Zablokowane ikonki na pulpicie

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
alejanusz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:20

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post17 mar 2009, 19:30

Od paru dni mam zablokowane na pulpicie wszystkie foldery i ikonki, tzn. nie mogę je przesuwać. Działa tylko "kopiuj - wklej". Oczywiście w prawo kliku "rozmieść ikony według: autorozmieszczanie i wyrównaj do siatki" mam odblokowane.
Przeglądałem fora omawiające ten problem i zastosowałem się do nie których porad ale bez skutku. Przeskanowałem system antywirusem plus cwshredderem, jeefogui, Malwarebytes' Anti-Malware, Dr.WEB CureIt i jedyne co wykryłem to "When.SaveNow! A2", "Trojan.Spy.Win32.KeyLogger" oraz parę ciasteczek. Daję też logi. Proszę o poradę.
Ostatnio doszło, że nie mogę instalować niektórych programów.

Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post18 mar 2009, 07:36

W logach nic nie ma.

1. Usuń ręcznie folder C:\Qoobox.
2. Z folderu "System Volume Information" usuniesz poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

>Panel Sterowania>System>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach">Zastosuj>OK.
Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka).


3. Wykonaj optymalizację systemu

4.Przeskanuj obszar mojego komputera Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum.




===============
K.

alejanusz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:20

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post18 mar 2009, 20:49

Optymalizację systemu mam wykonaną i zresztą dbam o ten element. Po wklejeniu starej kopi rejestru uzyskałem chociaż to, że ikonki na pulpicie odblokowały się. Natomiast nadal mam problem z instalacją większości programów. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Przeskanowałem system online i jest czysto. Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Po nad to system zaczął ciężko chodzić.

A520

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2009, 09:46

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post22 mar 2009, 09:54

eh spróbuj tym skana zrobić Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
a jak nie to ściągnij Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i sprawdź czy nie ma dziwnego wpisu jak jest to odpal np. Windows Commander wyłącz Explorer.exe i ręcznie skasuj ten plik :)

Awatar użytkownika
djarta

Globalny Moderator
Posty: 5854
Rejestracja: 26 gru 2008, 17:15
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post22 mar 2009, 10:51

alejanusz, może masz włączone autorozmieszczanie.?
Prawym na Pulpit>>>Rozciągnięcie>>>Pulpit>>>Położenie>>>i sobie pokombinuj. ;)

============
K.

alejanusz

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2009, 19:20

Zablokowane ikonki na pulpicie

Post05 kwie 2009, 21:12

Dzięki wszystkim za porady ale dopiero teraz zerknołem tutaj. Miałem już tego dosyć i zrobiłem format.
Pozdrawiam wszystkich.



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości