Bezjajeczne placki ziemniaczane i inne

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Bezjajeczne placki ziemniaczane i inne

Post13 gru 2016, 22:26

Obrazek

Nabrałam ochoty na placki ziemniaczane, ale bezjajeczne, bo moja Mama jaja zostawiła na wierzchu, zamiast je schować do lodówki, a ja bałam się salmonelli. Swoją drogą wiecie, że jaja należy przechowywać w głębi lodówki, a nie w wyznaczonym do tego miejscu, najczęściej na drzwiach? :mrgreen:

Więc wzięłam pięć ziemniaków, obrałam je i utarłam na grubej tarce. Aha, nigdy nie odlewam wody, po ich utarciu... Potem dodałam tego prawie połowę utartej, wcześniej obranej cebuli, oraz trzy garście błyskawicznych płatków owsianych Elovena, które swego czasu kupił nam mój brat, jak nas odwiedził; do tego dorzuciłam dwie łyżki wody, aby płatki owsiane trochę napęczniały; oraz dwa kawałki rozdrobnionego sera Mlekovita- Ementaler- wiem, bez tego placki byłyby wegańskie- z dodatkiem mleka, bez podpuszczki, o ile nie wciskali kitu. Wymieszałam te wszystkie składniki i łyżką nakładałam porcje ciasta, na rozgrzaną patelnię. Aha, przeważnie smażę na oleju rzepakowym.

W efekcie powstały całkiem fajne placki, które lepiej mi smakowały, niż wyszły na zdjęciu. :)

Polecam. :)

Oraz drugi, w zasadzie pierwszy przepis, dzięki któremu wpadłam na pomysł, czym można zastąpić jaja, prawdopodobnie z salmonellą. :/

Obrazek

Czyli placki z owsianki, bez jajeczne, na mleku.

Krótko mówiąc zrobiłam wpierw owsiankę z płatków owsianych błyskawicznych Elovena, prawie zgodnie z przepisem podanym na opakowaniu, ale użyłam mleka, zamiast wody. Dodatkowo do tego dodałam trochę zbyt dużo mielonego imbiru, oraz posłodziłam to miodem. Niestety ta wersja owsianki była zła dla mojej Mamy, bo przesadziłam z imbirem. :(

W każdym razie zostało trochę owsianki. Wzięłam ją do naczynia, dodałam trochę mleka, oraz mąki pszennej i to wymieszałam... Następnie dorzuciłam do tego kilka łyżek tamtych płatków owsianych i wymieszałam. Powstało w ten sposób ciasto i smażyłam na patelni placki, które według mojej Mamy były przeciętne.

Dla mnie ten przepis był przełomowy, bo dzisiaj wpadłam na pomysł, jak zrobić placki ziemniaczane, bezjajeczne.

Aha, weganie mogą zrobić sobie placki owsiane, oraz wyjściową owsiankę, z użyciem mleka ryżowego, albo sojowego.

Nie stać mnie na kupno takiego mleka, więc nie wiem, które z nich nadaje się do zastąpienia mleka krowiego.

Polecam Wam płatki owsiane, z dodatkiem mleka, albo wody, jako zamiennik jajek... Nie zawsze trzeba używać mąki, jak w przypadku bezjajecznych placków ziemniaczanych.

Polecam. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości