Heimdal Pro jako nowy program do zabezpieczeń

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Heimdal Pro jako nowy program do zabezpieczeń

Post13 gru 2016, 21:31

Obrazek

Całkiem niedawno na pewnym forum wygrałam roczną licencję Heimdal Pro, który według mnie jest całkiem ciekawym zabezpieczeniem, które dodatkowo może uszczelnić naszą ochronę. Nim konkurs się zakończył, skorzystałam z promocji na GOTD i aktywowałam sobie półroczną licencję tego softu i używałam go sobie przez miesiąc.

W każdym razie jak zainstalujecie ów program, to buzia na tytułowym zdjęciu poinformuje, czy Was system jest bezpieczny i czy jakiś newralgiczny program wymaga aktualizacji. W razie potrzeby sami możecie uruchomić tamto skanowanie.

W ustawieniach zaawansowanych możecie wyłączyć automatyczne aktualizacje, co raczej nie jest zalecane, oraz ustawić częstotliwość ich sprawdzania.

Obrazek

Jeżeli macie problem z aktualizacją jakiegoś programu, albo wolicie aktualizować go ręcznie, by np. nie zmienił Waszego harmonogramu zadań, to możecie dodać go do wyjątków. Ja tak zrobiłam z Javą i Adobe Flash Player, bo i tak były z nimi problemy. Jednak ów soft i tak będzie próbował je zaktualizować, czy to Wam się podoba, czy też nie.

Obrazek

Zresztą lista monitorowanych programów nie jest zbyt długa, w każdym razie u mnie.

Obrazek

Możecie konfigurować moduły, użyte przez ów program, np. zaprzestać korzystania z ich DNS, wyłączyć automatyczne aktualizacje, włączyć lub wyłączyć detekcję opartą na zachowaniu innego softu, oraz to samo zrobić z wykryciami bazującymi na monitorowaniu ruchu sieciowego.

Obrazek

Aha, aby używać ich DNS, należy zainstalować właściwą usługę, inaczej nie będą dostępne. Chwilowe lub dłuższe ich wyłączenie nie powinno stwarzać problemów.

Heimdal Pro wyświetla też statystyki, dotyczące nieaktualnego oprogramowania oraz ilość zainstalowanych aktualizacji.

Obrazek

Na ogół ich DNS-y w ogóle nie przeszkadzają w surfowaniu, jednak czasem uniemożliwiają pobranie jakiegoś programu, np. dziś nie mogłam ściągnąć instalki Photo Watermark Software 8.0, dostępnej w promocji na giveaway download. Wadą tego zabezpieczenia jest to, że nie ma żadnego komunikatu, o zablokowanym dostępie do danej strony.

Heimdal Pro nie obciąża zbytnio mojego procesora, który nie należy do najnowszych i dobrze działa z innym oprogramowaniem zabezpieczającym. Niestety ów soft może nie być kompatybilny z Windows 10, ponoć stwarza na nim problemy.

Aha, on ma też możliwość wykrywania malware, jednak jeszcze nigdy nic u mnie nie wykrył.

Jego strona domowa znajduje się tutaj:

Kod: Zaznacz cały

https://heimdalsecurity.com/en/products/heimdal-pro


Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać jego roczną licencję, mimo że pewne rzeczy muszę aktualizować ręcznie, bo sprawiają problemy, zwłaszcza Java 32- i 64-bitowa, oraz Adobe Flash Player. Aha, jeżeli chodzi o Javę, to czasem po jej ręcznym zaktualizowaniu opisany przeze mnie soft będzie twierdził, że ona nadal wymaga aktualizacji i będzie tak do czasu póki ręcznie nie usuniecie pozostałości po jej odinstalowanej wstecznej wersji bądź wersjach.

Uważam, że Heimdal Pro jest wart uwagi i przetestowania. :)
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości