Bitwa o Instagram czyli pojedynek emulatorów Androida

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Bitwa o Instagram czyli pojedynek emulatorów Androida

Post13 gru 2016, 21:55

Zapragnęłam dzisiaj utworzyć sobie konto na Instagramie i logować się na nie używając mojego kompa. Szkopuł w tym, że aby tam utworzyć konto należy posiadać dedykowaną aplikację na system Android, iOS. Wpierw szukałam tego cuda na moją Nokię 302, coś tam pobrałam, uruchomiłam, ale to w końcu okazało się być jakimś poradnikiem, jak używać Instagrama. :chaja:

Szukałam w necie info, jak rozwiązać mój problem i w Google jedni napisali, że o założenie konta na Instagramie możemy poprosić naszych znajomych, posiadających właściwe urządzenie. Jednak natrafiłam na inne rozwiązanie- polecili zainstalowanie BlueStacks App Player w min. na tej stronie:

Kod: Zaznacz cały

http://www.jestrudo.pl/instagram-na-komputer/
oraz

Kod: Zaznacz cały

http://heypub.com/2012/05/03/how-to-sign-up-for-instagram-online-pc-computer/


Więc zainstalowałam sobie ową aplikację, uprzednio tworząc nowe konto Google, tak na wszelki wypadek. Próbowałam w niej zainstalować Instagram, ale był jakiś błąd.

W każdym razie gdzieś przeczytałam o AMIDuOS, płatnym emulatorze Androida i zdecydowałam się go zainstalować.

Jednak wpierw nie był dostępny sklep Google Play i zastosowałam się do tego:

Kod: Zaznacz cały

http://amiduos.com/nextsteps?status=installed
co wyświetliło się po jego zainstalowaniu. I zgodnie z tym wpierw pobrałam gapps package Jelly Been, odpaliłam AMIDuOS, kliknęłam na tamto archiwum i chciałam je do niego dodać, ale się nie udało. Potem ściągnęłam starszą, mniejszą i jak się okazało właściwą paczkę i udało mi się zainstalować sklep Google Play, a potem Instagrama, oraz utworzyć na nim nowe konto. :)

Obrazek

Jednak coś mnie skusiło i odpaliłam ponownie BlueStacks App Player i znów spróbowałam z Instagramem i udało się. Okazało się, że ów soft się zaktualizował, albo pobrał tylko aktualizacje nowego Androida. W każdym razie Google zapytało czy lokalizacja ma być nadal wyłączona, jak w starym Androidzie, czy jakoś tak. :mrgreen:

Obrazek *

Aha, parę zrzutów, gwoli porównania:

BlueStacks App Player jest od razu instalowany z aktywnym sklepem Google Play. Zawiera również propozycję różnych aplikacji i gier do zainstalowania, podzielonych na kategorie:

Obrazek

W AMIDuOS po poprawnym zainstalowaniu mamy dostęp do aplikacji zainstalowanych z Google Play:

Obrazek

Zrobiłam zrzut jednej gry w AMIDuOS:

Obrazek

Owa aplikacja działa w pełnym oknie i można ją tylko zminimalizować do paska.

Zrobiłam również zrzut gry mahjong, zainstalowanej przy użyciu BlueStacks App Player:

Obrazek

Wydaje mi się, że pod względem wizualnym lepszy jest darmowy soft, jeśli chodzi o gry.

Ale jest pewien szkopuł, by go używać należy albo zapłacić, albo zainstalować wybrane przez nich gry.

Obrazek

A wadą AMIDuOS jest to, że można go testować za darmo przez 30 dni.

Jednak jeśli chodzi o pojedynek o Instagram, to on zakończył się remisem.

Czyli w razie problemów z ową aplikacją, w BlueStacks App Player, nie wyłączajcie jego usług i miejcie nadzieję, że się zaktualizuje.

Kiedyś, jak będę mieć nowy system, to zainstaluję tam BlueStacks App Player, bo mimo konieczności zainstalowania wybranych gier, oraz aktualizacji, całkiem dobrze się sprawdza. Fakt, wpierw wieki się uruchamiał, ale za drugim razem już się włączył normalnie. Aha, ów soft dodaje się do autostart, wpierw na to zezwoliłam, by jego instalacja przebiegła poprawnie, a potem to anulowałam, używając menadżera autostart w WinPatrol. Usługi związane z ową aplikacją ustawiłam na tryb ręczny.

Co do AMIDuOS, to nie wiem, czy dodał mi się do autostartu... To wyjdzie w praniu. :)

* Zrzut z zainstalowanego Instagrama w BlueStacks App Player nie wyszedł zbyt dobrze, bo zastosowałam rozdzielczość zaleconą przez cosika_ktosika.

Bardzo się cieszę, że z powodu kaprysu posiadania konta na Instagramie, na który nie chcę wrzucać moich zdjęć, bo zgodnie z ich regulaminem do mnie nie należą, tylko chcę oglądać cudze fotki, rozpoczęłam moją przygodę z emulatorami Androida. :)

-----------------------

Jednak BlueStacks App Player nie włącza się o wiele szybciej... Nie wiem jak będzie jutro, bo uruchamianie jego usług zmieniłam na ręczne. :mrgreen:

Ale i tak uruchamia się szybciej, niż bezpośrednio po jego instalacji...

A Wy jaki emulator Androida preferujecie? Któryś z dwóch wymienionych przeze mnie, czy jakiś inny?

Aha, uważam, że emulowanie darmowych gier jest legalne.
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.

Awatar użytkownika
Wojownikz

Stały bywalec
Posty: 420
Rejestracja: 22 lip 2016, 07:37

Bitwa o Instagram czyli pojedynek emulatorów Androida

Post30 sty 2017, 12:45

Pobierz sobie wersje BlueStacksa 2.5.62.6296 według mnie jest lepszy fajniejszy :P

Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Bitwa o Instagram czyli pojedynek emulatorów Androida

Post30 kwie 2020, 15:42

Do pojedynku emulatorów jakiś czas temu dołączył całkiem niezły zawodnik, który w miarę szybko się uruchamia, ale wymaga wyłączenia ochrony w OSArmor, wyłączenia HIPS w Comodo Internet Security Premium, w edycji darmowej; zresztą teraz wiem że jeden moduł/program HIPS wystarczy, z powodu konfliktu; oraz wyłączenia Malwarebytes Premium- ów soft to lubiany przeze mnie, szybciej uruchamiający się na moim kompie- Nox App Player. :) On emuluje domyślnie Androida 4.0, po wybraniu opcji multi-drive można dodać emulację 5.0 i 7.0. Z tymże w wersji 5.0 czasem wyrzucało mnie ze sklepu Google Play. Dopiero niedawno dowiedziałam się, że Nox App Player może emulować różne wersje Androida. Działa w miarę stabilnie, zwłaszcza wersje 4.0 i 7.0, jednak słynie z tego, że jak się nie spełni właściwych warunków, to jego uruchamianie utknie na 99%.

Aha, instalkę Nox App Player należy pobierać ze strony jego producenta, a nie np. z DP, bo wówczas może być problem z poprawną jego instalacją i zalogowaniem się na konto Google. Z kolei BlueStack App Player należy aktualizować ręcznie, nie automatycznie, bo inaczej nie będzie się mieć dostępu do swojego konta Google i wcześniej zainstalowanych gier.

Aha, mimo że emuluję Android 4.0, 5.0 i 7.0, to mam sporo miejsca na partycji D, bo ostatnio, z nudów, posprzątałam w moim kompie....

Nie mam pojęcia jak wyłączyć automatyczne aktualizacje w BlueStack App Player. :(
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości