Hodowla rasowych kotów i psów to przeważnie zło

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
stukot

VIP+
Posty: 22625
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:01
Lokalizacja: Szczecin

Hodowla rasowych kotów i psów to przeważnie zło

Post13 gru 2016, 22:02

Jestem przeciwko hodowli rasowych kotów i psów, bo one w ten sposób są traktowane przedmiotowo i mają wydawać na świat jak najwięcej potomstwa, dla zysku. Wprawdzie się na tym nie znam, jednak nie zdziwię się, jeśli właściciel takiej hodowli przedwcześnie zabierze kociej lub psiej matce ich potomstwo, nim zdąży ulec socjalizacji i nabierze wymaganą *****.

Poza tym uważam że hodowcy rasowych kotów i psów dopuszczają do przekazywania u nich wadliwych genów, przez co powstają osobniki może i wzbudzające swoją odmiennością sympatię, ale dziwaczne pod względem wyglądu, zachowania, oraz po prostu chore. Nie podobają mi się takie kocie cuda jak zwierzaki pozbawione sierści, oraz psy o zbyt krótkich nogach, a czasem i kręgosłupach. Sądzę że ludzie zbyt ingerują w życie zwierząt tworząc rasowe potwory, które mogą być obarczone wieloma chorobami genetycznymi i raczej nie będą wiodły długiego i szczęśliwego życia. :(

W ogóle uważam że hodowla zwierząt rasowych w większości powinna być zabroniona, bo to czasem skłania ludzi do nadużyć, np. nadmiernie eksploatują zwierzęce matki, trzymają zwierzęta w skandalicznych warunkach i są nastawieni na zysk.

Bardziej od dziwacznych rasowych kotów cenię zwykłe dachowce, bo na ogół są zdrowe, dłużej żyją, są pozbawione wad genetycznych. Co do psów to wiem, że istnieją rasy bardzo agresywne, wręcz niebezpieczne dla ludzi, zwłaszcza dla małych dzieci, oraz że ich mieszanki mogą być skłonne do jeszcze większej agresji. Jestem przeciwko hodowli agresywnych ras psów.

Nie potępiam tylko jak ktoś kupi psa z hodowli, który ponoć nie będzie uczulał osób skłonnych do różnych alergii, jednak jestem przeciwko hodowaniu kocich i psich championów.

Swoją drogą w necie szukałam info dotyczącego ciemnej strony hodowli psów i kotów i trafiłam na informację o godnej potępienia modzie na hodowanie tzw. kotów- wilkołaków, z wyliniałą sierścią, obarczonych różnymi chorobami, które w naturze nawet nie są w stanie się rozmnażać, bo nie dożywają właściwego wieku. :( Nie ulegajcie takiej godnej potępienia modzie i nie kupujcie takich chorych istot :!:

Rasowe, chore zwierzę

Niestety wiele zwierząt rasowych to tak naprawdę osobniki, które hodujemy by uwydatnić u nich szkodliwe dla nich cechy będące rezultatem wad genetycznych. W naturze te cechy by szybko zniknęły, jednak wiele osób widzi w nich wartość estetyczną. Rasowe bulldogi mają już tak szeroki rozstaw kończyn, że młode trzeba odbierać za pomocą cięcia cesarskiego. Z kolei uroczy wygląd psów corgi to wynik achondroplazji, prowadzącej do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego. Skutkuje to u tych zwierząt dyskopatią i zapaleniem kostno-stawowym.*


Oraz o wadach kotów- wilkołaków:

Ta nagła moda na koty Lykoi zwróciła moją uwagę na istotny problem etyczny związany z hodowlą rasowych zwierząt. Gen recesywny, odpowiedzialny za specyficzny wygląd Lykoi, wśród dzikich kotów występuje bardzo rzadko, m.in. ze względu na już wymienioną wysoką śmiertelność tych zwierząt. Poza słabą ochroną termiczną problemów może być jednak znacznie więcej. Przede wszystkim niewielka ilość sierści powoduje zbieranie się łoju na skórze, a to prowadzi do częstych infekcji ucha oraz świerzbu - jest to częstą przypadłością u sfinksów. Do tego z czasem może się okazać, że Lykoi są podatne na szereg innych schorzeń, które ujawnią się w ciągu kilku najbliższych lat. Jak powiedział w rozmowie z Nautilus Johnny Gobble, hodowca kotów Lykoi:

Jest jeszcze za wcześnie (by ocenić stan zdrowia Lykoi). Wiele problemów zdrowotnych kotów ujawnia się dopiero w 6 lub 7 roku życia, a nie ma na świecie kotów Lykoi, które miałyby tyle lat.**


Zdecydowanie jestem przeciwko zakazowi sprzedaży kotów i psów bez rodowodu, bo w ten sposób będą tylko sprzedawane rasowe dziwadła, obarczone wieloma wadami genetycznymi, udziwnione w jakiś sposób przez ludzi.

Swoją drogą mam nadzieję, że przewidywania Stephen'a Hawkinga** się nie sprawdzą i nie natrafimy na jakąś lepszą od nas kosmiczną rasę, która będzie wyczyniać z nami to, co robimy ze zwierzętami, albo traktować nas jeszcze gorzej od nich, w celu podkreślenia nad nami swojej dominacji. :(

* Źródło cytatów:

Kod: Zaznacz cały

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16654637,Koty_wilkolaki_i_ciemna_strona_hodowli_rasowych_zwierzat.html


**

Kod: Zaznacz cały

http://nt.interia.pl/technauka/news-stephen-hawking-ostrzega-przed-kolonizacja-ziemi-przez-obcyc,nId,1898207


A jakie jest Wasze zdanie na temat hodowli rasowych psów i kotów, które w większości są wynikiem ludzkich nadużyć i zbyt wielkiej ingerencji w życie zwierząt? :mrgreen:
Pozdrawiam, Joanna

Format to nie rozwiązanie, tylko kapitulacja.


  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości