windows defender na windows 10?

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
kojotte

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2012, 00:06

windows defender na windows 10?

Post14 mar 2016, 15:39

Hey!
Od kilku lat używam CIS na kilku lapkach i róznych systemach, jest w nim również wirtualny pulpit w którym można np.dokonywać płatnosci online. Jestem zadowolony. Lecz jeżeli w windows10 można polegać na zaporze z windows oraz defenerze to może warto odinstalować CIS ? Jak myślicie? :think:

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

windows defender na windows 10?

Post14 mar 2016, 15:47

Witaj,
ostatnie testy pokazały, że Windows Defender nie jest aż taki najgorszy.
Tutaj mówimy o zastąpieniu CIS - Windows Defenderem. Windows Defender nie ma nie ma Firewalla.

Zostaw CIS w spokoju, to świetny pakiet i na pewno Windows Defender nie doścignie go.
Możesz zostawić Defendera domyślnie włączonego (osobiście mam go wyłączonego u siebie na Windows 10 bo strasznie muli mi kompa) albo możesz go poprostu wyłączyć. Jeżeli jest w systemie pakiet zabezpieczający Defender w tym przypadku staje nie potrzebny - a muli jedynie system.

Awatar użytkownika
kojotte

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 25 cze 2012, 00:06

windows defender na windows 10?

Post18 mar 2016, 14:40

Również witam i dziękuje za szybką reakcje.
Też tak sobie myślę że w sumie to jestem bardzo z od lat z CIS zadowolony i sam nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu zastanawiam się czy go na Windows 10 odinstalować. Pewnie dlatego że wszędzie piszą że niby dodatkowy pakiet zabezpieczający na W10 jest już nie potrzebny. Więc nie zawracam sobie tym jak na razie głowy i zostawię to tak jak jest, tak będzie podejrzewam najlepiej. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 14:40 przez djarta, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zamek.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

windows defender na windows 10?

Post19 mar 2016, 21:01

Też uważam, że warto Comodo zostawić, sam też na laptopie z dziesiątką nadal go posiadam.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości