Jak naprawić kartę graficzną (domowym sposobem)

Blogi użytkowników forum Hotfix
Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Jak naprawić kartę graficzną (domowym sposobem)

Post11 gru 2016, 14:39

każdy się czasem spotkał z takim czymś:
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników


to wina pamięci vram

- co to pamięć vram?

to pamięć podobna do pamięci ram np ddr,ddr2,ddr3 i inne. te pamięci przechowują dane procesora a pamięć vram przechowuje dane procesora grafiki gdy któraś nie funkcjonuje poprawnie to pojawiają się luki w obrazie co powoduje że żadna gra ci nie chodzi dziwne kwadraciki paski itp.

to co mogę zrobić?

są 2 opcje

1. możesz je powymieniać sprawdzić która nie działa i wymienić przy tym sporo zabawy.


- a druga opcja ?

bierzesz kartę graficzną odkręcasz wszystkie radiatory i wsadzasz do piekarnika ustawiasz 100oc ( grzałka a nie jakiś opiekacz bo nie chcesz spalić karty tylko ją podgrzać) i trzymasz ją tam przez 5-10 min od nagrzania się pieca do 100 stopni (celem jest nagrzanie karty graficznej do 100 stopni więc jeżeli po jej dotknięciu będzie letnia to ma siedzieć dalej). gdy minie te 5-10 min wyłączasz piekarnik i wyjmujesz kartę do wystygnięcia gdy ostygnie zakładasz radiatory z powrotem jeżeli nie miałeś starasz się zainstalować wiatrak i wsadzasz kartę z powrotem.


sam to przetestowałem dawno temu dostałem za free jakiś cienki komp w częściach poskładałem go i dostałem 2 karty graficzne nvidia geforce 2 mx 400 i galaxy geforce 7600 gs agp i ta 7600 nie działała było z nią to samo zrobiłem to właśnie z moim kompem : procek intel celeron 1,5 gb ram ddr, hdd 80 gb i karta nvidia geforce 2 mx 400 ( teraz jest ta galaxy).

dziś czyli: 25.11.2013 wsadziłem do pieca galaxy geforce 7600 GS agp i po wyjęciu i ochłodzeniu karty działała. szok bo sam w to nie wierzyłem.



geforce 7600(identyczna) :
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

więc człowieku zaryzykuj nawet jeżeli masz grafę wywalić to wpierw wsadź kartę graficzną do pieca ;D
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080

Awatar użytkownika
lewy

Ekspert
Posty: 1462
Rejestracja: 15 gru 2009, 11:10

Jak naprawić kartę graficzną (domowym sposobem)

Post11 gru 2016, 14:40

To co piszesz to poprawienie lutowania, chwilowo też można poprawić tak zimne luty. Podobnie też idzie powalczyć np z płytą główną np laptopa ale idzie też nieźle zbroić.

Awatar użytkownika
XMan

Globalny Moderator
Posty: 13385
Rejestracja: 30 lis 2008, 00:40

Jak naprawić kartę graficzną (domowym sposobem)

Post11 gru 2016, 14:40

Pierwsze słyszę aby wsadzać do piekarnika i smażyć w takiej temperaturze.
No ale cóż ostatecznie zamiast wywalić do kosza to może warto sprawdzić i zaryzykować ;)

hi... hi...
przypomniało mi się, dawno temu miałem aparat fotograficzny Ami i dałem tacie jak jechał do sanatorium.
Padał deszcz i został zalany, nie robił już zdjęć.
Tata trochę się mnie bał i jego koledzy radzili żeby wysuszył go w piekarniku zwykłego pieca.
Bez mojej wiedzy włożył do piekarnika i za chwilę wyciągnął "naleśnika" :D
Kto pyta - nie błądzi, kto szuka - znajduje.
Obrazek
Dostępne tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Awatar użytkownika
Methos

Stały bywalec
Posty: 1311
Rejestracja: 29 mar 2014, 17:16

Jak naprawić kartę graficzną (domowym sposobem)

Post11 gru 2016, 14:41

hahaha dobre naleśnik z aparatu najwyżej aparat na grzejnik albo rozkręcić i wyczyścić czego nowicjuszom nie radze to logiczne że będzie naleśnik bo aparat ma obudowę plastikową zazwyczaj...... a co do mojego sposobu domowego to.... 100 stopni ale grzałka bo " nie chcemy jej usmarzyć" jedno pieczenie wystarca na pół roku tyle działała mi nvidia geforce 7600 gs którą zamieściłem suma odwiedzin pieca to 2 tylko że karta się grzeje i do niewinnego radiatora montowałem wiatrak 80 mm bo radiator nie dawał rady karta ma 256 mb i właściwie 2 rdzenie drugi jest malutki ale i tak i tak jej moc obliczeniowa jest słaba bo sie grzeje na grach średnią temp ma na systemie a ten radek co teraz mam to czuć że ma mocniejszy procesor graficzny bo się tak nie grzeje ( ale wiatraczek dałem na wszelki wypadek czasem może zaskoczyć. lewy ;D skojarzyłeś mi się z lewandowskim ale skojarzenie zwiało gdy widzę iks niczym Error tak jest to poprawa zimnych Lutów dokładniej na pamięciach vram (Video ram) i jak mówisz chwilowe ale na ramie też (zwykła pamięć ram)
SPRZĘT:
OBUDOWA:SilentiumPC M40 PSU:Corsair CS750M MOBO:Asrock H61 PRO BTC RAM:8 GB DDr3 1333 Mhz(2x4 GB Model:PSD34G13332) GPU:MSI GTX 1050Ti Gaming X SSD:Adata 128Gb(SP920SS) HDD:256GB (WDC WD2500JS-60MHB5) MONITOR:Asus VW221D 22"@60 1680x1050 ->OC 1920x1080



  • Reklama

Wróć do „Blog”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości