Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Wszystko co dotyczy bezpieczeństwa systemów oraz walki z malware, w szczególności analiza logów
Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post08 lis 2009, 14:56

Hmm, mówiłeś o grzaniu się dysku. Czy wszystkie otwory wentylacyjne są odetkane i niezakurzone?
Wzrost temperatury spowoduje, że komputer obniży parametry pracy aby zapobiec uszkodzeniom.

Czy posiadasz jakiś program, skąd mógłbyś odczytać temperatury podzespołów komputera? Np program Everest Ultimate.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

dawidcobra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post10 lis 2009, 08:49

Więc tak - przeskanowałem doktorkiem Web cały system dogłębnie odinstalowałem programy te które mogłem, oraz zgodnie z zaleceniami wykonywałem co Panowie mi przekazywali. Faktycznie system jest czysty, nie ma żadnych wirusów, robaczków i tym podobnych szkodników. Hm PPM dalej nie działa i zawiesza mi system, nie chciałbym się poddawać ale chyba to mi pozostanie. Jako amator coś mi podpowiada że musiłałbym jakoś rozwiązać ten problem - Następujące pliki zostaną dołączone do tego raportu o błędach:

C:\DOCUME~1\EWAAREK2\USTAWI~1\Temp\WER5b0c.dir00\explorer.exe.mdmp
C:\DOCUME~1\EWAAREK2\USTAWI~1\Temp\WER5b0c.dir00\appcompat.txt

Sygnatura błędu:

szppName:explorer.exe szAppVer: 6.0.2900.5512 szModName:hugapp
szModVer:0.0.0.0 offset:00000000
Poza tym te studia to nie triale to kupiony oryginał a używam ich do robienia grafiki i filmików.
Partiton Manager odinstalowałem wcześniej go uzywałem ale PPM działał, powiększałem sobie partycje na dysku c:
ale faktycznie to było dawno, zgadzam się iż nie jest już potrzebny a w razie czego wszak można go zainstalować jeszcze raz.
Podejrzewam że coś tkwi w systemie jakiś błąd np. ten wyżej wymieniony, no i to autochk not found skipping autochk
Nie mam płytki aby naprawić system, już doprawdy nie wiem co mam robić. XP jest OEM oryginał. Więc nie wiem co dalej. Irytuje mnie te zawieszanie się kompa, no i Net Framework 2.0 dalej nie chce się zainstalować, nawet awaryjnie. Panowie cóż można jeszcze zrobić ?
Acha i już się nie grzeje tak maszyna może te skanowanie twardego dysku pomogło czy coś tam. Cosik Ktosik napisał że bad sektory znikły. Jej chciałbym aby ten mój złożony problem zniknął także :)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post10 lis 2009, 09:08

W takim razie wrzuć te pliki na serwer Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników i podaj potem link do nich który otrzymasz.

Dodatkowo, dziwne ale temat jest o problemie z chkdsk a nikt o nim nie pisze ;) że go nie ma. Teraz dopiero zacząłem czytać pierwszego posta.

Włóż płytę instalacyjną systemu do napędu, sprawdź jaką literę ma napęd CDROM i w menu start =>Uruchom =>wpisz cmd
W nowym oknie wpisz:

expand X:\i386\chkdsk.ex_ C:\WINDOWS\System32\
a jak nie działa
expand X:\i386\chkdsk.ex_ C:\WINDOWS\System32\chkdsk.exe

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows\... jest spacja
expand<spacja>X:\i386\chkdsk.ex_<spacja>C:\WINDOWS\System32\

Wpisz także podobnie dla chkntfs.exe:
expand X:\i386\chkntfs.ex_ C:\WINDOWS\System32\

I także dla autochk.exe:
expand X:\i386\autochk.ex_ C:\WINDOWS\System32\

Na nowo włącz komputer.

Potem w menu start->uruchom->wpisz cmd.
W nowym oknie wpisz:
chkdsk /F /R
i na nowo włącz komputer. Powinno sprawdzić dysk.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

dawidcobra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post10 lis 2009, 09:46

Cosik Ktosik przepraszam też nie czytasz, ale ja to rozumiem, czas, czas - pisałem że nie mam płytki, nie wziąłem ze sobą, na moje nieszczęście jak widzę, byłem mało przezorny niestety i także mało przewidywalny bo często jak czyściłem kompa to czyściłem także punkty przywracania, by zwiększyć miejsce na dysku zostawiałem zawsze najnowszy, niestety. To tak piszę by ubiec następne porady. Jestem w morzu a inni także nie mają płytek z systemami. A jakie pliki mam wrzucić że się zapytam?
Bo to znika jak wysyłam raport do Microsoftu byłem patrzałem w ten folder temp. Musiałem zmienić w opcji folderów by pokazywało to co ukryte ale te pliki znikaja po wysłaniu raportu.

C:\DOCUME~1\EWAAREK2\USTAWI~1\Temp\WER5b0c.dir00\explorer.exe.mdmp
C:\DOCUME~1\EWAAREK2\USTAWI~1\Temp\WER5b0c.dir00\appcompat.txt

Sygnatura błędu:

szppName:explorer.exe szAppVer: 6.0.2900.5512 szModName:hugapp
szModVer:0.0.0.0 offset:00000000

Awatar użytkownika
rokko

Administrator
Posty: 4082
Rejestracja: 23 lis 2008, 22:14
Lokalizacja: Myszków
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post10 lis 2009, 10:13

pisałem że nie mam płytki, nie wziąłem ze sobą

Zawsze możesz ściągnąć samą konsolę odzyskiwania, nagrać na pendrive (ja nie Masz wolnych płytek do nagrania) i odpalić z klucza USB komputer.

Konsola odzyskiwania Windows XP/2003 => Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Poradniki informatyczne »» Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników
Na stronie znajdziesz porady komputerowe a także informacje dotyczące technik promowania serwisów WWW, ciekawe narzędzia dla marketingowców. Zapraszam!

Promocja sklepów, Optymalizacja stron, Pozycjonowanie w Google »» kontakt<małpa>techformator.pl
W sprawach IT nie pomagam na PW

dawidcobra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post11 lis 2009, 02:44

Witam :) - mam do przekazania piewszą wiadomość dobrą, CHDSK już działa, nie ma już przy załączaniu komputera ogłoszenia typu autchk not found sipping autochk. Ale mimo że przeskanowałęm dogłębnie system dalej PPM nie działa i oczywiście zawiesza system - czy jest coś co można by zrobić by zadziałał? Explorer exe - najprawdopodobniej coś z nim jest nie takale to tylko moje przypuszczenia czy możę się mylę? Dalej proszę o następne sugestie jak przywrócić mój komputer do prawidłowego działania. Jeszcze raz Dziękuję za życzliwość.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post11 lis 2009, 02:52

Jakiej używasz myszy (model)? Jak to laptop podaj model tego laptopa. Może sterowniki wystarczy wgrać od myszki na nowo.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Re: Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post12 lis 2009, 05:33

Explorer exe

- to może być malutki śledzik lub wieloryb Kaszalot albo nawet rekin ludojad :(
Znam się, od urodzenia jestem wędkarzem :)
Jakie masz obecnie programy antywirusowe :?:
Może złapię na wędkę tego wieloryba lub rekina ;)
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post12 lis 2009, 23:16

XMan, to raczej nie wirus, djarta sprawdził logi, a DrWeb nic nie wykrył.

PS gwarantuje, że dawidcobra lepiej zna się na rybkach.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

dawidcobra

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 06 lis 2009, 21:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post15 lis 2009, 08:53

Komputer to acer travel mate 3220 ( stary ale fajnie bo mały) myszka logitech jakaś tam zatarte już dane. Lecz śpieszę z wyjaśnieniem że nie instalowałem żadnych sterowników do myszki bo nie muszę używać medialnych przycisków. Sterowniki sobie windows sam zainstalował, ale tak jak pisałem wcześniej prawoklik nie działa i na touchpadnie. A wcześniej działała i myszka i touchpad, nie mam pojęcia co jest powodem tegoż problemu. Do mojego modelu żebym ściągnął jakieś sterowniki to chyba rejsu by mi nie starczyło z moją prędkością internetu. Zawiesza mi system w dalszym ciągu dopiero prawoklik działa za drugim lub trzecim razem tak jak pisałem jak zakońcę zadanie Mój Komputer w Menedżerze Zadań Windows. Ech czy cos się da zrobić z tym jeszcze - spróbujcie mi pomóc jakoś Panowie jeszcze raz.
P.S.
Właśnie co do internetu to nie miałem go przez jakiś czas, zależy od kursu i pogody, poza tym roboty miałem od groma :) Tym bardziej mnie ten prawoklik rozstraja nerwowo. Najgorsze jest że jak się zapomnę zaraz po starcie systemu, wyłączyć w Menedżerze Zadań zadanie Mój Komputer i chcę coś zrobić za pomocą prawoklika np. kopiuj lub przenieść to zawiesza mi system i akurat tracę np. łączność z internetem lub coś mi znika bo resetuje się pulpit. Muszę stale pamiętać aby od razu włączać prawoklik potem wchodzić w menedżer zakańczać zadanie i potem już prawoklik działa - oczywiście wyśle mi raport z błędem który wcześniej wymieniłem w poście.

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21398
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Złożony problem z prawoklikiem i CHKDSK

Post15 lis 2009, 11:25

Co do zawieszania, to czy możesz sprawdzić temperatury komputera? Czy posiadasz do tego jakiś program np everest ultimate?
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Bezpieczeństwo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości