Spadki FPS

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
anonym99

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2016, 18:51

Spadki FPS

Post26 paź 2016, 19:47

Witam,

przeglądnąłem temat bezpieczenstwo/lenovo-y50-70-problemy-z-iloscia-fps-t33219.html , lecz został on już zamknięty i nie mogę się tam wypowiedzieć, dlatego piszę tutaj. Prosiłbym o pomoc Lupera (napisałbym PM lecz nie znalazłem takiej opcji).

Do rzeczy: mam taki sam laptop jak w wymienionym wątku i podczas grania FPSy spadają z 90 do 9 - 12. Doszedłem do końca internetu i nie znalazłem rozwiązania a próbowałem już wszystkiego - reinstalacje gry, zmianę jej ustawień, ustawienie maksymalnej wydajności systemu, format C.... nic nie pomaga. Może mam faktycznie jakiś program / usługę, która przeszkadza w tle. Bardzo proszę o pomoc!

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Spadki FPS

Post12 lis 2016, 19:19

Hej. Najpierw pod obciążeniem (jakaś gra) pokaż temperatury z programu HW Monitor. Następnie wklej log z programu Autoruns do wglądu, tu masz instrukcję -> http://www.hotfix.pl/optymalizacja-auto ... s-a128.htm
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

anonym99

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2016, 18:51

Spadki FPS

Post13 lis 2016, 19:20

Hey,

po pierwsze dzięki za reakcję.

Wrzucam spakowane 3 pliki: temp1 - temperatura bez odpalonej gierki / temp2 - temperatura podczas gry / log z autoruna.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
LupeR

Globalny Moderator
Posty: 2659
Rejestracja: 06 lis 2012, 01:48
Lokalizacja: K-g

Spadki FPS

Post14 lis 2016, 14:29

Autoruns

Zakładka Logon:
Odznacz:
=> AdobeAAMUpdater-1.0
=> AdobeCS6ServiceManager
=> SwitchBoard
=> ALLPlayer WiFi Remote
=> ChomikBox
=> SmartSwitchPDLR.exe
=> Spotify Web Helper
=> SOLIDWORKS 2015 Fast Start.lnk

Zakładka Scheduled Tasks:
=> Odznacz wszystko co będzie się dało.

Zakładka Services:
Odznacz:
=> FLEXnet Licensing Service
=> FLEXnet Licensing Service 64
=> gupdate
=> gupdatem

Uruchom ponownie komputer, jakby coś nie działało a czegoś używałeś daj znać.
GeForce Experience jeśli nie używasz to odinstaluj.

Po zdjęciach widać że podczas obciążenia procesor dobija do 100'C, być może to jest przyczyna spadku wydajności. Zalecałbym czyszczenie układu chłodzenia z kurzu, w ostateczności nowe termopady lub pastę.
Czarna lista zasilaczy + lista polecanych --> KLIK

anonym99

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2016, 18:51

Spadki FPS

Post14 lis 2016, 14:42

ChomikBoxa używam często, natomiast GeForce Experience mam zainstalowane w celu aktualizacji sterowników, normalnie jest wyłączony.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości