Pytanie odnośnie k9 web protection

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
vegan

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2013, 04:30

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post25 mar 2013, 06:49

Myślę, że ten wątek będzie pasować do tego działu, gdyż będzie dotyczył gier online.
Mam następujące pytanie. Czy istnieje możliwość wprowadzenia opcji w tym programie, żeby wyszukiwarka Google nie reagowała w ogóle na słowa "gry online"? Mam w domu takiego delikwenta, co zabiera innym cenny czas. Ja sam jestem nieraz zmuszony siedzieć po nocach, żeby załatwić jakiekolwiek sprawy. Jeden tutorial z yt mam za sobą, lecz nie wiem czy istnieje taka możliwość, by w takim stopniu wpłynąć na znaną wyszukiwarkę na naszym komputerze. Testował ktoś może taki program albo podobny? Od razu chcę wspomnieć, że mam na myśli jedynie darmowe programy.
Jak a razie wiem o tym, że warto wyłączyć Flasha, a Website Blocker jest dobry, ale jak wprowadzi się konkretne strony na "czarną listę". Jeżeli jesteście obeznani w tej dziedzinie to możecie podać dobre programy bądź sposoby choćby dotyczące blokowania portów.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post25 mar 2013, 08:38

A nie łatwiej jakiegoś Firewalla typu Comodo i tam blokować: aplikacje, porty? Ewentualnie jak posiadasz router to i na nim. Albo plikiem HOSTS
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

vegan

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2013, 04:30

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post25 mar 2013, 10:20

Czytałem już o tych sposobach, ale myślę, że na dobry początek wyłączyć w Chromie Javę, Flasha i Microsoft Silverlight. Ewentualnie użyję Website Blockera. Z tego co wiem to w przypadku portów lepiej być choć trochę bardziej obeznanym. Poza tym zamierzam to zrobić tak, żeby kompletnie nikt nie widział. Będę wiedział jak to zrobić.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post25 mar 2013, 21:58

Ja bym blokował stronki przez plik Hosts, cicho i nikt nie wie. Wtyczki i tak sprawdza się na początku. Inne aplikacje widać w tle, że chodzą, a plik hosts jest i siedzi cicho na dysku.

Można jeszcze kombinować z narzędziami do kontroli rodzicielskiej.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

vegan

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 18 lut 2013, 04:30

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post26 mar 2013, 03:30

Szczerze to u mnie w domu jestem jednym z "mózgów" i stanowimy wraz z bratem tak jakby autorytet w dziedzinie informatyki, czyli że bardzo na nas polegają. No cóż żeby ktoś nie marnował czasu innych na głupoty to trzeba odwołać się do podstępu :-P. Nikt poza nami dwoma nie sprawdziłby tych sterowników. W razie czego poszukam tego, co służy kontroli rodzicielskiej.

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post26 mar 2013, 07:25


Awatar użytkownika
kominekl

Ekspert
Posty: 5855
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:25
Kontaktowanie:

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post26 mar 2013, 17:20

Po kolei.

Jak a razie wiem o tym, że warto wyłączyć Flasha, a Website Blocker jest dobry, ale jak wprowadzi się konkretne strony na "czarną listę". Jeżeli jesteście obeznani w tej dziedzinie to możecie podać dobre programy bądź sposoby choćby dotyczące blokowania portów.


Zostaw Flash, nie tylko gry online z niego korzystają.

Czytałem już o tych sposobach, ale myślę, że na dobry początek wyłączyć w Chromie Javę, Flasha i Microsoft Silverlight. Ewentualnie użyję Website Blockera. Z tego co wiem to w przypadku portów lepiej być choć trochę bardziej obeznanym. Poza tym zamierzam to zrobić tak, żeby kompletnie nikt nie widział. Będę wiedział jak to zrobić.


Czy tylko gry online korzystają z Java`y? :) Nie.

Ja bym blokował stronki przez plik Hosts, cicho i nikt nie wie.


Brawo ;) . Tak - to jest świetny sposób.

lewy pisze:http://www.hotfix.pl/programy-do-kontroli-rodzicielskiej-porownanie-i-opis-a135.htm


Jest to jakieś wyjście, ale po cóż marnować pamięć operacyjną komputera?

Reasumacja.


Najlepszym wyjściem jest blokada HOSTS. Jeśli jakieś wątpliwości masz to możemy je rozwiać ;) .
Kiedy komputery staną się twoim jedynym życiem, jedynym totemem odstraszającym klątwę nudy, wtedy prędzej czy później granica między tymi dwoma wymiarami zniknie i postacie z Błękitnej Pustki zaczną pojawiać się w Realu. Czasem są twoimi przyjaciółmi. A czasem nie.

kasper21.9

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2016, 09:33

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post29 lis 2016, 09:49

Jak mam zainstalować ten program Nie wiem co mam wpisać w okienko "K9 User License"

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Pytanie odnośnie k9 web protection

Post29 lis 2016, 23:16

Trzeba pobrać licencję
www1.k9webprotection.com/get-k9-web-protection-free
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości