba logów z innego programu to dorzucę.
Przepraszam za chaotyczna wypowiedź, ale mocno spanikowałem i nie wiem co robić. Z góry dzięki
ADW Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
MB Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
A i dodam, że tylko z jednym mailem taka sytuacja się zdarzyła, inne są nietknięte


  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 10 gości