29 stycznia 2018 ubyło nam 3.10 kilo kociego nieszczęścia.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

29 stycznia 2018 ubyło nam 3.10 kilo kociego nieszczęścia.

Post31 sty 2018, 21:35

29 stycznia, po nieudanej próbie leczenia, bez szans na udaną diagnostykę, bo kot by nie przeżył znieczulenia, uśpiliśmy moją prawie siedemnastoletnią kotkę Panienkę. W maju by skończyła 17 lat.

Była z pozoru zdrowym kotem, jeszcze w piątek, wskoczyła na piec, ale nie mogła z niego zejść i miała ślinotok. Próbowałam ją z niego zgonić, ale bezskutecznie, dopiero moja Mama ją z niego zdjęła. Potem nastąpiło pogorszenie. Panienka wskoczyła na szafkę na korytarzu, na której stało lustro i przesiedziała tam całą noc, rozglądając się na boki. Już to powinno było nas zaniepokoić... Potem miała jakieś straszne boleści i dzięki naszej znajomej Teresie, zabrałyśmy kotkę do zwierzęcego pogotowia. Tam pani weterynarz zmierzyła Panience temperaturę, która wynosiła 42 stopnie i ją osłuchała. Wszystko wskazywało, że Panienka, niewychodząca na dwór ma zapalenie płuc. Kotka dostała zastrzyk, który miał jej pomóc.... Wydawało się, że jest poprawa, ale znów się pogorszyło.

Krótko mówiąc Panienkę próbowaliśmy ratować w sobotę i niedzielę, ale było z nią coraz gorzej. Wpierw dawała się napoić mojej Mamie i mnie, nagle się okazało, że jakoś wydostała się z miski, w której leżała w kuchni i wskoczyła na skrzynię z butami... Panienka miała niedowład nóg, cierpiała z powodu bólu, stała się agresywna... Zawsze była charakterna, wpierw leczona objawowo...

Panienkę prawdopodobnie pomału zabijał rak sutka, który prawdopodobnie dał przerzuty do płuc, stąd ich zapalenie, następnie do kręgosłupa, stąd niedowład nóg, oraz do mózgu, stąd wybuchy nieludzkiej agresji. Dodatkowo kotka cierpiała z powodu bólu. Dlatego zdecydowałyśmy się ją uśpić. (Kotka z rakiem sutka przeżyła ponad dwa lata.)

Są dwie szkoły, weterynarz, który raz uratował Mikusia, po połknięciu sznurka od baleronu i obyło się bez operacji, uważał że starszych kotów się nie operuje. Młoda pani weterynarz uważała, że wszelkie zmiany należy usuwać, bo dadzą przerzuty, ale nie wiem czy operowałaby 14-letnią kotkę.

Jak Mikuś będzie miał jakąś rakową zmianę, to raczej zgodzimy się na jego operację.

Aha, przez trzy, cztery dni Mikuś trzymał się z dala od kuchni, w której była Panienka i nie chciał nic jeść. Czuł, że ona cierpi i pomału odchodzi...

Żałuję, że agresywnych kotów, które są poważnie chore, nie można bezpiecznie zdiagnozować. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

29 stycznia 2018 ubyło nam 3.10 kilo kociego nieszczęścia.

Post01 lut 2018, 06:09

Bardzo mi przykro że straciłaś prawdziwego przyjaciela :(
Tak nazywam wszystkie zwierzęta z którymi przebywamy, kochamy je a one nas.
Mają nieskażone serca i dlatego są kochane.
Nie wiedziałem że koty tak długo żyją :o
Mój piesek Dino żył 16.5 roku, jest w moim sercu do dzisiaj, ciągle o nim myślę i strasznie mi go brakuje :cry:
Wiem że po utracie kogoś bliskiego, zarówno człowieka jak i zwierzęcia pozostaje głęboka rana w sercu,
takie jest życie i musimy się z tym pogodzić.
Życzę aby ta rana Tobie Joasiu szybko się zagoiła :(
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

29 stycznia 2018 ubyło nam 3.10 kilo kociego nieszczęścia.

Post01 lut 2018, 14:51

XMan, masz rację, moja kotka Panienka była moją przyjaciółką, oraz członkiem rodziny. Jest mi przykro po jej śmierci, ale za bardzo cierpiała, by nie pozwolić jej odejść.

Cieszę się, że żyła z nami ponad 16 lat...

Pozostały po niej wspomnienia, oraz zdjęcia.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości