dla łasuchów tiramisu

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
Lena

Globalny Moderator
Posty: 4554
Rejestracja: 10 lut 2009, 19:42
Lokalizacja: Sz-n

dla łasuchów tiramisu

Post05 gru 2016, 18:09

Nie poznałam człowieka, który by się nie skusił na ten deserek ;) Nawet Cosik nie odmówił małego kawałka do cappuccino ;P

Tiramisu włoski deser z namoczonych w kawie biszkoptów i masy z serkiem mascarpone. Serek mascarpone można dostać w biedronce trochę kosztuje, ale nie znalazłam odpowiednika, mama kiedyś zrobiła z serka waniliowego z wiaderka dostępnego w biedronce, ale to nie było to. Deserek jest puszysty i bardzo delikatny, o kaloriach nie wspomnę po co się stresować ;)

Składniki: (dla 8 łasuchów)
- 2 serki mascarpone 500g
- 3 jajka
- pół szklanki cukru
- 3 łyżki kawy sypanej
- 2 łyżki rumu/ likieru amaretto
- biszkopty podłużne 300g
- kakao gorzkie - 2 łyżki

Żółtka ucieramy z cukrem na puszystą masę, dodajemy serki mascarpone, łączymy masy aby nie było grudek. Następnie dodajemy pianę z białek i łyżkę rumu. Kawę parzymy w ok. 0,5l wody słodzimy łyżeczką cukru i dodajemy pozostały rum.
Potrzebujemy naczynia / formy do ciasta mniej więcej 28 x 20 x 8 cm powstaną w tedy 2 warstwy, można użyć mniejszego naczynia i zrobić 3 warstwy, ale naczynie musi być wyższe.
Do głębokiego talerza przelewamy odrobinę kawy moczymy biszkopta z obu stron i układamy warstwę na dnie. Na ułożoną warstwę wykładamy połowę masy. Następnie układamy 2 warstwę biszkoptów i masy. Wierzch posypujmy kakaem. Odstawiamy do lodówki na minimum 2-3 godzinki co by biszkopty nasiąkły.

Fotka za chwilę się pojawi na blogu ;)

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

dla łasuchów tiramisu

Post05 gru 2016, 18:09

Pycha ciacho, można polecić w ciemno.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

dla łasuchów tiramisu

Post05 gru 2016, 18:09

Dlaczego polecasz w ciemno, skoro jadłeś w/w ciastko? :P
Wypróbuję przepis przy jakiejś okazji. Sprawdzał ktoś, czy podbija to plusy u wybranki serca?
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+

Awatar użytkownika
cosik_ktosik

Administrator
Posty: 21399
Rejestracja: 13 lis 2008, 01:17
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

dla łasuchów tiramisu

Post05 gru 2016, 18:10

Ależ ja powiedziałem,że można polecić w ciemno, a to że polecam to inna sprawa.
Hotfix
Pozdrawiam, cosik_ktosik :)



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości