Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Cube

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 20 gru 2008, 16:49

Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Post17 mar 2009, 17:21

Tak, więc nie będę oryginalny. Czy istnieje stronka podobna do tej od HijackThis: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeszcze te z HJT jakoś może mi idą, ale przy combo wysiadam.
która by chociaż trochę pomogła w sprawdzaniu logów z Combofixa. Mógłbym robić sobie własną bazę typowych szkodliwych i dobrych wpisów, no ale to chyba nie jest realne.

A może jest strona, gdzie chociaż można sprawdzić wątpliwe wpisy? Jak zacząć, tu pytanie do djarta. Na co zwracać uwagę? A może spece od logów mają własne jakieś wykazy? Sądzę, że przydałoby się to i na hotfixie, gdyby się pojawiła dodatkowa osoba od logów, zwłaszcza gdy nie ma nikogo od logów, a ludzie czekają. Chociaż sprawdzać pobieżnie, nie widzę nic złego to piszę, że czysto, widzę że coś jest nie tak, to zostawiam log innym. Tylko trzeba jakoś zacząć.

Mam nadzieję, że nie olejecie mnie jak na innych forach. Tam tylko odpowiadają obserwuj innych. No ale samo obserwowanie to bądźmy realistami, o kant pewnej części ciała, obić. Wszystkiego przecież nie zapamiętam. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Post17 mar 2009, 17:31

Tak, więc nie będę oryginalny. Czy istnieje stronka podobna do tej od HijackThis: Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Jeszcze te z HJT jakoś może mi idą, ale przy combo wysiadam.

"Samo Sprawdzarki", że tak powiem to kant du** pobić. Podają złe informację dotyczące wpisów i plików.
Nie polecam!

która by chociaż trochę pomogła w sprawdzaniu logów z Combofixa. Mógłbym robić sobie własną bazę typowych szkodliwych i dobrych wpisów, no ale to chyba nie jest realne.

Niestety nie ma takiej stronki. Czemu nie realne? Zaczełem zabawę z logami mając 10 lat, odrazu po dostaniu internetu (rodzice mi kupili komputer mając 9 lat).

A może jest strona, gdzie chociaż można sprawdzić wątpliwe wpisy? Jak zacząć, tu pytanie do djarta. Na co zwracać uwagę?

Trzeba się nauczyć róznych wpisów złych i dobrych. Zaczynamy od poznania Procesów Systemowych. Potem wgrążamy się coraz bardziej i bardziej. Jeśli nie wiemy jakiś wpisów to :google:

dzę, że przydałoby się to i na hotfixie, gdyby się pojawiła dodatkowa osoba od logów, zwłaszcza gdy nie ma nikogo od logów, a ludzie czekają

Taką osobą jest @filutka78.

Mam nadzieję, że nie olejecie mnie jak na innych forach. Tam tylko odpowiadają obserwuj innych.

Spokojnie.

No ale samo obserwowanie to bądźmy realistami, o kant pewnej części ciała, obić.

Od tego każda osoba sprawdzająca logi zaczyna. :)

Wszystkiego przecież nie zapamiętam.

Myślisz, że to takie trudne, ale się głęboko myślisz. Jeśli tego chcesz to to osiągniesz. ;)


===============
K.

Cube

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 20 gru 2008, 16:49

Re: Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Post17 mar 2009, 17:56

djarta pisze:
która by chociaż trochę pomogła w sprawdzaniu logów z Combofixa. Mógłbym robić sobie własną bazę typowych szkodliwych i dobrych wpisów, no ale to chyba nie jest realne.

Niestety nie ma takiej stronki. Czemu nie realne? Zaczełem zabawę z logami mając 10 lat, odrazu po dostaniu internetu (rodzice mi kupili komputer mając 9 lat).


A, że się zapytam. Czy posiadasz taką bazą i jeżeli tak, to czy być był w stanie się nią podzielić?

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Re: Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Post18 mar 2009, 07:40

Cube pisze:
djarta pisze:
która by chociaż trochę pomogła w sprawdzaniu logów z Combofixa. Mógłbym robić sobie własną bazę typowych szkodliwych i dobrych wpisów, no ale to chyba nie jest realne.

Niestety nie ma takiej stronki. Czemu nie realne? Zaczełem zabawę z logami mając 10 lat, odrazu po dostaniu internetu (rodzice mi kupili komputer mając 9 lat).


A, że się zapytam. Czy posiadasz taką bazą i jeżeli tak, to czy być był w stanie się nią podzielić?

Niestety, nie mam 'bazy'. Moją największą bazą jest głowa, ale i tak Ci nie wytłumacze, ponieważ to by było dużoooo tłumaczenia.


===========
K.

Cube

Użytkownik
Posty: 178
Rejestracja: 20 gru 2008, 16:49

Strona do sprawdzania logów z Combofixa

Post23 mar 2009, 03:03

ok, temat kończymy.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości