Firefox 4 beta - póki co zmiany na lepsze.

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
me@djohnsc

Administrator
Posty: 1225
Rejestracja: 22 lis 2008, 19:28
Lokalizacja: Śląsk

Firefox 4 beta - póki co zmiany na lepsze.

Post05 gru 2016, 18:54

Witam

W moim (pierwszym) wpisie na blogu posmęcę trochę o Firefoksie ;)

Jak wiadomo Mozilla szykuje czwartą wersję liska. Po instalacji pierwsze co rzuciło mi się w oczy to wygląd, który został trochę zmieniony. Przede wszystkim po spojrzeniu na górę przeglądarki zaważyłem, że pasek adresu (tak, tam gdzie wpisuje się adres strony :P) jest POD otwartymi kartami.

Według mnie zmiana na plus, mi to bardziej odpowiada. Zmianie uległy przyciski wstecz, następna strona, home zaś przycisk odśwież (w trakcie ładowania strony zamienia się na zatrzymaj) jest przy w pasku adresu zaraz obok gwiazdki, dzięki której możemy dodawać stronę do zakładek (Ctrl+d). Poza tym z dołu zniknął również pasek (przez to m.in. nie widzę noscript i musiałem go póki co wyłączyć), zaś adres strony po najechaniu na odnośnik pokazuje się w pasku adresu obok strony, na której się znajdujemy).

Kliknij aby zobaczyć screen Firefoksa

Strasznie mi się NIE podoba zmiana w stronie, gdzie można personalizować dodatki (about:addons):

Kliknij aby zobaczyć screen dodatków.

Ciemne kolory, trochę ponuro to wygląda. Oby to zmienili bo teraz to tragedia.

Ale przechodząc do szybkości. Załączyłem 5 kart na próbę z różnymi stronami, nic mi się nie przycina, strony ładują się szybko i bez grymasów. No dobra, czas na test z youtube. Włączam najpierw (oprócz tych już otwartych kart) nową kartę z filmikiem, no cóż dalej nic, ok 200 000 K użycia pamięci, no dobra to może jak otworzę 4 zakładki z YouTube i filmikami (innymi rzecz jasna) to coś się stanie... I co? Jakież było moje zdziwienie, że przy moim strasznie mułowatym kompie (klik -> Specyfikacja - to wszystko wina procka, grzeje się strasznie mimo iż czyszczony co miesiąc i wentylator chodzi sprawnie) firefox minimalnie przymulił, ale to tylko przy przeskakiwaniu z karty na kartę. Trzeba też pamiętać, że wtyczki mają osobny proces i plugin-container.exe w tym czasie zajmował ponad 120 000 K pamięci.

Przejrzałem chyba z ponad 20 różnych stron, w tym najbardziej popularne witryny Polskie, po blogi, youtube, serwisy z zdjęciami i wszystkie wczytały mi się bardzo szybko, dużo szybciej w porównaniu z stabilną wersją - 3.6.12. Na moje oko Firefox zdecydowanie przyspieszył nie tylko ogólnie jeśli chodzi o uruchamianie się i działanie ale także w ładowaniu i wyświetlaniu stron.

A czy Wy testowaliście najnowszą betę Firefoksa? Jeśli tak to piszcie swoje opinie tutaj w komentarzach, co Wam się podoba a co nie i jak tam oczywiście ze szybkością liska u Was ;) Jeśli nie, to zachęcam do testów -> Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
voluu

Ekspert
Posty: 1061
Rejestracja: 16 kwie 2010, 20:47
Kontaktowanie:

Firefox 4 beta - póki co zmiany na lepsze.

Post05 gru 2016, 18:54

300 000 K użycia pamięci podczas ciągłego przełączania trzech zakładek: ForumHotfix, nk, Facebook. Poczas 'normalnej pracy' bierze 224 820 K pamięci. Za to szybkość w moim odczuciu nieznacznie wzrosła, czyżby coś za coś? Do tego raczej wygląd stylizowany na Chromie - pasek narzędzi schowany pod jednym klawiszem.
Obrazek
Sounds Better

Indoor: AKG K514 + Denon PMA-480R
Outdoor: SoundMagic PL10 + Sansa Clip+



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości